کد خبر: ۲۶۷۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۳
رییس شورای شهر تهران در واکنش به موضوع تعیین بهای خدمات برای قبور گفت: این موضوع باید در صحن شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گیرد.

واکنش چمران به تعیین بهای خدمات برای قبور/موضوع باید در شورا بررسی شود

به گزارش اعتدال، مهدی چمران پیش از آغاز یکصد و بیست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح جلسه امروز یکشنبه شورای شهر تهران، گفت: دستور جلسه امروز دستوری طولانی است. بر همین اساس تنها سه موضوع در دستور قرار داده شده تا بتوانیم بحث بهای خدمات را امروز به اتمام برسانیم. ممکن است جلسه امروز در نوبت عصر نیز به بحث بهای خدمات کشیده شود و پس از آن نیز دو حسابرسی در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص تعیین عوارض نگهداشت قبور در تهران، گفت: موضوعی که مطرح شده هنوز به صورت کامل مشخص نیست. بهای خدمات را وزارت کشور برای کل کشور تعیین کرده است. یکی از مواردی که به عنوان بهای خدمات دریافت می‌کنند در حال حاضر نیز در هنگام دفن افراد اخذ می‌شود.

چمران ادامه داد: اخذ بهای خدمات پس از دفن بستگی به این دارد که فرد بخواهد خدماتی را دریافت کند یا خیر؟ برای مثال آرامگاه‌هایی که موجود است و یا گلکاری به عنوان خدمات موردی مطرح است. البته این موضوع هنوز در صحن شورا مطرح نشده است.

وی تاکید کرد: رسیدن یک موضوع به شورا دلیل بر تصویب آن نیست، فهرستی توسط وزارت کشور اعلام شده به عنوان بهای خدمات ما در حال حاضر برای نگهداشت موضوعی را نداریم و اگر کسی بخواهد خدماتی را بگیرد. چنین بحثی مطرح خواهد شد. لذا باید صبر کنیم موضوع به صحن شورا بیاید و مورد بررسی قرار گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
آخرین اخبار