کد خبر: ۲۶۷۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳
شاید این طور فکر کنید که انسان ها نقشی در گرایش جهان ندارند در حالی که این طور نیست امروزه با افزایش مصرف سوخت های فسیلی ، افزایش تولید زباله ، مصرف بیش از حد انرژی ها و ... گرمایش جهانی به طور چشم گیری افزایش پیدا کرده است

مقابله با گرمایش جهانی، تلاشی برای بقا

به نقل از خبرگزاری اینترآذ: fa.interaz.com.tr شاید این طور فکر کنید که انسان ها نقشی در گرایش جهان ندارند در حالی که این طور نیست امروزه با افزایش مصرف سوخت های فسیلی ، افزایش تولید زباله ، مصرف بیش از حد انرژی ها و ... گرمایش جهانی به طور چشم گیری افزایش پیدا کرده است. در ادامه با روش هایی آشنا می شوید که چگونه باید از افزایش بیشتر گرمایش جهانی جلوگیری کنیم.

صرفه جویی در مصرف انرژی ها (برق و گاز و ...):
صرفه جویی در مصرف برق:

طبق گزارش هایی که از خبرگزاری اینترآذ گرفته ایم اولین نکته در صرفه جویی انرژی برق استفاده از لامپ های مناسب است لامپ های قدیمی انرژی زیادی را مصرف می کنند و بیشتر از این که نور دهی داشته باشند گرما منتقل می کنند لامپ های ال ای دی امروزه هم نور بیشتری را منتقل می کنند و هم انرژی بسیار کمتری مصرف می کنند طبق گفته اینترآذ دومین نکته مهم خاموش کردن لامپ هایی است که استفاده نمی شوند برای مثال لامپ هایی مثل آشپزخانه ، سرویس بهداشتی ، حمام و .. لامپ هایی هستند که معمولا فراموش می کنند خاموش شان کنند و همین باعث می شود انرژی برق مصرف شود و همراه با خود افزایش گرمایش جهانی را داشته باشد.

خبرگزاری اینترآذ

صرفه جویی در مصرف آب:
طبق گزارش های اینترآذ : fa.interaz.com.tr شاید اطلاع نداشتید که آب هم در گرمایش جهانی موثر است اما باید بدانید شما مصرف زیاد آب تاثیر زیادی بر گرمایش جهانی می گزارید و کمبود آب در دنیا یکی از عوامل مهم گرمایش کره زمین است از سری راهکار ها برای صرفه جویی در مصرف آب این است که برای شست و شوی ماشین خود به جای شلنگ آب از سطل آب و کف استفاده کنید و یا در حمام وقتی کاری با دوش ندارید دوش آب را ببندید ، هنگام مسواک زدن شیر آب را ببندید ، زمان دوش گرفتن خود را کمتر کنید و موارد زیادی که اگر بعضی موقع ها خودمان کمی فکر کنیم به راحتی می توانیم مصرف آب را کم که نه درست کنیم تا هم به زمین کمک کرده باشیم و هم در مصرف پول خود صرفه جویی کنیم.
صرفه جویی در مصرف گاز:
گاز هم از عوامل موثر در گرمایش حهانی است برای درست مصرف کردن گاز باید در فصول سرما لباس های گرم بیشتری بپوشیم پنجره ها را دو جداره کنیم تا از وارد شدن هوای سرد جلو گیری شود در کل با گرمتر پوشیدن لباس و درز گیری منافذ خانه می توانیم تا حد زیادی از سرمای داخل خانه را از بین ببریم تا از مصرف بیش از حد گاز جلوگیری کنیم
وسایل نقلیه به روز و با سوخت بهینه داشته باشید:
سعی کنیم از وسایل نقلیه کم مصرف و به روز استفاده کنیم زیرا ماشین ها و موتور های قدیمی بنزین را به بدترین شل ممکن می سوزانند که این هم باعث افزایش آلودگی هوا و هم باعث افزایش گرمای جهانی می شود پس اگر برایتان مقدور است با استفاده از وسایل نقلیه کم مصرف هم در هزینه های خودتان صرفه جویی کنید و هم از گرمایش بیشتر جهان جلوگیری کنید.
از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید:
طبق گزارش های خبرگزاری ایترآذ : fa.interaz.com.tr شاید بتوان گفت از مهم ترین عوامل گرمایش زمین آلودگی هوا است که بیشتر دلیل آلودگی هوا برای وسایل نقلیه داخل خیابان است امروزه با افزایش جمعیت تعداد ماشین ها و موتور ها در خیابان ها افزایش پیدا کرده است و این باعث افزایش تولید گاز های ناسالم و گرمای بیهوده است اگر در مواردی که ضروری نیست به جای وسیله شخصی از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنید هم برایتان به صرفه تر است و هم به محیط زیست تان کمک کرده اید.

اینترآذ
به زباله هایمان توجه کنیم:
مقدار زباله هایی که سالانه دور ریخته می شود سال به سال در حال افزایش است بیشتر این زباله هایی که دور ریخته می شود قابلیت بازیافت دارد و با بازیافت آن ها می توانیم در عدم اتلاف انرژی صرفه جویی زیادی بکنیم می توانیم با جمع کرن زباله هاییی که قابلیت بازیافت دارند و یا انداختن آنه ها در سطل زباله مخصوص بازیافت کمک زیادی به ذخیره انرژی بکنیم
سعی کنیم از گوشت و مرغ کمتری استفاده کنیم:
امروزه مصرف گوشت و مرغ در دنیا افزایش بسیاری داشته و این باعث می شود حیوانات اهلی زیادی کشته شوند و این بر محیط زیست ما تاثیر منفی داشته باشد و کشته شدن و کم شدن حیوانات تاثیر منفی بر دمای زمین دارد و باعث افزایش گرمایش جهانی می شود.
کاهش استفاده از مواد پلاستیکی:
مواد های پلاستیکی به خاطر این که غیر قابل بازیافت هستند ضرر زیادی برای محیط زیست دارند برای این که استفاده از آن ها ارزان و آسان است مردم مقدار زیادی خریداری می کنند و زباله های ان ها بسیار زیاد می شود و مهم تر از آن این مواد سرطان زا هستند و حتی برای خود فرد مصرف کننده هم مضرند می توانید به جای استفاده از ظروف پلاستیکی از ظروف های آهنی ، چوبی و یا ظروف های مخصوص یک بار مصرف که زیست تخریب ناپذیر هستند استفاده کنید تا با کمی هزینه بیشتری هم به سلامتی خودتان کمک کنید و هم به جلوگیری از گرم تر شدن کره زمین.

اینترآذ : fa.interaz.com.tr

استفاده از انرژی پاک:
با افزایش علم و فناوری جایگزین های زیادی برای سوخت های فسیلی به وجود آمد انرژی خورشیدی ، انرژی بادی و .. از سری انرژی هایی هستند که جایگزین انرژی خورشیدی شدند با صفحه های خورشیدی می توان اشعه خورشید را تبدل به انرژی کرد و آن را به انرژی های دیگر مثل برق تبدیل کرد.
استفاده مناسب از انرژی هسته ای : از انرژی هسته ای استفاده های بسیار زیاد و کاربردی می توان کرد اگر کشور های دنیا از آن به عنوان سلاح هسته ای استفاده نکنند این انرژی می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای بقیه انرژی ها باشد و کمک شایانی به عدم گرمایش جهانی بکند.
پرهیز از مصرف گرایی:
انرژی زیادی در کشور ها صرف تولید پوشاک و لوازم می شود که تعداد زیاد آن ضروری نمی باشدسعی کنیم اندازه نیاز مان لباس و یا هر وسیله این چنینی مثل موبایل ، لوازم خانگی و .... خریداری کنیم زیرا انرژی زیادی برای تولید این موارد صرف می شود و این به افزایش گرمایش جهانی مرتبط است.
سخن پایانی:
سعی کردیم در موارد بالا بیشتر عوامل موثر در افزایش گرمایش جهانی را برایتان معرفی کنیم اگر رعایت این موارد را از خودمان شروع کنیم و به اطرافیان مان هشدار دهیم حتی رعایت تعدادی از این موارد کمک زیادی به زمین ما می کند و هم برای آیندگان و هم برای خودمان هوای سالم تر و زندگی سالم تر فراهم می شود و زمین خیلی بهتر و زیبا تر خواهیم داشت و از منابع طبیعی که داریم بهترین و مفید ترین استفاده را می توانیم بکنیم.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها