کد خبر: ۲۶۷۸۷۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶
تعداد قربانیان زلزله ویرانگر در ترکیه و سوریه به بیش از 41000 نفر رسیده است و میلیون ها نفر به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.

ترکیه ۷۸ نفر را به دلیل انتشار مطلب مرتبط با زلزله در فضای مجازی دستگیر کرد

ترکیه چندین نفر را به خاطر پست های نامناسب درباره زلزله و زلزله زدگان بازداشت کرده است.

به گزارش شفقنا به نقل از رویترز، پلیس ترکیه اعلام کرد که 78 نفر را به ایجاد ترس و وحشت از طریق اشتراک گذاری پست های تحریک آمیز درباره زلزله هفته گذشته در شبکه های اجتماعی متهم کرده است که 20 نفر از آنها در بازداشت موقت به سر می برند.

تعداد قربانیان زلزله ویرانگر در ترکیه و سوریه به بیش از 41000 نفر رسیده است و میلیون ها نفر به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.

اداره کل امنیت ترکیه اعلام کرد که 613 نفر متهم به ایجاد پست های تحریک آمیز را شناسایی کرده و برای 293 نفر پرونده قضایی آغاز شده است. از این گروه، دادستان کل دستور بازداشت 78 نفر را صادر کرده است.

این اداره اضافه کرد که 46 وب سایت به دلیل اجرای «کلاهبرداری های فیشینگ» برای سرقت کمک های مالی برای زلزله زدگان و 15 حساب رسانه های اجتماعی که خود را به عنوان نهادهای رسمی معرفی می کردند، بسته شدند.

گفتنی است اکتبر گذشته، پارلمان ترکیه قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن روزنامه‌نگاران و کاربران شبکه‌های اجتماعی ممکن است به دلیل انتشار «اطلاعات نادرست» تا سه سال زندانی شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
آخرین اخبار