کد خبر: ۲۶۷۷۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۹
نظافت کارخانه های صنعتی یا محیط های صنعتی یکی از معضلاتی است که معمولا مدیران با آنها مواجه می شوند.

نظافت صنعتی

نظافت کارخانه های صنعتی یا محیط های صنعتی یکی از معضلاتی است که معمولا مدیران با آنها مواجه می شوند. روز به روز با پیشرفت تکنولوژی فرآیند نظافت و جمع آوری صحیح پسماندهای صنعتی اهمیت بیشتری پیدا می کند. خوشبختانه در عصری زندگی می کنیم که می توان برای رفع هر مشکلی از افراد متخصص استفاده کرد و مشکلات را حل کرد یا حداقل بهبود بخشید.
در همین راستا، مدیران کارخانه ها و انبارهای بزرگ هم دست به کار شدند تا با کمک نوآوری و خلاقیت های عصر جدید، بتوانند این بحران ها را در مورد نظافت محیط های صنعتی برطرف کنند.


نوآوری هایی که روش های نظافت صنعتی را تغییر می دهید

در همین بحث نظافت های صنعتی هم خوشبختانه راهکارها و ایده های جدیدی وجود دارد که مشکلات را به خوبی از سر راه برداشته است. استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی مثل: اسکرابر صنعتی ، جاروبرقی صنعتی و... یکی از این ایده های خلاقانه و پیشرفته است که در ادامه به شکل کامل به بررسی این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

دستگاه اسکرابر صنعتی

1- استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی
زمانی که بحث نوآوری در نظافت صنعتی مطرح شد، یکی از اولین فاکتورهایی که باید مورد بررسی قرار می گرفت، حذف فعالیت های تکراری کارکنان بود. حذف این فعالیت ها باید به گونه ای انجام میشد که علاوه بر افزایش کیفیت نظافت، بر بهبود سرعت نظافت نیز اثر می گذاشت.
در همین راستا دستگاه هایی با عنوان تجهیزات نظافت صنعتی طراحی و ساخته شدند که تمامی مشکلات را به راحتی حل می کنند. این دستگاه ها راندمان بسیار بالایی برای نظافت محیط های بسیار بزرگ ارائه می دهند. راندمان کاری بعضی از این دستگاه ها گاها به اندازه 10 نیروی انسانی است.
این دستگاه ها در انواع مختلفی طراحی و ساخته شدند تا هر نیازی را برای نظافت محیط های صنعتی و تجاری از بین ببرند. برای مثال اسکرابر صنعتی سرنشین دار، یکی از دستگاه های پرکاربرد نظافتی در محیط های بزرگ صنعتی است که در کنار سرعت بالای نظافت، از کیفیت خیلی خوبی نیز برخوردار است.
در کنار اسکرابرهای خودرویی، دستگاه هایی با عنوان اسکرابر دستی نیز ساخته شده است که برای محیط هایی با ابعاد کوچکتر کاربرد دارند.
تامین کنندگان این دستگاه های نظافت صنعتی روز به روز در حال بهبود این تجهیزات هستند تا مشکل جمع آوری پسماندهای صنعتی ساده تر از گذشته قابل پیگیری باشند.
خوشبختانه برخی از این شرکت ها در داخل ایران نیز فعالیت های خود را به شکل گسترده آغاز کرده اند و این تجهیزات نظافتی را ارائه می دهند. شرکت آوین صنعت ماندگار، یک نمونه از این شرکت ها است که می توانید برای خرید جاروبرقی صنعتی یا خرید هر گونه تجهیزات نظافت صنعتی از خدمات آن استفاده کنید.
شماره تماس شرکت آوین صنعت : 02144140005
2- استفاده از مواد شوینده قدرتمند
مواد شوینده صنعتی
در برخی از کارخانه ها و خطوط تولید، آلاینده هایی وجود دارد که امکان از بین بردن آنها با استفاده از مواد شوینده معمولی وجود ندارد. به همین دلیل یکی از بحث های مهم در نوآوری نظافت صنعتی، استفاده از مواد شوینده جدید و قدرتمند است. در سال های اخیر شوینده هایی در این راستا تولید شدند که با استفاده از آنها می توانید حتی چربی های بسیار سخت را نیز به سادگی از بین ببرید.
گاها برخی از این موادهای شوینده به گونه ای ساخته شده اند که علاوه بر از بین بردن آلودگی ها، برای بهبود طول عمر دستگاه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این موضوع می تواند در هزینه های بلند مدت یک کسب و کار از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.
برای خرید این نوع از موادهای شوینده هم می توانید با مجموعه آوین صنعت در تماس باشید.
3- کاهش و مدیریت پسماندهای صنعتی
تولید آلاینده ها و پسماندها گاها در کارخانه ها و خطوط تولید اجتناب ناپذیر است اما برای از بین بردن آنها یا به حداقل رساندن این آلاینده ها، چه کاری باید انجام داد؟
کنترل و مدیریت پسماندها یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که یک کارخانه باید در نظر داشته باشد. به خصوص در عصر کنونی که بحران های حاصل از مدیریت پسماندها روز به روز در حال افزایش است.
خوشبختانه یکی از ایده های موثر در این راستا، کاهش زباله در مرحله تولید است. یعنی به جای اینکه کارخانه ها به دنبال راه هایی جدید برای از بین بردن زباله ها باشند، به دنبال راهی برای کاهش زباله های تولیدی یا به حداقل رساندن آنها باشند. بازیافت، یکی از روش های موثر در این ایده بود که کمک زیادی به مدیریت پسماندهای تولیدی کارخانه ها کرده است.
4- از داده های گذشته برای نظافت صنعتی استفاده کنید
داده ها و اطلاعات گذشته همواره می توانند راهی برای ساختن و بهبود آینده باشند. این جمله در بحث بهبود نظافت صنعتی نیز قابل مشاهده است. برای مثال بررسی داده های تاریخی از تولید یک محصول به یک کارخانه کمک می کند تا فرآیند تولید زباله آن را به شکل کامل تحلیل شود و مسئولان از میزان و نوع آلاینده های احتمالی تولید آگاه شود.
این آگاهی کمک می کند تا فرآیند مدیریت پسماند در کارخانه ها به شکل جز به جز و دقیق مورد بررسی قرار گیرد. در واقع مدیران تلاش کردند که با بررسی جزئی تر فرآیند ساخت محصول، تولید آلاینده ها را برای هر محصول به حداقل برسانند.
کوچک تر کردن این آلاینده ها در هر مرحله کمک کرد تا نتیجه فراتر از چیزی باشد که کارخانه و مدیران انتظار آن را داشتند.
نحوه کار با دستگاه واترجت صنعتی

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید خوشبخانه در سال های اخیر نوآوری های زیادی به کمک نظافت صنعتی آمده است. اما برای دریافت حداکثری نتیجه، برای بهبود روند نظافت صنعتی کدام روش ها موثر تر هستند؟ پاسخ این سوال تقریبا واضح است.
بهترین راه، تلفیق این روش ها برای نظافت یک محیط صنعتی است. برای مثال شما می توانید به شکل همزمان از تجهیزات نظافت صنعتی مانند: دستگاه زمین شوی صنعتی و مواد شوینده قدرتمند برای از بین بردن آلاینده ها استفاده کنید تا نتیجه دریافتی از این موضوع شما را حیرت زده کند.
برای خرید انواع تجهیزات نظافت صنعتی می توانید از طریق راه های زیر اقدام کنید:
آدرس سایت: avinsanat.net
شماره تماس شرکت آوین صنعت : 02144140005

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
آخرین اخبار