کد خبر: ۲۶۷۰۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۸ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۴۴۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۹۵ بیمار نیز تایید شده است.

جدیدترین آمار جهانی کرونا/تلفات روزانه در ژاپن رکورد زد

به گزارش اعتدال، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۶۴۵ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۴۹۲ هزار و ۹۸۴ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۴۵۶ فوتی طی شبانه روز گذشته، بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است. همچنین وزارت بهداشت ژاپن می‌گوید که روز گذشته (جمعه) فوت ۴۵۶ تن بر اثر ابتلا به کرونا را تایید کرده که این رقم، بیشترین آمار روزانه جان‌باختگان در این کشور از زمان آغاز این همه‌گیری تا کنون است.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته پس از ژاپن، آمریکا با ۲۰۱ فوتی، بالاترین آمار تلفات را ثبت کرده است. 

همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۳,۰۷۳,۸۱۹ ۱,۱۲۱,۰۵۹
۲ هند ۴۴,۶۸۰,۸۶۸ ۵۳۰,۷۱۸
۳ فرانسه ۳۹,۳۹۲,۲۰۹ ۱۶۲,۶۴۳
۴ آلمان ۳۷,۵۰۹,۵۳۹ ۱۶۲,۶۸۸
۵ برزیل ۳۶,۴۸۷,۰۲۱ ۶۹۴,۸۲۳
۶ ژاپن ۳۰,۲۸۳,۰۳۱ ۵۹,۴۱۵
۷ کره جنوبی ۲۹,۴۷۳,۸۳۴ ۳۲,۵۵۶
۸ ایتالیا ۲۵,۲۷۹,۶۸۲ ۱۸۵,۴۱۷
۹ انگلیس ۲۴,۱۳۵,۰۸۴ ۱۹۸,۹۳۷
۱۰ روسیه ۲۱,۸۲۳,۸۵۵ ۳۹۴,۰۳۵

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۱ هزار و ۷۰۱ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۰۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
آخرین اخبار