کد خبر: ۲۶۶۹۰۱
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲
در پی آلودگی هوای تهران طی روزهای اخیر، مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران کاهش سرعت باد و انباشت آلاینده‌ها را علت این وضعیت ذکر کرد و از تداوم آلودگی تا دوشنبه (۱۲ دی ماه) خبر داد.

تداوم آلودگی هوای پایتخت تا دوشنبه

محسن روشنی در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت آلودگی هوای تهران اظهار کرد: در روز شنبه و یکشنبه هفته گذشته (۳ و ۴ دی‌ماه) به علت ناپایداری جوی و بارش‌های خوبی در استان تهران، شاهد کاهش شاخص کیفیت هوا بودیم‌؛ به طوری‌که در روز شنبه با عدد ۶۷ بهترین روز هفته بود و روز یکشنبه نیز با عدد ۸۳ شاخص نسبتا قابل قبولی داشته‌ایم.

وی افزود: پس از آن به علت کاهش سرعت باد و پایداری جو چهار روز متوالی کیفیت هوای تهران شرایط نامطلوبی داشت؛ به‌طوری‌که از دوشنبه تا پنجشنبه (۵ تا ۸ دی‌ماه) شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کردیم. روز جمعه (۹ دی‌ماه) به علت کمتر بودن سرعت باد و انباشت بیشتر آلاینده‌ها شاخص با رسیدن به عدد ۱۵۴ برای همه اقشار جامعه شرایط ناسالم شد و با توجه به استمرار پایداری جوی، امروز نیز دوباره کیفیت ناسالم برای تمام گروه‌ها ثبت شده است.

مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درباره آلاینده شاخص این روزها گفت: آلاینده شاخص هر روز ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون بوده است و آلاینده دیگری بالاتر از حد مجاز قرار نگرفته است.

وی درباره احتمال تداوم چنین شرایط توضیح داد: این شرایط حداقل تا دوشنبه (۱۲ دی‌ماه) ادامه خواهد داشت. پس از آن نیز احتمال شرایط نامطلوب وجود دارد اما اینکه ناسالم برای همه یا تنها ناسالم برای گروه‌های حساس باشد را نمی‌توان پیش‌بینی کرد.

روشنی در پایان باتوجه به آلودگی هوای این روزهای تهران به ارائه توصیه‌ای پرداخت و گفت: شهروندان از وسایل نقلیه شخصی به‌ویژه وسایل فرسوده و فاقد معاینه فنی تا حد امکان کمتر استفاده کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها