کد خبر: ۲۶۶۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۸
بیماری‌های روده در شکل‌های مختلفی ظاهر می‌شود که هر کدام علائم و درمان مخصوص خود را دارند. در ادامه به انواع بیماری‌های روده و علائم هرکدام می‌پردازیم.

روده‌ها نقش بسیار مهمی را در بدن ایفا می‌کنند. هر انسانی برای ادامه زندگی خود نیاز به روده‌های سالم دارد. روده‌ها شامل دو دسته (روده بزرگ و روده کوچک) می‌شوند. اما برخی از افراد دچار برخی از بیماری‌های روده‌ای می‌شوند. برخی از این بیماری‌ها را می‌توان با استفاده از رادیولوژی در منزل، و همچنین سرطان روده را می‌توان با استفاده از تست سرطان روده در منزل از بروز آن‌ها مطلع شد. انجام تنقیه در منزل نیز امکان‌پذیر است.

انواع بیماری‌های روده

بیماری‌های روده در شکل‌های مختلفی ظاهر می‌شود که هر کدام علائم و درمان مخصوص خود را دارند. در ادامه به انواع بیماری‌های روده و علائم هرکدام می‌پردازیم.

بیماری کرون

کسانی که دچار بیماری کرون معده می‌شوند، التهاباتی در روده آن‌ها دیده می‌شود. بیماری کرون در قسمت پایینی روده رخ می‌دهد. کرون دستگاه گوارش را متورم می‌کند. این بیماری اغلب در افرادی که جوان هستند رخ می‌دهد‌. البته توجه داشته باشید که بروز این بیماری در هر سنی امری ممکن است‌. در افرادی که دخانیات مصرف می‌کنند احتمال بروز این بیماری نسبت به افراد دیگر بیشتر است که می توان با رادیولوژی در منزل از آن مطلع شد.
علائم بیماری کرون در روده:
 شکم درد و اسهال
 کاهش اشتها
 کاهش وزن
 روی دادن برخی از مشکلات پوستی
 بروز کم‌خونی
 درد مفاصل
 خستگی
 تب
 خون‌ریزی مقعد

تست سرطان روده

بیماری سندرم روده تحریک پذیر

این بیماری در خانم‌ها بیشتر از آقایان دیده شده است. هنگامی که باکتری‌های موجود در روده باریک بیش از حد اندازه رشد می‌کنند سبب بروز این بیماری می‌شوند. کسانی که دچار این بیماری می‌شوند، هرگز نباید برخی از خوراکی‌ها مانند شکلات، غذا‌های چرب، لبنیات، حبوبات و الکل را مصرف کنند.
علائم بیماری سندرم روده تحریک پذیر
 شکم درد
 یبوست که خیلی دردناک است و برای حل این مشکل بهتر است از تنقیه در منزل استفاده شود.
 مدفوع همراه با مخاط
 نفخ
 احساس حالت تهوع
 استفراغ
خانم‌هایی که به بیماری سندرم روده تحریک پذیر دچار شدند، باید بدانند که علائم این بیماری در هنگام سیکل قاعدگی‌شان به راحتی قابل تشخیص است. استرس سبب گسترش بیماری در بدن فرد می‌شود به همین علت به افرادی که دچار این بیماری هستند توصیه می‌شود که استرس‌ خود را تا حد ممکن کاهش دهند.

بیماری سلیاک

بیماری سلیاک هم از دیگر بیماری‌های روده‌ای است. بروز بیماری سلیاک سبب می‌شود که افراد مبتلا به این بیماری نتوانند گندم، جو، چاودار و جوی دوسر را مصرف و همچنین هضم کنند. دلیل این قضیه در واقع این است که این مواد دارای گلیکوپروتئین هستند و افرادی که به بیماری سلیاکدچارند به مواد غذایی گلیکوپروتئین دار حساسیت دارند.
علائم بروز سلیاک
 بروز تغییر در رفتار
 زخم شدن دهان
 استخوان درد
 خستگی
 کم‌خونی
 کاهش وزن
 گرفته شدن عضلات
 بروز التهابات پوستی
 تغییر در سیکل قاعدگی‌
 فقر آهن
 عوض شدن رنگ دندان‌ها
 اختلال در رشد
 ریزش مو
 میگرن

سرطان روده

بیماری کولیت اولسراتیو

کولیت روده از دیگر بیماری‌هایی است که در روده اتفاق می‌افتد. بروز این بیماری زخم شدن دستگاه گوارش را به دنبال دارد. در حقیقت بیماری کولیت یک بیماری التهابی است. برای این بیماری درمان قطعی وجود ندارد اما با درمان کردن تا حدی می‌شود آن را مهار کرد. بروز این بیماری در تمامی سنین امری ممکن است.
علائم بروز بیماری کولیت:
 اسهال همراه با خون
 شکم درد
 گرفته شدن روده
 درد رکتوم
 لاغر شدن
 تب
 خستگی
 اختلال در رشد کودکان
 از دست دادن اشتها

بیماری دیورتیکولوز

یکی از مهم‌ترین عاملی که سبب بروز بیماری دیورتیکولوز می‌شود عفونت دیواره روده بزرگ است. معمولاً این بیماری در افراد بزرگسال رخ می‌دهد. البته این به این معنی نیست که در دیگر سنین رخ دادن این بیماری را مشاهده نکنیم. اگر این بیماری گسترش پیدا کند و شدید بشود تنها راه از بین بردن آن جراحی است.
علائم بیماری دیورتیکولوز:
 احساس سفتی شکم در نواحی که به این بیماری دچار شده است
 یبوست
 نفخ
 تورم شکم
علائم این بیماری در افراد مختلف به شکل متفاوت دیده شده است. برخی از افرادی که به این بیماری دچار می‌شوند در حقیقت هیچ علائمی از خود نشان نمی‌دهند.

سرطان روده

سرطان روده از جمله دیگر بیماری‌هایی است که در بین افراد بسیار مشاهده می‌شود. سرطان روده از نظر علائم بروز آن، بسیار به سایر بیماری‌های التهابی که در روده رخ می‌دهند شباهت دارد. پس بهترین راه تشخیص آن مراجعه به پزشک است. شما می‌توانید از طریق تست سرطان روده در منزل از بروز آن مطلع شوید و همچنین از گسترش آن جلوگیری کنید.
علائم سرطان روده
 کاهش اشتها و کاهش وزن
 اسهال
 کم‌خونی
 یبوست
 ضعف
 خستگی
 مدفوع کشیده یا باریک
 درد مداوم شکمی
 فقر آهن
سخن پایانی
بروز انواع مختلف بیماری‌های روده‌ای در هر سنی ممکن است و شما باید به محض اینکه علائم آن‌ها را مشاهده کردید اقدام به درمان آن کنید تا از گسترش آن جلوگیری شود. اگر به هر دلیلی اعم از مشغله‌های کاری و... نمی‌توانید بیرون از خانه بیایید می‌توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید و با قیمتی مناسب تست سرطان روده در منزل، رادیولوژی در منزل و تنقیه در منزل را به کمک ما انجام دهید تا از سلامت خود مطلع شوید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری