کد خبر: ۲۶۶۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
همزمان با اعلام شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا، ارزش بیت‌کوین در یک روز چهار درصد ارتقا پیدا کرد و به مرز ۱۸ هزار دلار رسید. روندی که می‌تواند امروز چهارشنبه ۲۳ آذر ادامه داشته باشد

بیت‌کوین تحت‌تاثیر سیگنال‌های اقتصادی قرار گرفته است. روز سه‌شنبه ۱۳ دسامبر یعنی ۲۲ آذر شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا، پایین‌تر از پیشبینی‌ها اعلام شد و همین موضوع به‌عنوان یک پالس مثبت، بیت‌کوین را به بالاترین سطح ماهانه‌اش یعنی حوالی مرز ۱۸ هزار دلار رساند. حالا امروز تریدر‌های بازار ارز دیجیتال منتظر اعلام نرخ جدید بهره توسط فدرال رزرو هستند و اگر این شاخص پایین‌تر از پیشبینی‌ها باشد، می‌توانیم منتظر ادامه روند صعودی قیمت‌ها در بازار باشیم. در شبانه‌روز قبلی علاوه بر بیت‌کوین، اتریوم روی قله یکماهه ایستاد و ارزش کل بازار با تزریق ۱۰ میلیارد دلار، از مرز ۹۰۰ میلیارد دلار عبور کرد.

قیمت بیت‌کوین؛ ۱۷ هزار و ۷۷۰ دلار

به گزارش اعتدال، قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۷ هزار و ۷۷۰ دلار به ثبت رسید. صبح سه‌شنبه بیت‌کوین ۱۷ هزار و ۱۷۰ دلار معامله می‌شد و حالا ۶۰۰ دلار به ارزش آن اضافه شده است. البته بیشترین قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین در ۲۴ ساعت قبلی ۱۷ هزار و ۹۱۵ دلار تثبیت شده و کف آن ۱۷ هزار و ۱۲۵ دلار بوده است. با احتساب رشد چهار درصدی قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته، بازدهی هفتگی آن به مثبت ۴.۵ درصد ارتقا پیدا کرد. چهارشنبه پیشین، بیت‌کوین حوالی مرز ۱۷ هزار دلار معامله می‌شد. اما اگر قله تاریخی بیت‌کوین را ملاک قرار دهیم، شاهد ریزش ۷۵ درصدی قیمت بیت‌کوین هستیم. آبان سال گذشته سردمدار بازار ارز دیجیتال تا محدوده ۶۸ هزار دلار بالا رفت که درحال حاضر درمقایسه با آن روز‌ها حدود ۵۰ هزار دلار از ارزش خود را از دست داده است. از طرفی حجم ۳۴۰ میلیارد دلاری معاملات بیت‌کوین به معنی تسلط ۳۷.۵ درصدی آن به کل بازار ارز دیجیتال است.

 
 

نمودار اتریوم بازدهی روزانه مثبت چهار درصد را نشان می‌دهد. قیمت لحظه‌ای اتریوم صبح امروز چهارشنبه ۲۳ آذر هزار و ۳۲۰ دلار به ثبت رسید و نسبت به صبح دیروز ۵۰ دلار افزایش پیدا کرد. بیشترین قیمت لحظه‌ای اتریوم در شبانه‌روز قبلی هزار و ۳۹۰ دلار بوده و رقم هزار و ۲۶۰ دلار را باید کف ارزش لحظه‌ای آن درنظر بگیریم. نسبت به هفته قبل نیز بازدهی اتریوم حدود چهار درصد محاسبه می‌شود، چون چهارشنبه پیشین ETH هزار و ۲۶۵ دلار ارزش داشت. اما هولدر‌های اتریوم نسبت به قله تاریخی این ارز دیجیتال حدود ۷۳ درصد ضرر کردند. آبان سال قبل همزمان با رکوردشکنی بیت‌کوین، اتریوم موفق شد تا محدوده چهار هزار و ۸۰۰ دلار صعود کند. همچنین حجم معاملات اتریوم درحال حاضر کمی بیش از ۱۶۰ میلیارد دلار است و این رقم معادل سهم ۱۸ درصدی آن از کل بازار به‌حساب می‌آید.

قیمت انواع ارز دیجیتال

قیمت شیبا اینو در ۲۴ ساعت قبلی چهار درصد ارتقا پیدا کرد، ارزش کاردانو سه درصد رشد داشت و بازدهی ترون در این مدت مثبت سه درصد بوده است. شیبا اینو که از نظر تسلط به بازار جایگاه پانزدهم را دراختیار دارد، صبح امروز چهارشنبه ۲۳ آذر ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار ترید می‌شد. قیمت کاردانو از ۰.۳۰۳ دلار به ۰.۳۱۱ دلار یعنی تقریبا ۱۲ هزار تومان رسید تا هولدر‌های آن در یک روز سه درصد سود کنند. ترون که دیروز ۰.۰۵۳ دلار ارزش داشت، صبح امروز ۰.۰۵۴ دلار (دو هزار و ۱۰۰ تومان) معامله می‌شد و رشد قیمت دو درصدی را تجربه می‌کرد. قیمت دوج‌کوین نیز با رشد یک درصدی به ۰.۰۹۱ دلار رسید و ارزش ترا کلاسیک که تقریبا همین سرنوشت را داشت، صبح امروز روی پله ۰.۰۰۰۱۶۸ دلار یعنی شش تومان ایستاد.

تغییر قیمت انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

هفته قبل

دیروز

امروز

بیت‌کوین

۱۷ هزار دلار

۱۷ هزار و ۱۷۰ دلار

هزار و ۷۷۰ دلار

اتریوم

هزار و ۲۶۵ دلار

هزار و ۲۷۰ دلار

هزار و ۳۲۰ دلار

دوج‌کوین

۰.۱۰۰ دلار

۰.۰۸۹ دلار

۰.۰۹۱ دلار

کاردانو

۰.۳۱۷ دلار

۰.۳۰۳ دلار

۰.۳۱۱ دلار

شیبا اینو

۰.۰۰۰۰۰۹ دلار

۰.۰۰۰۰۰۹ دلار

۰.۰۰۰۰۱۰ دلار

ترون

۰.۰۵۳ دلار

۰.۰۵۳ دلار

۰.۰۵۴ دلار

ترا کلاسیک

۰.۰۰۰۱۶۸ دلار

۰.۰۰۰۱۶۷ دلار

۰.۰۰۰۱۶۸ دلار

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها