کد خبر: ۲۶۷۴۷۴
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵
اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) پنجم بهمن ماه ۱۴۰۱ هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

به گزارش اعتدال، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بخشی از سخنانش در جلسه امروز هیات دولت با اشاره به سیاست‌های اعلامی جدید بانک مرکزی و امیدواری فعالان اقتصادی به اثربخش بودن آن، از مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواست به بانک مرکزی کمک کنند تا سیاست‌های خود برای مدیریت بازار ارز را به شکل موفق اجرا و اعمال کند.

به گزارش اعتدال، مشروح گفت‌وگوهای صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی،‌گردشگری و صنایع‌دستی،‌ جواد اوجی وزیر نفت،‌ حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست با خبرنگاران را هم می توانید در لینک های زیر بخوانید.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

برنامه تنظیم سفر گروسی به ایران در دستور کار است

محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر اینکه تعاملات با آژانس برقرار است ، گفت و برنامه و رایزنی برای تنظیم سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس هم در دستور کار قرار دارد و در حال پیگیری آن هستیم.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

اسامی فیلم‌های جشنواره امروز اعلام می‌شود

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه تعداد بسیاری از فیلم‌هایی که به جشنواره فجر راه پیدا کرده با شعار جشنواره که همان همدلی، وفاق و ایجاد شور و نشاط در جامعه است کاملاً در یک راستاست، اظهار کرد: امروز دبیر جشنواره اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش داوری را اعلام می‌کند. امر داوری در هیئت انتخاب به بخش نهایی رسیده و از هفته آینده نمایش فیلم‌های فجر آغاز خواهد شد.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

وعده یک میلیون فرصت شغلی محقق شده است

سیدصولت مرتضوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه وعده داده‌شده در رابطه با یک میلیون فرصت شغلی تحقق یافته و از یک میلیون فرصت شغلی در سال عبور کردیم، گفت: نرخ بیکاری در فصل پاییز نسبت به فصل بهار ۷ دهم درصد کاهش داشته و به ۸.۲ رسیده و درصد اشتغالِ کامل افزایش و درصد اشتغالِ ناقص هم کاهش پیدا کرده است.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

دولت دخالتی در کار کارشناسی بورس کالا و شورای رقابت نمی‌کند

علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت درباره موضع دولت نسبت به عرضه خودرو در بورس اظهار کرد: نگاه دولت این است که بررسی کنیم که شیوه بهتری برای مردم یعنی مصرف کننده واقعی وجود داشته باشد که محصول با کیفیت بهتر و قیمت مناسب‌تر در اختیار مردم قرار گیرد. باید اجازه دهیم تا نظر نهادهای کارشناسی و کارشناسان این حوزه گرفته شود تا هر شیوه‌ای که مناسب‌تر است، انتخاب شود. دولت از این منظر دخالتی در کار نهادهای تخصصی نمی‌کند تا بهترین شیوه به نفع مصرف کننده اعمال شود. اجازه بدهید دولت دخالتی در کار کارشناسی چه بورس کالا و چه شورای رقابت نکند، هر تصمیمی بگیرند دولت به همان ملتزم خواهد بود.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

خبر خوب وزیر نفت برای حل مشکل انرژی سیستان و بلوجستان

جواد اوجی وزیر نفت در خصوص تامین سوخت سیستان و بلوچستان گفت: خوشبختانه دیروز به اتفاق دکتر مخبر و آقای محرابیان و نمایندگان این استان سفر خوبی به استان سیستان و بلوچستان داشتیم و تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی ادامه داد: برای انتقال فرآورده‌های نفتی اعم از بنزین و نفت و گاز و نفت سفید به استان سیستان و بلوچستان هیچ گونه خط لوله‌ انتقال فرآورده نداریم و تمام نیازهای تامین انرژی را از طریق تانکرهای سوخت رسان و ریلی انجام می‌دادیم. دولت سیزدهم دیشب تصمیم بسیار خوبی گرفت که خط لوله فرآورده‌های نفتی از جنوب کرمان تا زاهدان به طول 520 کیلومتر که بار مالی آن 5 هزار میلیارد تومان است ایجاد شود. این تصمیم به شورای اقتصاد می‌رود و مصوبه آن گرفته می شود تا در دو سال کاملا مشکل حل شود.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

باید فضا را باز کنیم

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه این افراد برای دیدن کنسرت افراد خاص به خارج از کشور می‌روند، افرادی که ممکن است در داخل نتوانند کنسرتی را برگزار کنند، تصریح کرد: اتفاقا معتقدم که توانمندی های ما در حوزه موسیقی و کنسرت‌های هنری خیلی زیاد است. البته یک نفر ممکن است که بخواهد خواننده خاصی را ببیند، ولی همه اینطور نیستند. باید یک فضای شاد و بازی ایجاد شود که خانواده‌ها بیایند و از این فضا استفاده کنند، مردم را درک کنیم و به مردم سخت گیری نکنیم.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

ورزش عاری از سیاست، شعار زیبایی است

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان درباره تحریم خود اتحادیه اروپا، اظهار کرد: این موضوعات جدید نیست و شعارهای قشنگی درباره ورزش عاری از سیاست می‌شنویم اما می‌بینیم که در موضوع جنگ بین روسیه و اوکراین، تیم‌های ورزشی روسیه را تحریم می‌کنند، اما در جنگ عربستان و یمن هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند یا نسبت به بردن پرچم فلسطین به ورزشگاه واکنش نشان می دهند.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

سایر کشورها با شاخص ۳۰۰-۲۰۰ آلودگی، فقط مدارس ابتدایی را تعطیل می‌کنند

علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست درباره موضع سازمان محیط زیست برای تغییر شاخص آلودگی هوا برای تعطیلی مدارس، اظهار کرد: ما شاخص‌های آلودگی را تعیین می‌کنیم و تعطیلی بر عهده هیات وزیران است.

وی ادامه داد: در دنیا در بحث شاخص‌های آلودگی هوا برای تعطیلی مدارس، بالاتر از ما عمل می‌کنند مثلا با شاخص ۳۰۰-۲۰۰ فقط مدارس ابتدایی را تعطیل می‌کنند. قبلا هیات وزیران شاخص ۱۵۰ گذاشته است و اکنون می خواهد تصمیم خود را عوض کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری