کد خبر: ۲۶۸۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳
در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی فرصت های شغلی این شهر، به سوال رایج «چگونه بدون سابقه کار در شهریار کار پیدا کنیم؟» پاسخ دهیم.

استخدام شهریار

شهر شهریار، مهم‌ترین شهر در غرب تهران و مرکز شهرستان شهریار است. عواملی مانند وجود باغ‌های بسیار، آب‌وهوای مساعد، نزدیکی به تهران و وجود شهرک‌های صنعتی و کارگاه‌های تولیدی، تاثیر مثبتی بر وضعیت اشتغال و استخدام شهریار گذاشته است. اما از سویی دیگر، همین عامل، در چند سال اخیر، باعث افزایش مهاجرت به این شهر شده و تعداد بالای کارجویان را به چالشی برای کاریابی تبدیل کرده است.
در این میان، این چالش برای تازه فارغ‌التحصیلان و افراد بدون سابقه کار، جدی‎‌تر بوده و پیداکردن کار را برایشان مشکل نموده است. به همین دلیل، در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی فرصت های شغلی این شهر، به سوال رایج «چگونه بدون سابقه کار در شهریار کار پیدا کنیم؟» پاسخ دهیم.

معرفی فرصت های کاریابی و استخدام شهریار

همان‌طور که گفته شد، پتانسیل‌های طبیعی، اقتصادی و صنعتی این شهر، فرصت های کاری مختلفی را در حوزه‌های گوناگونی همچون اداری، تولیدی، آموزشی و خدماتی و در قالب قرارداد کاری پاره وقت، قرارداد تمام وقت، دورکاری و پروژه‌ای برای کارجویان فراهم آورده است. (کار پاره وقت در شهریار مراجعه به این لینک)
از جمله این فرصت های شغلی می‌توان به مشاغلی مانند کارشناس فروش، کارگر ساده، کارمند اداری، کارشناس روابط عمومی، مهندس مکانیک، کارشناس کنترل کیفی، راننده واحد حمل و نقل، کارشناس منابع انسانی، حسابدار، گرافیست، کارشناس فروش و بازاریابی، سرپرست انبار، مدیر کسب و کار، سرپرست پذیرش، مدیر تولید و فعال حوزه خرید و فروش اشاره کرد.

راهکارهای پیداکردن شغل بدون نیاز به سابقه کار در شهریار

در این قسمت به چند راهکار که پیداکردن شغل برای کارجویان شهریار را آسان می‌کند، اشاره خواهیم کرد.

جستجو در سایت‌های کاریابی برای پیداکردن فرصت های کارآموزی

اولین نکته کلیدی که به کمک کارجویان بدون سابقه کار می‌آید، واقع‌بین بودن است. این افراد باید بپذیرند که پیداکردن موقعیت شغلی ایده‌آل و دلخواه خود در ابتدای مسیر حرفه‌ای سخت خواهد بود. پس بهتر است ابتدا در شغل‌هایی با درآمد پایین مشغول به کار شوند تا بتوانند تجربه و سابقه کاری موردنیاز برای استخدام شدن در موقعیت شغلی دلخواه خود را پیدا کنند. یکی از بهترین گزینه‌ها برای این منظور، گذراندن دوره کارآموزی است. اما چگونه می‌توان فرصت‌های کارآموزی را پیدا کرد؟
بسیاری از آگهی های استخدام شهریار را می‌توان در سایت‌های کاریابی معتبر مانند سایت کاریابی جاب ویژن پیدا نمود. در واقع، اغلب کارفرمایان در شهریار با ثبت آگهی استخدام سازمان خود در سایت کاریابی، به دنبال جذب و استخدام بهترین نیروی کاری‌اند.
اغلب سایت‌های کاریابی دارای فیلترهای مختلفی هستند و با این روش، کارجویان می‌توانند آگهی های استخدام موردنظر خود را بر اساس معیارهایی همچون نوع قرارداد (قرارداد تمام وقت، پاره وقت، پروژه‌ای و دورکاری)، میزان حقوق، سطح ارشدیت، شهر، عنوان شغلی و میزان سابقه کار، پیدا کنند. یکی از فیلترها نیز مربوط به دوره کارآموزی است.
بدین ترتیب، کارجویان می‌توانند با انتخاب شهر «شهریار» و عنوان شغلی موردنظر خود و استفاده از فیلتر کارآموزی، به آگهی های استخدام شهریار در زمینه کارآموزی مرتبط با حوزه کاری خود، دست پیدا کنند.

کارکردن روی مهارت‌های سخت و نرم

باید این نکته مهم را در نظر داشت که تنها راهکار دستیابی به تجربه، داشتن سابقه کاری نیست؛ بلکه می‌توان از راه‌های دیگر هم تجربه کسب نمود که یکی از این راهکارها، کسب مهارت و بالابردن سطح دانش است.
شهر «شهریار» بسترهای مختلفی را برای کسب مهارت کارجویان فراهم کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به برنامه‌های جانبی دانشگاه (مانند سمینارها و ورکشاپ‌های آموزشی)، دوره‌های سازمان فنی و حرفه‌ای و کلاس‌های موسسات آزاد اشاره کرد. علاوه بر این، امکان شرکت در دوره‌های آنلاین و آفلاین سایت‌ها و موسسات آموزشی نیز وجود دارد.
کارجویان پس از تعیین حوزه شغلی موردنظر خود، باید لیستی از مهارت‌های موردنیاز این حوزه تهیه کرده و با گذراندن دوره‌های موردنیاز، تجربه و مهارت خود را افزایش دهند. جستجو در آگهی های استخدام شهریار، کارجویان را با مهارت‌های الزامی حوزه شغلی خود، بیشتر آشنا خواهد کرد.

شبکه‌سازی و ایجاد دایره ارتباطی وسیع

یکی از مناسب‌ترین راهکارها برای شروع یک مسیر شغلی، ساخت شبکه ارتباطی است. معمولا محیط دانشگاه شروع مناسبی برای شبکه‌سازی محسوب می‌شود و دانشجویان می‌توانند از این بستر برای برقراری ارتباط با دیگر دانشجویان، اساتید و متخصصین استفاده کنند.
فارغ‌التحصیلان شهریار که دسترسی به این دایره ارتباطی ندارند، می‌توانند با کمک شبکه‌های اجتماعی‌ای مانند اینستاگرام و لینکدین، متخصصین و فعالین حوزه کاری خود را پیدا کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. با استفاده از روش شبکه‌سازی می‌توان از فرصت‌های شغلی بدون نیاز به سابقه کار مطلع شد و به موقعیت‌های شغلی مناسبی دست‌یافت.

کارکردن برای خود و کسب تجربه موردنیاز

بعضی از فرصت‌های اشتغال و استخدام شهریار بیشتر از آن که به داشتن سابقه کاری نیازمند باشند، به داشتن نمونه کار استاندارد و حرفه‌ای نیاز دارند. در حقیقت، کارجویان باید بتوانند مهارت‌ها و توانمندی‌های خود را به کارفرما نشان دهند. برای این منظور می‌توان باتوجه به حوزه فعالیتی، از راهکارهایی مانند آماده کردن نمونه کار حرفه‌ای و استاندارد و یا راه‌اندازی پروژه شخصی استفاده نمود.
مثلا اگر فردی در زمینه طراحی سایت مهارت دارد، می‌تواند یک سایت را طراحی کرده و بالا آورده و به فعالیت در آن بپردازد تا از این طریق، توانایی‌های خود را به کارفرما نشان دهد. یک طراح گرافیک می‌تواند چند لوگو برای شرکت‌های فرضی طراحی کرده و از این طریق، حرفه‌ای بودن خود را به کارفرما اثبات کند. یک معمار بدون سابقه کار هم می‌تواند با شرکت در مسابقات معماری، پروژه‌هایی برای ارائه به کارفرما داشته باشد.

جستجو در سایت کارخانه‌ها و شرکت‌های معتبر شهریار

همان‌طور که گفته شد، این شهر دارای پتانسیل مناسبی در حوزه تولید و صنعت است؛ به همین دلیل، یکی از بهترین گزینه‌های کاریابی و استخدام شهریار، استخدام در کارخانه‌ها و شرکت‌های معتبر این شهر محسوب می‌شود. برخی از این واحدهای صنعتی و تولیدی، در مقطعی از سال، اقدام به جذب کارآموز می‌کنند.
باتوجه به توضیحات گفته شده، می‌توان لیست این واحدها را گردآوری کرده و با دنبال‌کردن سایت آن‌ها، از فراخوان‌های همکاری آن‌ها مطلع شد.

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مقاله به معرفی فرصت‌های کاریابی و استخدام شهریار پرداخته و راهکارهایی را برای پیداکردن کار بدون نیاز به سابقه کار در شهریار ارائه نمودیم. همان‌طور که مشاهده کردید، با استفاده از راهکارهایی همچون جستجو در سایت‌های کاریابی برای پیداکردن فرصت های کارآموزی، کارکردن روی مهارت‌های سخت و نرم، شبکه‌سازی و ایجاد دایره ارتباطی وسیع، کارکردن برای خود و کسب تجربه موردنیاز و جستجو در سایت کارخانه‌ها و شرکت‌های معتبر شهریار، می‌توان بدون نیاز به سابقه کار، شغل موردنظر خود را در این شهر پیدا کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری