کد خبر: ۲۶۶۵۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
اداره کل هواشناسی استان تهران، نسبت به افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای تمام گروه‌ها هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی هوای تهران

به گزارش اعتدال، اداره کل هواشناسی استان تهران، با صدور هشدار سطح نارنجی‌رنگ از تداوم پایداری نسبی جو، عدم وزش باد قابل ملاحظه و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی به‌خصوص ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون و کاهش کیفیت و آلودگی هوا از جمعه تا صبح شنبه (۲۵ تا ۲۶ آذر) در شهرستان‌های تهران، اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، پیشوا، قدس، ری، شهریار، رباط کریم قرچک، ملارد و ورامین خبر داد.

بر اثر این مخاطره جوی انباشت آلاینده‌ها، افزایش شاخص آلودگی هوا، کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای تمام گروه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از این مخاطره جوی عدم تردد غیر ضروری برای تمام گروه‌ها، پرهیز از فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی در فضای باز، کاهش تردد خودروها، کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک، اتخاذ تدابیر لازم دستگاه‌های امدادرسان، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا حد بسیار ناسالم را توصیه می‌کند.

به گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری