کد خبر: ۲۶۷۹۹۹
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۹
کاربران برای بررسی قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به صرافی‌های آنلاین رمزارزی مراجعه می‌کنند. در تمام صرافی‌های ارز دیجیتال، امکان مشاهده قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال وجود دارد.

چطور قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را ببینیم و بررسی کنیم؟

نزدیک به دو دهه از ظهور ارزهای دیجیتال می‌گذرد. ارزهایی رمزنگاری شده که موفق به ایجاد تحول در بیشتر جنبه‌های مالی و غیرمالی زندگی بشر شده‌اند. اما بازار ارزهای دیجیتال علی‌رغم تمام جذابیت‌هایی که دارد، یک بازار پرنوسان است که عمق محدودی دارد. همین موضوع هم سبب شده است تا ثبات قیمت در این بازار به نسبت بازارهای قدیمی‌تر مانند فارکس بسیار پایین‌تر باشد. اگر موضوع نوسانات متعدد ارزهای دیجیتال شما را نسبت به بررسی قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال کنجکاو کرده است، به احتمال زیاد خواهان دریافت اطلاعات بیشتری درباره این نوسانات و نحوه آسان‌تر بررسی قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال شده‌اید. در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. 

چرا بررسی قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال اهمیت دارد؟

به‌طبع اصلی‌ترین دلیلی که افراد به سمت مشاهده قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال (https://bitpin.ir/coin-list/) سوق می‌دهد، نوسان‌های بسیاری است که این بازار تجربه می‌کند. البته این موضوع برای کاربران ایرانی که درگیر افزایش تورم لحظه‌ای هستند، چندان غیرمعمول نیست، اما موضوع بررسی قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال، نه تنها برای کاربران ایرانی، بلکه برای کاربران حوزه کریپتو در تمام جهان اهمیت دارد. درواقع افرادی که روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده یا معاملات رمزارزی انجام می‌دهند، باید از قیمت‌های هر لحظه ارزهای دیجیتال مورد نظر خود آگاه باشند تا بتوانند در مناسب‌ترین زمان‌های ممکن دست به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال بزنند. بنابراین موضوع بررسی قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به یک موضوع روتین برای کاربران این حوزه تبدیل شده است!

چرا ارزهای دیجیتال نوسانات قیمت متعدد دارند؟

سؤالی که برای بیشتر افراد در زمینه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال ایجاد می‌شود این است که اصلاً چرا باید ارزهای دیجیتال تا این حد نوسان داشته باشند که مجبور باشیم هر لحظه قیمت آن‌ها را بررسی کنیم؟! اما پاسخ دادن به این سؤال در یک دلیل خلاصه نمی‌شود، چراکه دلایل متعددی قیمت ارزهای دیجیتال را تحت تأثیر قرار می‌دهند. از جمله عمده‌ترین دلایل نوسان لحظه‌ای قیمت ارزهای دیجیتال می‌توان چنین مواردی را بیان کرد:

Current price of digital currencies

  • عرضه و تقاضا

یکی از عمده‌ترین دلایل نوسان قیمت بازار ارزهای دیجیتال، موضوع عرضه و تقاضا است. وقتی چندین کاربر با هم برای خرید یک ارز دیجیتال خاص اقدام می‌کنند، عرضه برای آن رمزارز بالاتر رفته و قیمت آن با افزایش روبه‌رو می‌شود. همچنین در صورتی که جمعی از کاربران یا معامله‌گران دست به فروش یک ارز دیجیتال خاص در یک زمان معین بزنند نیز قیمت آن رمزارز با کاهش روبه‌رو خواهد شد. بنابراین عرضه و تقاضای بازار ارزهای دیجیتال به‌صورت مداوم روی بالا و پایین رفتن قیمت‌ها تأثیر می‌گذارد.  

  • هیجان خریداران

بازار ارزهای دیجیتال بازاری است که حتی با کمترین مقدار سرمایه (حتی با 100 هزار تومان) هم می‌توان به آن ورود کرد. بنابراین افراد بسیار زیادی در این بازار حضور دارند که بیشتر آن‌ها غیرحرفه‌ای هستند و در برابر هر خبر یا شایعه جدید درباره ارزهای دیجیتال به‌صورت هیجانی عمل می‌کنند. رفتارهای هیجانی بیشتر سرمایه‌گذاران در بازار نیز دیگر عامل نوسان‌های متعدد در بازار ارزهای دیجیتال است که سبب می‌شود کاربران به بررسی قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال بپردازند. 

  • ظهور ارزهای دیجیتال جدید

هر روزه ارزهای دیجیتال جدیدی به لیست کریپتوکارنسی‌ها افزوده می‌شوند که برای فروش اولیه توکن‌های خود تبلیغات گسترده کرده یا به اشکال مختلفی به بازاریابی و معرفی توکن خود می‌پردازند. این موضوع سبب می‌شود تا برخی از این پروژه‌های تازه در بازار ترند شده و مورد استقبال قرار بگیرند. در چنین شرایطی سرمایه زیادی به سمت پروژه‌های جدید سرازیر می‌شود. همچنین برخی از کاربران برای خرید ارزهای دیجیتال جدید، دست به فروش سایر ارزهای دیجیتال خود می‌زنند که این موضوعات در کنار هم، ایجاد نوسان در بازار را در پی خواهد داشت. اما وقتی اوضاع آرام شده و هیجان کاربران فروکش می‌کند، بازار دچار سقوط قیمت می‌شود و قیمت‌هایی که به شکل غیرواقعی بالا رفته بودند، دوباره پایین می‌آیند!

  • رقابت ارزهای دیجیتال

اگرچه هر ارز دیجیتال می‌تواند برنامه و هدف مختص به خود را داشته باشند؛ اما برخی از پروژه‌های رمزارزی روی یک هدف یا مجموعه‌ای از اهداف مشترک کار می‌کنند که برخی از آن‌ها از برخی دیگر بهتر عمل می‌کنند. سپس ارز دیجیتال جدید‌ی وارد میدان می‌شود که از بقیه بهتر است. برای مثال، اتریوم اولین شبکه رمزارزی بود که از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز «dApps» پشتیبانی کرد. اتریوم بخاطر این قابلیت برای مدت طولانی در بازار یکه‌تازی می‌کرد، اما امروزه پروژه‌های بسیاری هستند که از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کنند، در حالی‌که قیمت پایین‌تر از اتریوم و کارایی و مقیاس‌پذیری بالاتری به نسبت آن دارند. 

  • حرکت نهنگ‌ها

نهنگ‌ها به سرمایه‌گذاران بزرگ و عمده بازار ارزهای دیجیتال گفته می‌شود که حجم بسیار بالایی از یک ارز دیجیتال خاص را در اختیار دارند. وقتی یک نهنگ دست به خرید بخش زیادی از سرمایه خود می‌زند، شوک بزرگی به بازار ارزهای دیجیتال وارد می‌کند که می‌توان به یکباره یک نوسان قیمت شدید را در پی داشته باشد. برای مثال، اگر پنجمین سرمایه‌گذار بزرگ بیت‌کوین تصمیم بگیرد به یکباره چند صد یا چند هزار عدد از بیت‌کوین‌های خود را بفروشد، حتماً این ارز دیجیتال با کاهش قیمت روبه‌رو خواهد شد. همچنین اگر یک سرمایه‌گذار بزرگ دست به خرید حجم بالایی از یک ارز دیجیتال خاص بزند، آن ارز دیجیتال با افزایش قیمت روبه‌رو خواهد شد و همینطور هر حرکت نهنگ‌ها می‌تواند بازار ارزهای دیجیتال را تکان داده و موجب بررسی‌های متعدد قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال توسط کاربران شود. 

موارد فوق چند دلیل اصلی برای بررسی نوسانات قیمت بازار ارزهای دیجیتال هستند. اما این موارد را می‌توان تا ده‌ها گزینه دیگر نیز ادامه داد. بررسی این دلایل به شما کمک می‌کند تا دلیل بررسی‌های قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال خود را بدانید و با آگاهی بیشتر در این بازار فعالیت کنید. برای دانستی‌های بیشتر می‌توانید به آکادمی آموزش ارز دیجیتال بیت پین https://bitpin.ir/academy/ مراجعه کنید.

مشاهده قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها

مشاهده قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها

کاربران برای بررسی قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به صرافی‌های آنلاین رمزارزی مراجعه می‌کنند. در تمام صرافی‌های ارز دیجیتال، امکان مشاهده قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال وجود دارد. همچنین نوسانات بسیار کوچک ارزهای دیجیتال را نیز می‌توان در صرافی‌های داخلی یا خارجی مشاهده کرد. بنابراین رصد کردن قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال کار آسانی است. اما کاربران ایرانی برای بررسی قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال در صرافی‌های خارجی باید فیلترشکن نصب کنند. چراکه بیشتر صرافی‌های بین‌المللی به دلیل موضوع تحریم‌ها، خدمات خود را به کاربران ایرانی ارائه نمی‌کنند. بنابراین حتی برای مشاهده یک قیمت ساده روی آن‌ها نیز باید فیلترشکن شما فعال باشد. اما راه آسان‌تر برای بررسی قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال، مراجعه به صرافی‌های داخلی است!

مزیت مشاهده قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال در صرافی «بیت پین»

خوشبختانه برای مشاهده قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال، نیازی نیست حتماً به صرافی‌های خارجی مراجعه کنید، بلکه صرافی‌های داخلی نیز نوسانات قیمت این ارزها را به خوبی نشان می‌دهند. صرافی بیت پین یکی از صرافی‌های محبوب ایرانی است که بیشتر تریدرهای ایرانی از آن برای بررسی قیمت ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. البته در صورت مشاهده قیمت‌های مناسب برای خرید می‌توانید باز هم از طریق پلتفرم بیت پین به خرید ارز دیجیتال موردنظر خود بپردازید. در مورد مزیت‌های فعالیت در صرافی بیت پین می‌توان موارد زیر را بیان کرد:

  1. در بیت پین می‌توان با حداقل مبلغ 100 هزار تومان به خرید ارز دیجیتال پرداخت
  2. بیت پین دارای پشتیبانی آنلاین 24 ساعته است.
  3. صرافی بیت پین مراحل ثبت‌نام و احراز هویت آسانی دارد.
  4. صرافی بیت پین دارای کیف‌پول اختصاصی ارزهای دیجیتال است.
  5. صرافی بیت پین نسخه‌های اپلیکیشن خود را برای سیستم‌عامل‌های اندروید و آی‌اواس در دسترس کاربران قرار داده است.

شما می‌توانید نسخه اپلیکیشن بیت پین را روی گوشی خود نصب کرده و تنها با چند تپ در هر لحظه که بخواهید، قیمت ارزهای دیجیتال موردنظر خود را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به خرید، با واریز تومان از حساب بانکی خود ارز دیجیتال بخرید!!

منبع: بیت پین - https://bitpin.ir/

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری