کد خبر: ۲۶۷۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶
سرانجام مرسدس بنز از GLE جدید خود با مدل ۲۰۲۴ رونمایی کرد. اینجا مهمترین رویداد به تغییرات پیشرانه و تلاش برای ارائه یک خودروی پاک مربوط می شود.

رونمایی مرسدس بنز از جدیدترین‌ محصول خود+عکس

جی ال ئی پلاگین هیبرید قطعا یکی از جذاب ترین انتخاب های بازار جهانی برای تجربه ای خاص از یک شاسی بلند خواهد بود.

مرسدس بنز برای اعضای جدید کلاس جی ال ئی از فرمان جدید با طراحی متفاوت استفاده کرده که مجهز به سنسورهای لمسی است تا راننده بتواند هر دو نمایشگر خودرو یعنی تنظیمات سیستم سرگرمی و اطلاعات کیلومتر را با استفاده از این دسترسی، روی فرمان کنترل کند.

یک بسته آفرود نیز در بخش فنی پیش روی مشتریان به عنوان آپشن قرار می گیرد که ویژه مدل جی ال ئی 580 است و شامل گارد محافظ و افزایش ارتفاع بیشتر (30.5 میلیمتری اضافه در مقایسه با نسخه استاندارد) از سطح زمین است. سیستم تعلیق نیز بخش دیگری از بسته آفرود محسوب می شود که در راستای افزایش قابلیت های بیراهه نوردی بروزرسانی شده است.

اما همانطور که ابتدای مطلب اشاره شد، مهمترین بروزرسانی کلاس GLE به پیشرانه و تریم پلاگین هیبرید آن مربوط می شود. جی ال ئی 400ئی 4ماتیک از تک موتور الکتریکی 134 اسب بخاری در هماهنگی با پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری، مجموعا 381 اسب بخار خروجی و 650 نیوتن متر گشتاور دارد.

بخش الکتریکی پیشرانه مجهز به یک باتری 23.3 کیلووات ساعت است که می تواند شرایط پیمایش در حالت الکتریکی خالص را فراهم کند اما مرسدس بنز هنوز به برد حرکتی این قسمت اشاره ای نکرده است.

این تریم پلاگین هیبرید، طی 5.8 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد.

در قسمت پیشرانه سایر محصولات کلاس جی ال ئی از سیستم هیبرید ملایم 48 ولتی استفاده می شود تا بدین ترتیب تمامی اعضا جدید خانواده GLE به نوعی ساختار الکتریکی نیز داشته باشند.

مرسدس بنز GLE
خوب سراغ دنیای AMG هم برویم که اینجا باید به GLE 53 و GLE 63 S اشاره کنیم. علاوه بر جزئیات اسپرت بدنه، در قسمت پیشرانه جی ال ئی 53 از پیشرانه 3 لیتری 6 سیلندر با 429 اسب بخار خروجی استفاده شده است. شاخص صفر تا 96 کیلومتر نیز به 4.9 ثانیه بهبود داشته است.

در آ ام گ جی ال ئی 63 اس از تپنده پرقدرت 4 لیتری 8 سیلندر توربودوقلو استفاده شده که 603 اسب بخار خروجی دارد.

از امکانات ویژه در نسخه های آ ام گ باید به سیستم تعلیق اسپرت، نمایشگر هداپ و ... اشاره کنیم.

قیمت تازه های کلاس جی ال ئی به زودی در وب سایت مرسدس بنز قرار می گیرد.

رونمایی مرسدس بنز از جدیدترین‌ محصول خود+عکس

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها