کد خبر: ۲۶۷۷۹۷
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۲
طرح ویژه فروش بلیط هواپیما با گارانتی قیمت در رسپینا آغاز شده است که مسافران می توانند بلیط پرواز را با تضمین ارزانترین قیمت رزرو کنند.

طرح ویژه فروش بلیط هواپیما با گارانتی قیمت در رسپینا آغاز شده است که مسافران می توانند بلیط پرواز را با تضمین ارزانترین قیمت رزرو کنند.
تعیین تعرفه بلیط هواپیما در روزهای پایانی سال مسئله ایست که مسافران و شرکت های هواپیمایی را درگیر کرده است. در این میان اخبار ضد و نقیضی در ماه های گذشته اعلام شده است که حاکی از افزایش احتمالی بهای بلیط پرواز، در روزهای آینده است. اما اینکه این اخبار چند درصد صحت دارد باید آن را از مسئولین مربوطه جویا شد. همچنین در ادامه جزئیاتی از طرح ویژه بلیط هواپیما در رسپینا را نیز بررسی کرده ایم.
لینک خبر: https://remote.misis.ru/eportfolios/4624/booking_respina_flight_ticket_by_discount


طرح فروش فوق العاده بلیط هواپیما رسپینا تا پایان سال ۱۴۰۱
گمانه زنی های اخیر در رابطه با افزایش بهای بلیط هواپیما در ماه های گذشته، بیشتر مردم و به ویژه افرادی که سفرهای متعدد هوایی انجام می دهند را نگران کرده است. در این میان شنیده می شود که زمزمه افزایش قیمت ها از سمت شرکت های هواپیمایی آغاز شد. بدین منظور با آرمان بیات کارشناس صنعت حمل و نقل هوایی مصاحبه ای در این رابطه انجام شده است که در ادامه بررسی شده است. همچنین در این گزارش، نقش سایت های فروش بلیط هواپیما به ویژه وب سایت رسپینا در تهیه بلیط پرواز با قیمت مناسب و همچنین طرح های تخفیفی بررسی شده است.

طرح فروش با گارانتی بلیط هواپیما در رسپینا

در بین اخبار مربوط به بلیط هواپیما، خبرهای منتشر شده در رابطه با طرح ویژه فروش بلیط هواپیما توسط رسپینا در این سایت منتشر شده است. وب سایت رسپینا به عنوان یک شرکت گردشگری و دانش بنیان در مشهد فعالیت کرده که به تازگی این طرح تضمین قیمت را آغاز کرده است.
طبق خبرهایی که در وب سایت رسپینا به مناسبت طرح ویژه فروش بلیط پرواز منتشر شده است، این طرح در قالب رزرو بلیط هواپیما با تضمین ارزانترین قیمت شروع شده که مهلت آن تا انتهای سال 1401 است. در این طرح، مسافران پس از خرید بلیط هواپیما از رسپینا در صورتی که همان بلیط را در سایت های دیگر، با مشخصات یکسان و با قیمتی کمتر مشاهده کردند می توانند دو برابر اختلاف قیمت را از سایت دریافت کنند.
در رابطه با میزان تخفیف و یا ارزان بودن بلیط هواپیما، درصد مشخصی تعیین نشده است اما ممکن است، یک الی 5 درصد باشد. این میزان تخفیف، با توجه به نوع پرواز و مسیر آن متفاوت است. البته با توجه به اخباری که از افزایش بهای بلیط ها به گوش می رسد، ادامه این طرح را در گرو ثبات قیمت در بلیط پرواز قرار داده است. به همین دلیل بر آن شدیم تا روند مربوط به اخبار تعرفه بلیط هواپیما که این روزها زیاد به چشم میخورد بررسی کنیم.

طرح فروش فوق العاده بلیط هواپیما رسپینا تا پایان سال ۱۴۰۱

آیا ایرلاین ها به دنبال افزایش تعرفه بلیط هواپیما هستند؟

طبق اخبار بررسی شده در رابطه با بلیط هواپیما، ایرلاین ها به دلایل مختلفی که مطرح کرده اند، درخواست افزایش قیمت ها را برای سازمان هواپیمایی کشور ارسال کرده اند. در این رابطه آرمان بیات کارشناس صنعت حمل و نقل هوایی بیان کردند: ایرلاین‌ها با خودداری از افزایش عرضه صندلی پرواز، به دنبال افزایش تعرفه بلیط هواپیما هستند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد، چنین استنباط می‌شود که عرضه محدود صندلی به دلایل فنی همچون نبود قطعات، افزایش نرخ ارز و تحریم و یا کاهش عرضه صندلی در فصل تابستان که تقاضای زیادی برای سفر هوایی وجود دارد، نشان دهنده این است که شرکت های هواپیمایی به دنبال ایجاد افزایش تقاضا و نهایتاً فروش بلیط پرواز با بهای بیشتر هستند. البته در تابستان امسال به دلیل افزایش تقاضا برای سفر، برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات گردشگری مانند رسپینا با ارائه طرح گارانتی قیمت، بلیط پرواز را به قیمت کمتری عرضه کردند.
به نظر می‌رسد ایرلاین‌ها با توجه به اینکه تعرفه بلیط هواپیما به صورت شناور است، می‌خواهند از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را برده و سعی می کنند که قیمت ها را افزایش دهند. این در حالیست که ایرلاین ها، به هیج عنوان کیفیت خدمات خود را بالا نبرده و تنها به فکر افزایش قیمت هستند.
وی در ادامه گفت: بر اساس ماده 6 قانون هواپیمایی کشوری، شورای عالی هواپیمایی مرجع قانونی برای تعیین نرخ بلیط است، اما ایرلاین ها به ماده ۱۶۱ برنامه پنجم توسعه که بر آزادسازی نرخ بلیط نظارت دارد، استناد می کنند. آرمان بیات در ادامه افزود: در حال حاضر با توجه به اینکه سقف و کف قیمتی برای بلیط ‌ها تعیین شده است، قیمت ‌ها به نوعی شناور بوده و در میان حداکثر و حداقل نرخ تصویبی در شورای عالی هواپیمایی بر اساس میزان تقاضا، متغیر است.
اما به این دلیل که افزایش تقاضا موجب افزایش نرخ می ‌شود و همچنین افزایش عرضه بلیط هواپیما منجربه کاهش قیمت ها خواهد شد، غیر فعال کردن ناوگان عاملی بازدارنده در افزایش عرضه صندلی است. لذا در چنین شرایطی مسافران، ضمن عدم دسترسی به بلیط پرواز، امکان دریافت بلیط با نرخ تعدیل شده نزدیک به کف نرخ مصوب را نخواهند داشت.

سازمان هواپیمایی درخواست افزایش تعرفه را دریافت کرده است

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، محمد محمدی بخش، اعلام کرده اند که درخواست افزایش بهای بلیط هواپیما را دریافت کرده است. محمدی بخش با اعلام اینکه تعرفه بلیط هواپیما در سال گذشته کاهش 15 درصدی داشته است، اکنون ایرلاین ها درخواست خود را مبنی بر افزایش بهای بلیط برای این سازمان ارسال کرده اند که پس از بررسی، مصوبه آن را برای مجلس ارسال کردیم. محمدی بخش در ادامه افزود که مصوبه ای را با موضوع افزایش 30 درصدی بهای بلیط هواپیما برای مجلس ارسال کرده است که در دست بررسی است.
نگرانی دیگری که در این زمینه ایجاد می شود مربوط به کمبود بلیط هواپیما و یا ریزش مسافران است که ایشان با اشاره به افزایش قیمت های گذشته این موضوع را رد کردند. احتمالا برخی از مسافران ممکن است هنگام رزرو بلیط در برخی ایام خاص با ظرفیت های تکمیل شده روبه رو شوند. به همین دلیل برخی وب سایت ها مانند رسپینا با ارائه سرویس های مختلف، بلیط هواپیما را به صورت خودکار برای مسافران رزرو می کنند.

طرح فروش فوق العاده بلیط هواپیما رسپینا تا پایان سال ۱۴۰۱

مصوبه افزایش بهای بلیط هواپیما در صحن مجلس

مقصود اسعدی سامانی در گفت و گویی اشاره کرد که مشکلاتی که در بخش حمل و نقل هوایی کشور وجود دارد، عمدتا ناشی از کمبود ناوگان در کشور است. ایشان خاطرنشان شدند که به دلیل کمبود ناوگان هواپیمایی در بین ایرلاین ها و همچنین وجود هواپیماهای فرسوده و افزایش هزینه پروازها به دلیل افزایش قیمت ارز، طرحی را در قالب شناورسازی نرخ ها و افزایش 30 درصدی بهای بلیط را به مجلس پیشنهاد کرده ایم.
البته مجلس برای افزایش قیمت مقاومت زیادی را نشان داده است که این بلاتکلیفی، برنامه ریزی سایت های فروش بلیط هواپیما را نیز تحت تاثیر قرار داده است. این افزایش قیمت ها احتمالا در طرح ویژه وب سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا نیز موثر خواهد بود. علاوه بر این محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس، اشاره کردند که طرح افزایش 30 درصدی بلیط هواپیما در مجلس در حال بررسی است که البته حدود سه ماه است این کار را متوقف کرده اند. با این وجود در ادامه گفتند که این افزایش قیمت در شورای عالی هواپیمایی تصویب شده است و در آینده ای نزدیک به ایرلاین ها ابلاغ خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری