کد خبر: ۲۶۶۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰
سخنگوی وزارت امور خارجه ابراز امیدواری کرد سریعا موضوع رفع انسداد کریدور لاچین از طریق گفت‌وگو و بصورت مسالمت آمیز بین آذربایجان و ارمنستان حل و فصل شود.

تاکید ایران بر رفع هرچه زودتر انسداد کریدور «لاچین» به صورت مسالمت‌آمیز

ناصر کنعانی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری ایسنا در خصوص مسدود سازی کریدور لاچین اظهار کرد : جمهوری اسلامی ایران همواره بر حل مسالمت‌آمیز اختلافات میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان تاکید کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: معتقدیم اجرای کامل مفاد بیانیه سه جانبه آتش بس ٩ نوامبر ٢٠٢٠ می تواند نقطه پایانی بر اختلافات بین دو کشور باشد.

کنعانی با بیان اینکه استقرار صلح و ثبات در منطقه نیازمند پرهیز از هرگونه تنش غیر ضروری است، ابراز امیدواری کرد سریعا موضوع رفع انسداد کریدور لاچین از طریق گفتگو و بصورت مسالمت آمیز بین طرفین حل و فصل شود.

به گزارش اعتدال، انسداد کریدور لاچین در طی روزهای اخیر باعث واکنش کشورهای مختلف شده اند چرا این کشورها معتقد هستند بستن این کریدور عواقب شدید انسانی برای مردم این منطقه دارد و روند صلح را مختل می کند. در همین چارچوب از دو کشور آذربایجان و ارمنستان خواسته شده است که این موضوع را از طریق گفت و گو حل و فصل کنند ‌ .

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری