کد خبر: ۲۶۶۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵
رئیس فرهنگستان علوم به مناسبت درگذشت زنده‌یاد احمد صافی پیام تسلیتی منتشر کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از  ایسنا، در پیام تسلیت رضا داوری اردکانی آمده است:

«هوالباقی؛

آقای احمد صافی دانشمند دوستدار و غمخوار آموزش و پرورش درگذشت. ایشان همه عمر پرثمر خود را در خدمت صادقانه و شاید غلو نباشد که بگوییم در عشق به پیشه شریف تعلیم و تربیت گذراند. خداوند ایشان را رحمت فرماید.

در زمانه‌ای که عشق به آموزش و پرورش و امثال این معانی افسانه شده است، درد و دریغ این فقدان بزرگتر است.

این ضایعه را به بازماندگان این فقید گرامی و استادان تعلیم و تربیت و به همه معلمان و دانش آموزان و بخصوص به اخوی گرامیشان تسلیت می‌گویم.»

به گزارش ایسنا، استاد احمد صافی متولد ۲۹ دی ۱۳۱۶ در گلپایگان بود. این استاد فقید در سال ۱۳۳۴ دانشسرای مقدماتی گلپایگان را به پایان رساند. وی پس از پنج سال تدریس در شهرهای استان لرستان، در دانشسرای عالی تهران پذیرفته شد و در سال ۱۳۴۴ تحصیل در رشته آموزش ابتدایی را به پایان رساند. پس از ادامه تحصیل در رشته راهنمایی و مشاوره در دانشگاه تربیت‌معلم، استاد در سال ۱۳۴۸ به‌عنوان دانشجوی ممتاز از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. از همین سال به تدریس در این دانشگاه مشغول شد که این همکاری بیش از ۳۰ سال ادامه داشت.

این استاد پیشکسوت، بیش از پنج دهه در دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، الزهرا، تربیت مدرس، آزاد، شهید رجایی و مراکز مختلف تربیت‌معلم به تدریس پرداخت.

طولانی‌ترین ‏دوران تدریس در دانشگاه آزاد واحد رودهن طی شد که از سال تاسیس آن واحد در سال ۱۳۶۴ آغاز شد و تا سال ۱۳۹۱ به طول انجامید. در این دانشگاه‏‌ها دروسی مانند سازمان و قوانین آموزش و پرورش ایران، مسایل آموزش و پرورش ایران، آموزش و پرورش ابتدایی، راهنمایی و متوسطه، اصول و فنون راهنمایی و مشاوره، راهنمای تحصیلی، مدیریت آموزشی، روابط انسانی در مدیریت، تاریخ آموزش و پرورش در اسلام و ایران، خانواده متعادل، آسیب شناسی خانواده، کارورزی در مشاوره، تجربه عملی و کارورزی در معلمی، فنون و روش‌‏های تدریس، مدیریت اسلامی، مدیریت و برنامه‏‌ریزی آموزشی، آموزش و پرورش ابتدایی و راهنمایی، مشاوره تحصیلی، راهنمایی و مشاوره شغلی و تعدادی دیگر از دروس رشته‌های مختلف مراکز تربیت معلم را در دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس تدریس کرده است. حاصل این دوره طولانی آموزشی، علاوه بر تربیت صدها معلم و دانشجو، نگارش تعداد ۳۱ کتاب که غالباً با همان سرفصل‌‏های درسی و بعضا با همان عناوین نظیر سازمان و قوانین آموزش و پرورش ایران، مسائل آموزش و پرورش ایران، راهنمایی و مشاوره و ...، نگارش قریب ۱۰۰ مقاله، اجرا و یا نظارت بر بیش از ۵۰ طرح تحقیقی است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری