کد خبر: ۲۶۶۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰

به گزارش اعتدال به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌
"صعود کردیم صعود کردیم" ... تیم "شیرهای اطلسی" با شکست دادن پرتغال به نیمه نهایی جام جهانی صعود کردند. مرحله ای که تاکنون هیچ تیم عربی یا افریقایی به آن نرسیده است.
تیم ملی مراکش در ادامه پیروزی های تاریخی خود دیشب (شنبه شب)‌با شکست یک بر صفر پرتغال،‌ به مرحله نیمه نهایی جهانی صعود کرد. قبل از این هم مراکش با شکست اسپانیا و بلژیک، شگفتی ساز جام جهانی شده بود. هر کدام از پیروزی ها هم باعث شده بود مردم مراکش به خیابان ها بریزند و به شادی و جشن و پایکوبی بپردازند.
"الهام ادریسی" (34 ساله)‌ ساکن شهر کازابلانکا (دارالبیضا)‌ در حالی که در اوج شادی بود به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت "قلبم می ایستد چه تیمی چه موفقیتی"
"معاد خیرت" شهروند 29 ساله مراکشی هم گفت " فکر می کنم در خواب هستم. مرا بشکون بگیر تا از خواب بیدار شوم. چه افتخار بزرگی . شیران به وعده خود عمل کردند . از عمق قلبم از آنها تشکر می کنم.
وی افزود:‌ تیم مغرب (مراکش) توانست غیرممکن را ممکن کند. الان جام جهانی را می خواهیم.
با سوت پایان بازی، دوباره جشن و شادی های دسته جمعی از شمال تا جنوب مراکش آغاز شد حتی در مناطق دورافتاده .
"عبدالرزاق خیری" بازیکن سابق تیم ملی مراکش که نقش اصلی در پیروزی تیم کشورش بر پرتغال در سال 1986 داشت هم گفت:‌ هیچ چیز غیرممکنی در فوتبال نیست. این جادور فوتبال است.
تا قبل از این هیچ تیم افریقایی و عربی به مرحله نیمه نهایی جهانی صعود نکرده بود.
خبرگزاری آناتولی هم نوشت : پس از سوت پایان دیدار تیم‌های ملی فوتبال مراکش و پرتغال، مردم مراکش با حمل پرچم کشورشان به خیابان‌ها آمدند.
ده‌ها هزار نفر از مردم مراکش در میادین و خیابان‌های مهم شهرهای رباط و کازابلانکا جشن گرفتند و شعارهایی در حمایت از تیم ملی مراکش سر داده و از بازیکنان این تیم خواستند جام را به مراکش بیاورند.
"ویلوو" فعال مجازی که درباره فوتبال در توییتر می نویسد هم نوشت:‌‌"برای دومین بار در 4 روز،‌مغرب (مراکش) بهترین صفحه در تاریخش را می نویسد. این بار هم بزرگترین صفحه قاره افریقاست. مسابقه نبود حماسه بود.
مجله مراکشی "تیل کیل"‌ هم در سرمقاله اش نوشت "به نظر می رسد فوتبال مرزهای ورزش را رد کرده است
در شهر کازابلانکا (دارالبیضا) مرکز فوتبال مراکش همه جا تی شرت تیم ملی و پرچم قرمز رنگ این کشور با ستاره سبز دیده می شود. در هر جایی در پنجره ها در مغازه ها و بازارها .
هیجان فوتبال و جام جهانی به نقاشی های دیواری رسیده است. نقاشی های بزرگ از "حکیم زیاش" بازیکن و "ولید الرکراکی" سرمربی تیم ملی در دیوارهای این شهر آغاز شده است.
"ولید الرکراکی" تنها سه ماه قبل از آغاز مسابقات جام جهانی،‌ مسوولیت این تیم را برعهده گرفت.
خارج از مرزهای مراکش، تیم ملی مراکش، باعث افتخار افریقا و جهان عرب شده اهست. از بغداد تا غزه و تونس و الجزایر تا داکار،‌ پیروزی های متوالی مراکش،‌ تشویق کنندگان "شیران اطلسی" را یکپارچه کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری