کد خبر: ۲۶۷۳۴۰
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) بیست و هشتم دی ماه ۱۴۰۱ هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

به گزارش اعتدال، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بخشی از سخنانش در جلسه امروز هیات دولت فساد ستیزی در حوزه دولت و دستگاه‌های اجرایی را به معنای اصلاح بسترهای فسادزا عنوان کرد و اظهار داشت: این موضوع از برخورد با فساد نیز مهم‌تر است، زیرا با از بین رفتن بسترها حتی اگر کسی انگیزه و نیت فساد هم داشته باشد، نمی‌تواند آن را عملی کند.

رئیس جمهور نقش سامانه‌های نظارتی در رفع بسترهای فسادخیز را مهم توصیف و تصریح کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی نسبت به گزارش وقوع فساد از سوی هر دستگاه و بخشی حساس باشند و آن را به دقت بررسی کنند تا ضمن برخورد با عوامل فاسد، بسترهای ایجاد کننده آن نیز از بین برود.

به گزارش ایسنا، مشروح گفت‌وگوهای صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جواد اوجی وزیر نفت،‌ محمد اسلامی رییس سازمان انژری اتمی، سید مسعود میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی،‌ عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و اطلاعات، علیرضا زاکانی شهردار تهران، احمد وحیدی وزیر کشور، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خبرنگاران را هم می توانید در لینک های زیر بخوانید.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

وزیر تعاون جزئیات طرح آزمایشی اعطای کالابرگ الکترونیکی را اعلام کرد

صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اجرای طرح آزمایشی اعطای کالابرگ الکترونیکی در استان هرمزگان گفت: اگر استقبال مردم از این طرح گسترده باشد حتماً این طرح جایگزین یارانه نقدی می‌شود.

وی توضیح داد: دولت مکلف بود که ما به‌ ازای حذف ارز یارانه‌ای را به صورت کالابرگ الکترونیکی بین مردم با قیمت پایه شهریور ۱۴۰۰ توزیع کند. متاسفانه بستر این کار فراهم نبود اما با تلاش همکاران در وزارت تعاون بستر کار فراهم شد و از دیروز به صورت آزمایشی در استان هرمزگان عملیات اجرایی آن آغاز شد.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

دولت سیزدهم بالاترین میزان تولید گاز را داشته است

جواد اوجی وزیر نفت با بیان اینکه بالاترین میزان تولید گاز از میادین مستقل و مشترک گازی را در همین ایام داشتیم که در دولت سیزدهم رکورد جدیدی است، افزود: هم‌چنین فراورش گاز در ۲۱ پالایشگاه را داشتیم که رکورد بی‌نظیری بود. همچنین بحث انتقال گاز از جنوب کشور به مناطق مرکز و شمال کشور را داشتیم، بنابراین در بحث تولید و فراورش و انتقال در دولت سیزدهم رکوردهای جدیدی ثبت شد که از همکاران‌مان در حوزه نفت و گاز تشکر می‌کنم.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

تعاملات ما با آژانس برقرار است/ گروسی اعلام آمادگی کرده به ایران بیاید

محمد اسلامی رییس سازمان انژری اتمی با اشاره به اظهار تمایل و آمادگی رافائل گروسی برای سفر به ایران گفت: امروز به صراحت اعلام می کنیم و بارها هم آژانس اعلام کرده است که هیچ فعالیت و سایت اعلام نشده در جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد. تعاملات ما با آژانس برقرار است. آقای گروسی هم اعلام آمادگی کردند به ایران بیایند و باید هماهنگی سفر انجام شود و به محض اینکه اهداف و برنامه سفر نهایی و هماهنگ شود، سفر مدیرکل آژانس به ایران انجام می‌شود.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

۱۰۰ درصد ون‌ها و ۶۰ درصد تاکسی‌های تهران فرسوده‌اند

علیرضا زاکانی شهردار تهران با اشاره به مشکلات سازمان تاکسیرانی گفت: در حمل و نقل عمومی تهران، ون‌ها حدوداً ۱۰۰ درصد و تاکسی‌ها بیش از ۶۰ درصد فرسوده‌اند و در اتوبوس هم با ضریب بالایی فرسودگی داریم که نیاز به نوسازی و بازسازی را به امری جدی بدل می‌کند.

وی افزود: برای تسهیلات نوسازی هم بازبینی انجام می‌دهیم و در تلاش هستیم که با وزارت صمت، اقتصاد و بانک‌ها و مجموعه‌های مختلفی که حاضرند سرمایه‌گذاری کنند رایزنی کنیم تا کمک خوبی به رانندگان داشته باشیم.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

توضیح میرکاظمی درباره بدهی دولت به صندوق های بازنشستگی

سید مسعود میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه توضیحاتی را درباره وضعیت پرداخت بدهی دولت به صندوق های بازنشستگی ارائه کرد و گفت: ۳۳۰ همت (هزار میلیارد تومان) پرداخت حقوق صندوق های لشگری و کشوری است. در مورد بدهی های گذشته تامین اجتماعی نیز طرحی را در قانون برنامه می‌بریم، تا بتوانیم با راهکاری که آنجا در نظر می گیریم به کلی تسویه کرده و در آینده نیاز نباشد که معطل دولت باشند.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

رقم بودجه عمرانی میراث فرهنگی اصلاح می‌شود

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه امسال به دلیل محدودیت منابع کشور رقم بودجه عمرانی دچار تغییر شده، افزود: سال گذشته اعتبار این بخش خوب بود و دوبرابر میانگین رشد دولت بود اما امسال به دلیل محدودیت منابع کشور این رقم دچار تغییر شده که با صحبتی که با آقای رئیس‌جمهوری کردم قرار است با پیگیری سازمان مدیریت و ارتباط با مجلس این رقم اصلاح شود.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

قطع اینترنت‌های همراه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰ در محدوده‌های برگزاری کنکور

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و اطلاعات درباره قطع اینترنت به خاطر کنکور نیز اظهار کرد: هفته پیش گفتم و الان هم می‌گویم، بر اساس مصوبه شورای امنیت کشور درخواستی را وزارت علوم مطرح کرده بود، برای قطع سراسری اینترنت که ما اعلام کردیم با قطع سراسری اینترنت مخالفیم و با قطع سراسری هم موافقت نشد، آنچه از فردا اتفاق می افتد از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰ در محدوده‌های حوزه‌های برگزاری کنکور است که آن هم با اطلاع قبلی قطع می‌شود. اینترنت ثابت به هیچ وجه قطع نمی شود. ما به دوستانمان در وزارت علوم توصیه کردیم که باید از ابزارهای جدید برای مقابله با تقلب استفاده کنند. ما هم دغدغه آنها را درک می کنیم، مجموعه دولت به سمتی می رود که این نگرانی‌ها را با استفاده از روش‌های جدید کاهش دهند.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

تکذیب شایعه تغییر دبیر شورای عالی امنیت ملی

احمد وحیدی وزیر کشور تغییر دبیر شورای عالی امنیت ملی را شایعه خواند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا تغییر استانداران به پایان رسیده است، بیان کرد: آنهایی که در برنامه بود، عوض شدند. ما روال جاری ارزیابی عملکرد را داریم و بر اساس آن نتایج ارزیابی‌ها به موقع و در وقت خودش تصمیم می‌گیریم.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

رئیس جمهور به دستگاه های مسوول برای اجرای قانون هوای پاک تاکید کرد

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با تشریح مصوبات جلسه امروز هیات دولت گفت: درآستانه روز هوای پاک قرار داریم طبق معمول رئیس جمهور تاکید ویژه‌ای به دستگاه های مسوول درباره قانون هوای پاک داشتند که علی رغم این، این موضوع بلند مدت است و ساختارهای لازم در این زمینه به نوعی به باز نگاه جدی تری نیاز دارد، ولی از کارهای کوتاه مدت هم نباید غافل شد و با سرعت هر چه بیشتری باید بتوانیم شاهد بهبود وضعیت به ویژه آلودگی هوا در کلانشهر ها که با این مشکل مواجه هستند، باشیم.

سخنگوی دولت همچنین در واکنش به ادعاهای فرح دیبا درباره خارج نکردن اموال و جواهات از ایران در دی ۵۷ گفت: این را به فال نیک می گیرم که بعد از ۴۴ سال بعضی‌ها یادشان بیفتد که باید نسبت به اقدامات و غارتگری‌های خود و این که اموالی رفته یا نرفته پاسخگو باشند.

وی خواستار رسیدگی محاکم صالح به وضعیت اموال به غارت رفته مردم ایران توسط رژیم پهلوی شد.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

آبگیری سد چم‌شیر و تشکیل وزارت محیط زیست کذب است

علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست درباره آب‌گیری سد چمشیر اظهار کرد: از وزارت نیرو به دنبال راستی‌آزمایی این موضوع بوده و آن را پیگیری می‌کنیم.از بحث آبگیری اطلاعی ندارم. ما موضع خودمان را اعلام کردیم و هنوز در مرحله رفت و برگشت مکاتبات هستیم. از موضوع آب‌گیری اطلاعی ندارم و این موضوع را تکذیب می کنم.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

افغانستانی‌ها هم می‌توانند به تماشای فیلم‌های جشنواره فجر بنشینند

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آثار افغانستانی در بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر اظهارکرد: فیلم‌ها از کشورهای متعددی از آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا به جشنواره ارسال شده است که کشور افغانستان را هم شامل می‌شود. بازدیدکنندگان افغانستانی هم می‌توانند مثل سایرین به تماشای فیلم‌ها بنشینند و ما از این موضوع استقبال می کنیم.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

بودجه بنیاد شهید رشد ۵۰ درصدی داشته است

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره تامین اعتبارات سازمان متبوعش، اظهار کرد: به تسهیلات اشتغال توجه ویژه‌ای شده و رقم آن تقریبا ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده، همچنین مجموعه ارقام بودجه ما نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری