کد خبر: ۲۶۷۹۰۱
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۲
وزارت دفاع سوریه به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد، در نتیجه حمله موشکی جدید رژیم صهیونیستی که نقاطی در دمشق و حومه آن از جمله محله‌های مسکونی را هدف قرار داد، پنج تن کشته و ۱۵ تن زخمی شدند.

۵ کشته و ۱۵ زخمی در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به دمشق و حومه آن

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه، یک منبع ارتش سوریه اعلام کرد: در ساعت ۰۰:۲۲ بامداد امروز یک‌شنبه دشمن اسرائیلی با چند موشک از سمت جولان اشغالی به سوریه حمله‌ کرد و طی آن، برخی مناطق در شهر دمشق و حومه آن از جمله مناطق مسکونی را هدف قرار داد که پدافند موشکی به مقابله پرداخت و بیشتر موشک‌ها را ساقط کرد.

در این بیانیه ضمن اعلام خبر ۵ شهید و ۱۵ زخمی به عنوان آمار نهایی این حمله آمده است: شماری منزل مسکونی تخریب شده و خسارت مادی به برخی از محله‌های دمشق و حومه آن وارد شد. گفته شده در میان کشته‌ها دو تن زن و یک نیروی نظامی قرار دارند.

سخنگوی ارتش اسرائیل از اظهارنظر درباره این حمله امتناع کرده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان نیز اعلام کرد، به شکل اساسی محله کفرسوسه در جنوب غرب دمشق که شامل محله‌های مهم بوده و در آنجا چندین مقر نظامی، اطلاعاتی و دفاتر امنیتی قرار دارند، هدف حملات بوده است.

۵ کشته و ۱۵ زخمی در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به دمشق و حومه آن

این منبع نظامی افزود: موشک‌های پدافند هوایی حمله اسرائیل را در اطراف دمشق دفع کردند و توانستند اکثر موشک‌ها را قبل از رسیدن به هدف ساقط کنند.

او افزود: تیم فنی و مهندسی تلاش برای برآورد میزان خسارات را جهت اعلام رسمی آغاز کرده است. اما خبرنگار سانا گفت، خسارات مادی و انسانی در یکی از ساختمان‌های کفرسوسه در دمشق رخ داده است.

خبرگزاری دولتی سوریه سانا اعلام کرد در پاسخ به این حمله سیستم‌های دفاع هوایی دمشق فعال شد.

به نوشته سانا در این حمله هوایی که مناطق مسکونی حومه دمشق و نیز منطقه کفرسوسه هدف قرار گرفته چندین تن کشته و زخمی شدند.

خبرنگار المیادین نیز گزارش داد، حملات اسرائیل عمدتا منطقه کفرسوسه و منطقه تل المسیح در نزدیکی شهر شهبا در شمال سویدا را هدف قرار داد.

۵ کشته و ۱۵ زخمی در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به دمشق و حومه آن

در همین حال منابع آگاه اعلام کردند همزمان با حمله بمب افکن‌های رژیم صهیونیستی به دمشق، سایت رادار تل المسیح ارتش سوریه در جنوب شهر شهبا نیز مورد حمله بمب افکن‌های رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

در بیمارستان "المواساة" یک پزشک امداد گفت: هفت زخمی به بیمارستان منتقل شدند که همگی جراحات سطحی داشتند و نیاز به بستری نبود.

خبرنگار تلویزیون رسمی سوریه نیز گزارش داد، این حمله با موشک‌های بالدار و باقدرت ویرانگری عظیم اسرائیل انجام شد که باعث فرو ریختن جزئی چهار طبقه از ساختمان مورد هدف شد.

همچنین مشخص شد، ساختمان مورد هدف در مقابل مقر پلیس کفرسوسه شامل ۱۲ طبقه بود و در نتیجه این حملات نمای ساختمان کاملا از بین رفته است.

یک پزشک بیمارستان المجتهد به روزنامه الوطن گفت، سه مورد فوتی در اثر این حملات به بیمارستان منتقل شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری