کد خبر: ۲۶۸۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
از آغاز سال ۱۴۰۱، تاکنون برنامه‌ای به نام «مهمونی» طرفداران بسیار زیادی در بین مردم پیدا کرده است.

پر بیننده ترین برنامه نوروز 1402؟ مهمونی و بچه اینبار در فیلیمو

از آغاز سال ۱۴۰۱، تاکنون برنامه‌ای به نام «مهمونی» طرفداران بسیار زیادی در بین مردم پیدا کرده است. جملات طنز و جالب عروسک‌های این برنامه در فضای مجازی نیز وایرال شده و در میان مردم دست به دست می‌شود. همین موضوع نشان می‌دهد مهمونی تا حد زیادی برای مردم تاثیر گذاشته است. به طور کلی، کارهای «ایرج طهماسب» همیشه مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرند.

این مجموعه تلویزیونی در ژانر گفتگو محور تولید شده و نویسندگی، کارگردانی و مجری گری آن را ایرج طهماسب بر عهده داشته است. شخصیت‌های عروسکی مهمونی نسبت به شخصیت‌های عروسکی مانند کلاه قرمزی و پسرخاله متفاوت هستند. این برنامه در نوروز سال ۱۴۰۱ از شبکه خانگی فیلیمو پخش شد. به نظر می‌رسد در نوروز سال ۱۴۰۲ باید منتظر فصل دوم برنامه «مهمونی ۲» باشیم. در ادامه درباره این برنامه و فصل دوم آن صحبت می‌کنیم.

درباره داستان

داستان این برنامه تلویزیونی درباره شخصیتی به نام آقای طهماسب است که محل زندگی خود را تغییر داده و اخیراً به یک مکان جدید برای زندگی نقل مکان کرده است. در همسایگی خانه جدید آقای طهماسب، یک سالن عروسی وجود دارد و چند نفر در این سالن کار می‌کنند. این افراد همان شخصیت‌های عروسکی برنامه مهمونی هستند و باعث بروز اتفاقات گوناگون می‌شوند.

پر بیننده ترین برنامه نوروز 1402؟ مهمونی و بچه اینبار در فیلیمو

بازیگران مجموعه مهمونی ۱

برخی از بازیگران که در مجموعه مهمونی ۱ به عنوان صداپیشه فعالیت می‌کنند، شامل موارد زیر هستند:

 • «هوتن شکیبا»

 • «کاظم سیاحی»

 • «بهادر مالکی»

 • «سهیل مستجابیان»

 • «الی امامی»

 • «امیر ادیب»

 • «نازنین شعبانی»

 • «امیر جاودان»

البته لازم به ذکر است که پیش بینی صداپیشگان و بازیگران برنامه تلویزیونی مهمونی ۲ چندان ساده نیست. ایرج طهماسب همیشه به اضافه کردن بازیگران و عروسک‌های جدید به برنامه خود علاقه‌مند است. به همین دلیل تا زمانی که این برنامه تلویزیونی از شبکه نمایش خانگی پخش نشود، نمی‌توان تعیین کرد چه افرادی به مجموعه مهمونی اضافه می‌شوند. همچنین مشخص نیست صداپیشگان قبلی به نقش خود ادامه می‌دهند یا افراد دیگری جایگزین آن‌ها می‌شوند.

برخی عوامل مجموعه مهمونی

عوامل افراد مختلفی در تهیه این برنامه تلویزیونی دست داشتند که در ادامه برخی از آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم:

 • نویسندگان: «ایرج طهماسب»، «احمد فیاض»، «روجا بهبهانی»، «علی زرمهری»، «پانیذ زنگنه»

 • کارگردان: «ایرج طهماسب»

 • کارگردان هنری/ مدیر نوآوری: «سید منصور نیکخواه خوشکلام»

 • مجری: «ایرج طهماسب»

 • سازنده موسیقی متن: «امیر توسلی»

 • آهنگ آغاز: «ایرج طهماسب»

 • آهنگ پایان: «ایرج طهماسب»، «مجید توکلی»

 • آهنگساز: «امیر توسلی»

 • تهیه‌کننده: «حسن خدادادی»، «علیرضا فراهانی»، «امیر جاودان»

 • فیلم‌برداری: «علیرضا نادری»، «علیرضا اسدنژاد»، «مجید غیاثوند»، «مسعود سرابی»، «حمید پورغلام»، «علی رجایی»، «ابوالفضل بختیار» و «سعید جراح»

 • پویانمایی: «سید علی جوکارنراقی»، «پارسا نوائی»

 • تدوین‌گران: «احسان فانیان»، «رضا وحدانی»

پر بیننده ترین برنامه نوروز 1402؟ مهمونی و بچه اینبار در فیلیموداستان مهمونی ۲

پیش بینی داستان‌های ایرج طهماسب بسیار سخت است. او علاقه شدیدی به تغییر روال داستان و حتی تغییر عروسک‌های داستان دارد. به همین دلیل نمی‌توان تا زمان پخش سریال، داستان اصلی برنامه مهمونی ۲ را پیش بینی کرد. اگرچه اخبار و اطلاعیه‌ها نشان می‌دهد که برنامه تلویزیونی مهمونی ۲ با همان عروسک‌های قبلی تولید می‌شود. ولی در نهایت ممکن است در موضوع اصلی داستان تغییراتی ایجاد شده باشد.

نقد و بررسی مهمونی

پیش از این که برای تماشای برنامه مهمونی ۲ اقدام کنید، بهتر است ابتدا اطلاعاتی درباره نقد و بررسی مهمونی ۱ به دست آورید و با درک کامل این سریال به سراغ فصل دوم آن بروید. یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید درباره آن صحبت کرد، میزان استقبال شدید مردم از این سریال است. در ابتدا تصور می‌شد برنامه مهمونی چندان مورد پسند مردم قرار نگیرد. زیرا شخصیت‌ها و عروسک‌های کلاه قرمزی در آن حضور نداشتند. از طرفی، این برنامه از تلویزیون پخش نمی‌شد و در شبکه‌های نمایش خانگی منتشر شد.

اما بعد از انتشار چند قسمت اول این سریال، همه چیز تغییر کرد. نتایج تعداد مخاطبین مجموعه مهمونی نشان داد افراد زیادی به این سریال علاقه‌مند هستند و عروسک‌ها و شخصیت.های داستان تاثیر بسیار زیادی برای مخاطبین گذاشته‌اند. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شد برنامه مهمونی ۲ طرفداران زیادی پیدا کند، استفاده از نوآوری و خلاقیت هنگام تولید برنامه بود. اخیراً به نظر می‌رسید برنامه تلویزیونی کلاه قرمزی خسته کننده و تکراری شده است.

اگرچه دیالوگ‌ها و جملات جذاب و طنز کلاه قرمزی و سایر شخصیت‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت. ولی ایرج طهماسب تصمیم گرفت تغییر بزرگی در نحوه اجرا و تولید برنامه ایجاد کند. به عنوان مثال، در این برنامه برخی محدودیت‌ها کنار گذاشته شد. شخصیت‌های عروسکی ایرج طهماسب را با نام فامیل یعنی «طهماسب» صدا می‌زنند نه آقای مجری. به نظر می‌رسد همین تغییرات کوچک و طنز، تاثیر بسیار زیادی بر مخاطب گذاشته است.

نتیجه مطالب

مجموعه مهمونی ۲ در ادامه مهمونی ۱ تولید شده است و در نوروز سال ۱۴۰۲ پخش می‌شود. این مجموعه مستقیما از شبکه نمایش خانگی مثل فیلیمو منتشر می‌شود. داستان سریال درباره شخصیتی به نام آقای طهماسب است که با چند عروسک مختلف مثل پشه و بچه، اتفاقات جالب و طنزی را تجربه می‌کند. همچنین در هر قسمت برنامه، افراد مشهور مثل بازیگران حضور دارند که بر جذابیت سریال می‌افزایند. اگر یکی از علاقه‌مندان این سریال هستید، پیشنهاد می‌کنیم فصل دوم آن را در وب سایت فیلیمو دنبال کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری