کد خبر: ۲۶۶۸۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۲
تحصیل در کانادا به دلیل شرایط بسیار خوب دانشگاه‌های این کشور، تبدیل به یک هدف بزرگ برای دانشجویان ایرانی شده است. آنها به‌خوبی می‌دانند که تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، آینده‌ای روشن را در مقابلشان قرار خواهد داد.

کسانی که می‌خواهند از طریق تحصیل به کانادا مهاجرت کنند و در آنجا مشغول ادامه تحصیل شوند؛ باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارند. همچنین برای اینکه اداره مهاجرت کانادا ویزای متقاضیان را صادر کند؛ باید شرایط خاصی را داشته باشند. پس لازم است که قبل از اقدام برای اخذ ویزای کانادا، حتماً اطلاعات جامع و دقیقی درباره تحصیل در کشور کانادا به دست بیاورید.


در این مطلب تحصیل در کانادا را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا بیشتر از پیش با فرایند مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل آشنا شوید.

 

چرا تقاضا برای تحصیل در کانادا زیاد است؟

 

دلایل انتخاب کانادا توسط دانشجویان


هرساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل ایران را به مقصد کانادا ترک خواهند کرد. اما سؤال اینجاست که چرا تقاضا برای تحصیل در کانادا این‌قدر زیاد است؟
یکی از دلایل مهمی که افراد را به ادامه تحصیل در کانادا ترغیب می‌کند؛ اعتبار دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور است. دولت کانادا توجه ویژه‌ای به سطح آموزشی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی داشته است. به همین دلیل همواره تعدادی از دانشگاه‌های این کشور مانند تورنتو و مک گیل، در لیست بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته‌اند.
یکی دیگر از دلایل مهم که تقاضا برای تحصیل در کشور کانادا را بالا می‌برد؛ ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط است. کسانی که تمکن مالی کافی برای تحصیل و زندگی در کانادا را ندارند؛ با اخذ بورسیه تحصیلی، می‌توانند بدون پرداخت هزینه خاصی در دانشگاه‌های کانادا مشغول تحصیل شوند. البته لازم به ذکر است که هزینه زندگی در کانادا بسیار مقرون‌به‌صرفه است. مهاجران در این کشور به حداقل درآمد می‌توانند از پس این مخارج بر بیایند.


مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل


برای اینکه از طریق تحصیل به کانادا مهاجرت کنید؛ باید مراحل خاصی را پشت سر بگذارید. این مراحل عبارت‌اند از:
• ابتدا باید بر اساس شرایط خود، رشته و دانشگاه موردنظر خود را آگاهانه و با مشورت انتخاب کنید.
• بعد از انتخاب دانشگاه، باید مدارک موردنیاز را به طور کامل جمع کرده و آنها را ارسال کنید. همچنین پرداخت هزینه‌ها و اپلای را هم باید انجام دهید.
• در این مرحله باید مدارک موردنیاز را برای اداره مهاجرت ارسال کرد تا برای صدور ویزا اقدام کنند. همچنین باید برای استادی پرمیت هم درخواست خود را ارائه کنید.
• بعد از انجام این کارها، باید ویزای خود را دریافت کنید و سپس به کانادا سفر کنید.
• در نهایت باید استادی پرمیت را بگیرید و شروع به تحصیل کنید.


شرایط تحصیل در کانادا چیست؟
تحصیل در کانادا برای دانشجویان و دانش‌آموزان در مقاطع مختلفی فراهم شده است. به همین دلیل شرایط تحصیل در کشور کانادا برای هرکدام از این مقاطع تفاوت‌های خاصی دارد. اما اداره مهاجرت کانادا یک سری شرایط را تعیین کرده که تمامی افراد برای تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا، باید آنها را داشته باشند. از جمله مهم‌ترین شرایط اصلی تحصیل در کانادا، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
• یکی از اصلی‌ترین شرایطی که اداره مهاجرت برای متقاضیان قرار داده است؛ نامه پذیرش در دانشگاه یا مؤسسه آموزشی مورد تأیید است. یعنی تا زمانی که دانشگاه‌های کانادا افراد را پذیرش نکنند؛ دولت کانادا ویزای تحصیلی را صادر نخواهد کرد.
• متقاضیان حتماً باید تمکن مالی برای زندگی در کانادا را داشته باشند.
• متقاضی برای بازگشت به ایران بعد از اتمام تحصیل، باید آفیسر را متقاعد کند.
• بهتر است که سن شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا زیر 40 سال باشد.
البته لازم است بدانید که دانشگاه‌ها ممکن است شرایط خاصی را برای متقاضیان تعیین کنند. برای مثال بعضی از دانشگاه‌ها، توصیه‌نامه از اساتید و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی را برای پذیرش دانشجویان در نظر گرفته‌اند.

 

چرا تقاضا برای تحصیل در کانادا زیاد است؟

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

بخش بسیار مهمی از سؤالات و نگرانی‌های دانشجویان متقاضی مهاجرت به کانادا مربوط به هزینه‌های انجام این کار است. همان‌طور که گفتیم؛ برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و مهاجرت به این کشور، باید مراحل متعددی را سپری کنید. هرکدام از این مراحل، هزینه‌های مختلفی را در پی خواهد داشت که باید آنها را بپردازید.

به‌طورکلی هزینه‌های تحصیل در کانادا را به سه دسته اصلی هزینه‌های ثبت‌نام در دانشگاه و شهریه مدنظر، هزینه زندگی دانشجویی و هزینه‌های تمکن مالی، صدور ویزا و استادی پرمیت تقسیم می‌کنند.

هزینه دانشگاه و شهریه‌های آن بستگی به شرایط مختلفی از جمله مقطع تحصیلی، رشته دانشجو، دانشگاه موردنظر و... دارد.  این شهریه و اپلیکیشن فی (Application Fee) را در هنگام اپلای، در وب‌سایت دانشگاه پرداخت کنید. البته کسانی که بورسیه تحصیلی را اخذ می‌کنند؛ نیازی به پرداخت شهریه نخواهند داشت.

تمکن مالی و پرداخت هزینه‌های زندگی دانشجویی هم برای دولت کانادا از اهمیت بالایی برخوردار است. برای اینکه صدور مجوز تحصیل با موفقیت صورت گیرد؛ باید یک پشتوانه مالی داشته باشید تا به‌راحتی از عهده خرج و مخارج خود در کانادا بر بیایید. البته بسیاری از دانشجویان همراه تحصیل به کار مشغول شده و به‌این‌ترتیب فشار زیادی را احساس نمی‌کنند.

بهترین راه برای گرفتن مجوز تحصیل در کانادا

گرفتن مجوز تحصیل در کانادا مراحل مختلفی دارد که همین امر کار را سخت و زمان‌بر می‌کند. کسانی که می‌خواهند به‌راحتی و در کمترین زمان ممکن این مراحل را سپری کنند؛ باید انجام کارها را به افراد متخصص در این حوزه بسپارند.

مؤسسه مهاجرتی پارسی کانادا یکی از بهترین و معتبرترین مؤسسه‌هایی است که در این حوزه فعالیت می‌کند. این مؤسسه بیش از 200 مشاور و وکیل حرفه‌ای را دور هم جمع کرده تا بهترین و مناسب‌ترین مشاوره را به متقاضیان داده و پرونده مهاجرتی آنها را به سرانجام برسانند.

پس اگر می‌خواهید که کارهای اخذ مجوز تحصیل در کانادا را بدون هیچ زحمتی و در کمترین زمان ممکن انجام دهید؛ به مؤسسه مهاجرتی پارسی کانادا مراجعه کنید.

سخن نهایی

شرایط بسیار عالی دانشگاه‌های کانادا باعث شده که تقاضا برای تحصیل در این کشور بالا برود. اخذ مجوز تحصیل در کانادا مراحل و شرایط خاص خود را دارد. در این مطلب به طور کامل تحصیل در کانادا را مورد بررسی قرار دادیم تا اطلاعات بیشتری درباره انجام این کار داشته باشید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
آخرین اخبار