کد خبر: ۲۶۶۹۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۴
سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در مصلی تهران
رئیس جمهوری خطاب به آمریکایی‌ها گفت: ما خون شهید سلیمانی را از یاد نبرده و نخواهیم برد و آنها باید بدانند که انتقام خون شهید سلیمانی حتمی است و خواب راحت برای قاتلان و مسببان این جنایت و اقدام تروریستی گذاشته نخواهد شد.

رییسی: انتقام خون شهید سلیمانی حتمی است

به گزارش اعتدال، سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در مراسم سومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی که با حضور اقشار مختلف مردم تهران و تعدادی از مسئولان لشگری و کشوری در مصلی تهران برگزار شد، گفت: بدون تردید گرامیداشت یاد شهید سلیمانی قهرمان ملی و قهرمان امت اسلامی پاسداشت تمامی ارزش‌های الهی است. گرامیداشت یاد شهید سلیمانی چهره جهانی مبارزه با تروریسم و استکبار اعلام نفرت و بیزاری از استکبار است. پیام برگزاری چنین مراسم‌هایی با حضور با شکوه مردم به تمام ظالمان و مستکبران عالم این است که شرایط شما رو به افول و نابودی است و آنچه که بقا و میدان دار این میدان و عرصه است، انسان‌های تحول خواه هستند.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی با نگاهی تحول خواه به پیشبرد مسئولیت‌ها و اندیشه‌های خود توجه داشت، تصریح کرد: شهید سلیمانی خودسازی کرد که در گام اول بتواند جامعه سازی کند؛ چرا که بدون خودسازی امکان جامعه سازی وجود ندارد.

رئیس جمهوری با بیان اینکه عشق به خداوند، عشق به اهل بیت و حضرت زهرا (س) و دلدادگی در این مسیر هید سلیمانی را یک انسان خودساخته پرورش داد، تصریح کرد: بستر تحولی که شهید سلیمانی در آن قرار گرفت انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران بود.

رئیسی با تاکید بر اینکه مکتب شهید سلیمانی در راستای مکتب امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای عزیز است، گفت: هر دوی این مکتب نیز در امتداد مکتب عاشورای حسینی است.

وی با اشاره به اهمیت شناخت مکتب شهید سلیمانی تصریح کرد: در این مکتب جلوه‌ها و شاخص‌های زیادی برای یک انسان صالح، سالک و دلداده به خدا وجود دارد، بنابراین شناخت این مکتب و مسیر حرکت در آن مهم است.

رئیس جمهوری در ادامه صحبت‌های خود در این مراسم که خانواده شهید سلیمانی و همچنین تعدادی از مهمانان خارجی نیز حضور داشتند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران چرخه رویش انسان‌های خودساخته و مجاهد در راه خداست و این چرخه توقف ندارد، بلکه این چرخه دارای رویش است و شهدای عالیقدر ما، ایثارگران و جانبازان ما در این چرخه و در این بستر متحول شدند و رویش پیدا کردند. این چرخه درون زاست و زنده است و شهید سلیمانی نیز در این بستر که ایشان از آن به عنوان حرم یاد می‌کردند، رویش پیدا کردند و پرورش یافتند. در واقع شهید سلیمانی پرورش یافته این نظام مقدس است و همچنین سند حقانیت این نظام. ایشان در یک بستر تحولی که بستر رویش است پرورش پیدا کردند و در این بستر همواره این رویش وجود دارد و انسان‌های موثر در این بستر رشد پیدا کرده و خواهند کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل مهم در عرصه تحول، جهاد تحول در میدان است، تصریح کرد: شهید سلیمانی در این عرصه شخصیت برجسته‌ای بودند. ایشان در میدان اقداماتی انجام دادند که منحصر به فرد است و با ساختار سازی که در میدان انجام دادند، رویش خوبی را در نیروی مقاومت در منطقه ایجاد کردند. برای ایشان شیعه، سنی، مسیحی، لبنانی، فلسطینی، یمنی، ایزدی، ایرانی و افغانی فرقی نداشت. ایشان بر روی یک نکته تاکید داشتند و آن دفع شر و فساد بود.

رئیس جمهوری با اشاره به نقش برجسته شهید سلیمانی در ساختارسازی در جریان مقاومت و نیروسازی در این عرصه، گفت: بر خلاف اینکه برخی می‌گفتند که شهید سلیمانی به دنبال این بود که منطقه را شیعه کند و شیعه سازی کند. ایشان به دنبال این بودند که ظلم را از سر منطقه دفع کنند و ریشه فساد در منطقه را بخشکانند.

ادامه دارد

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری