کد خبر: ۲۶۷۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از آمادگی ماموران پلیس راهور برای یخبندان احتمالی شبانه و بامدادی در معابر تهران خبر داد.

آمادگی پلیس راهور برای یخبندان شبانه و بامدادی در معابر تهران

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تداوم بارش برف در نقاط مختلف پایتخت گفت:‌ از حوالی ساعت پنج صبح امروز بارش برف در تهران آغاز شده و به همین دلیل نیز ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در آماده‌باش کامل قرار داشتند که خوشبختانه درپی هماهنگی‌های انجام شده صبح امروز گرچه افزایش حجم ترافیک در معابر را شاهد بودیم اما انسداد مسیر و گره ترافیکی نداشتیم.

وی با بیان اینکه در این روز به سبب بارش برف و لغزندگی معابر، تصادفات خسارتی نیز افزایش پیدا کرد، گفت: البته تصادفات جرحی و فوتی ما تا به این لحظه افزایشی نبوده است، اما به هرحال وقوع تصادفات خسارتی سبب اخلال در بار ترافیک و افزایش حجم آن می‌شود.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه ترافیک عصرگاهی در معابر تهران نیز آغاز شده است، اظهارکرد:‌ ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در آماده‌باش کامل قرار دارند و نسبت به روانسازی و مدیریت ترافیک اقدام می‌کنند، اما همچنان لازم است که شهروندان نیز از انجام ترددهای غیرضروری پرهیز کنند. پیش‌بینی ما این است که ترافیک تا حوالی ساعت ۲۲ امشب ادامه داشته باشد.

موسوی‌پور با بیان اینکه طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی بارش‌ها در تهران تا بامداد فردا ادامه خواهد داشت، گفـت: با توجه به اینکه احتمال کاهش دما وجود دارد، امکان دارد که شاهد وقوع یخ‌زدگی در برخی از معابر و مخصوصا معابر شمالی تهران در ساعات پایانی شب و بامداد فردا باشیم از این رو پلیس راهنمایی و رانندگی با همراهی شهرداری تمهیدات خود در این خصوص را اتخاذ کرده است.

وی به رانندگان نیز توصیه کرد در صورتی که مجبور به انجام ترددهای ضروری هستند، اولا که حتما زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند و ثانیا حتما و حتما با سرعت مطمئنه حرکت کنند. هنگام یخ زدگی معابر احتمال سرخوردن خودرو به خصوص در خروجی و ورودی بزرگراه‌ها و رمپ و لوپ‌ها وجود دارد و لازم است که با سرعت مطمئنه تردد کنند. اطمینان از سالم بودن برف‌پاک‌کن و بخاری نیز از دیگر توصیه‌های پلیس است.

موسوی‌پور ادامه داد:‌ متاسفانه برخی از رانندگان تصور می‌کنند که استفاده از زنجیر چرخ تنها برای معابر برون شهری و جاده‌هاست، در حالی که احتمال نیاز به آن در معابر شهری و مخصوصا معابر مناطق یک، دو، سه، چهار، پنج و ۲۲ شهرتهران ایجاد شود.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین به راکبان موتورسیکلت هشدار داد که در این ایام از رانندگی با موتورسیکلت پرهیز کنند و به هیچ عنوان از این وسیله برای تردد در معابر استفاده نکنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری