کد خبر: ۲۶۷۸۵۶
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱
این زمین لرزه ششمین فاجعه مرگبار طبیعی در این قرن، پس از زمین لرزه سال ۲۰۰۵ در پاکستان است که در آن دست‌کم ۷۳ هزار نفر کشته شدند.

شمار جان‌باختگان زمین‌لرزه ترکیه و سوریه از ۳۷ هزار نفر گذشت

بعد از وقوع دو زلزله مهیب و شدید ۷.۸ و ۷.۵ ریشتری روز دوشنبه گذشته در ترکیه و سوریه، همچنان آمار کشته های این زلزله در حال افزایش است.

بر اساس جدیدترین آمارهای منتشر شده، شمار جان‌باختگان ناشی از زمین لرزه ۷.۸ ریشتری دوشنبه گذشته در ترکیه و سوریه به بیش از ۳۷ هزار نفر رسیده است.

به گزارش «رویترز»، گروه‌های امدادی همچنان در جست‌وجوی بازماندگان در زیر آوار هستند و با گذشت بیش از یک هفته از این زمین لرزه همچنان تعدادی از مردم از زیر آوارها زنده بیرون آورده می‌شوند.

در شهر ویران شده حلب سوریه، «مارتین گریفیتس»، مسئول امداد سازمان ملل گفت که مرحله نجات به پایان نزدیک شده و تمرکز بر تامین سرپناه، غذا و مدرسه است.

همچنین دیپلمات‌ها اواخر روز گذشته خبر دادند که «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه موافقت کرده که کمک‌های سازمان ملل از طریق مرز ترکیه به این کشور ارسال شود.

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی نهادهای سوریه، مجموع تلفات زمین لرزه در این کشور به ۵ هزار و ۷۱۴ نفر رسیده است.این زمین لرزه ششمین فاجعه مرگبار طبیعی در این قرن، پس از زمین لرزه سال ۲۰۰۵ در پاکستان است که در آن دست‌کم ۷۳ هزار نفر کشته شدند.

یک گروه تجاری اعلام کرد ترکیه با خسارات مالی بالغ بر ۸۴ میلیارد دلار بر سر این زمین لرزه مواجه است.

«مورات کوروم»، وزیر شهرسازی ترکیه گفت که حدود ۴۲ هزار ساختمان یا فروریخته‌اند، یا نیاز فوری به تخریب دارند یا به شدت آسیب دیده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری