کد خبر: ۲۶۶۸۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۶
ارتش کره جنوبی ضمن تیراندازی به سمت پهپادهای کره شمالی که وارد حریم هوایی این کشور شد، چند جنگنده برای رهگیری آن نیز اعزام کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از روسیا الیوم، ارتش کره جنوبی در واکنش به نقض حریم هوایی این کشور توسط پهپادهای کره شمالی عبور آنها از مرزهای میان دو کشور چندین هواپیما را به مرزهای این کشور ارسال کرد.

ارتش کره جنوبی ضمن تیراندازی به سمت پهپادهای کره شمالی که وارد حریم هوایی این کشور شد، چند جنگنده برای رهگیری آن نیز اعزام کرد.

رسانه‌های شرق آسیا امروز (دوشنبه) از ورود غیرقانونی هواپیماهای بدون سرنشین کره شمالی به حریم هوایی همسایه جنوبی آن خبر دادند.

ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این کشور به سمت «پهپادهای متجاوز پیونگ‌یانگ»، آتش هشدار گشودند.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، در این بیانیه آمده است که ارتش کره جنوبی همچنین چند فروند جنگنده و بالگرد تهاجمی برای رهگیری این هواپیماهای بدون سرنشین اعزام کرد.

شبکه تلویزیونی «نیوز-۱» این کشور نیز گزارش داد که «یکی از پهپادهای متجاوز، به مدت کوتاهی در حریم آسمان سئول،‌ پایتخت کره جنوبی نیز پرواز کرده است».

هنوز مشخص نیست که این پهپادها مسلح بوده اند یا نه.

ساعتی پیش از این نیز وزارت حمل‌ونقل کره جنوبی گفته بود به درخواست ارتش، پروازهای خروجی از فرودگاه‌های «اینچِئون» و «گیمپو» تعلیق شده است. دلیل این درخواست ارتش کره جنوبی هنوز اعلام نشده است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری