کد خبر: ۲۶۸۲۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۹
استاندار همدان گفت: معدن لیتیومی که در قهاوند کشف شد، چهار برابر بزرگترین معدن لیتیوم دنیا در شیلی ذخیره دارد.

علیرضا قاسمی‌فرزاد، دوشنبه ۷ فروردین‌ماه در شورای اداری استان همدان، اظهار کرد: آنچه سر لوحه کار ماست، شعار سال و فرمایشات رهبری در آغاز سال است و تعابیر و تفاسیر فرمایشات رهبری توسط رییس جمهور نیز بیان شد.

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه اقدامات خوبی را در سال ۱۴۰۱ رقم زدیم و بر بحران‌های بزرگی تفوق پیدا کردیم‌، تصریح کرد: در حوزه تامین کالاهای اساسی و بحران آب اقدامات خوبی انجام دادیم و یکی از افتخارات دولت سیزدهم باز کردن گره‌های کور و کهنه بود که یکی همین گره‌ها، مسئله آب بود.

وی ادامه داد: امروز علاوه بر انجام انتقال آب، قدرت انتقال و تصفیه ۹۰۰ لیتر در ثانیه را داریم که این مقدار تا پایان خردادماه به ۱۸۰۰ لیتر در ثانیه می‌رسد.

استاندار همدان با اشاره به تاکید رئیس جمهور نسبت به مسئله بهره‌وری، توضیح داد: تلاش ما این است آب سالم و ارزان را در اختیار مردم قرار دهیم اما انتقال اب از تالوار هزینه‌های زیادی داشته و با اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومانی انجام شد.

قاسمی‌فرزاد ادامه داد: از چاه‌های کشاورزی در زمان پدافندی که مورد نیاز باشد استفاه می‌کنیم همچنین چاه‌های پدافندی که حفر کردیم و چاه‌هایی که در ملکیت آبفا قرار دارد نیز مورد در صورت لزوم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین سرفصل کاری ما در سال ۱۴۰۲ رشد تولید است، یادآوری کرد: هر زمان میزان تورم اعلام می‌شد استان ما در رده ۳۰ یا ۳۱ بود و با تدابیر حوزه تنظیم بازار توانستیم تا حد امکان تورم را مهار کنیم. در حوزه اقتصاد فناور خوشبختانه با امتیاز معناداری در کشور اول شدیم.

استاندار همدان با اشاره به معدن لیتیوم در قهاوند، گفت: لیتیوم یک عنصر نایاب در دنیاست که بزرگترین منبع دنیا در شیلی قرار دارد و ذخایر آن دو میلیون تن برآورد شده اما معدن همدان چهار برابر بزرگترین معدن دنیا ذخیره دارد.

قاسمی‌فرزاد در پایان با اشاره به برگزاری انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، تاکید کرد: در این انتخابات باید تمام توان خود را برای مشارکت افزایی به کار بگیریم و بدون کوچکترین جهت گیری از این امتحان بلند سربلند بیرون بیاییم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری