کد خبر: ۲۶۶۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۰
در روزی که شاخص کل 3 دهم درصد نزول کرد، شاخص هم وزن 3 دهم درصد رشد کرد.

حرکت شاخص‌های اصلی بورس در دو جهت مخالف

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز سه‌شنبه پانزدهم آذر ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 4 هزار و 199 واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و 409 هزار و 404 واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد هزار و 616 واحدی در سطح 416 هزار و 190 واحدی ایستاد.همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 30 واحد پائین آمد و در سطح 18 هزار و 610 واحد قرار گرفت.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها
امروز نمادهای «میدکو»، «کگل» و «وپاسار» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «فارس»، «خودرو» و «فخاس» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «سمگا»، «مارون» و «هجرت» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «آریا»، «بپاس» و «صبا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و خودرو و خساپا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، سمگا و گدنا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ارزش معاملات بازار سهام
امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 7 هزار و 724 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 2 هزار و 784 میلیارد تومان بود که 36 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش یک درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 430 میلیارد تومان رسید.

صف‌های بازار سهام
در معاملات سه‌شنبه 96 نماد صف خرید داشتند و 22 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 38 درصدی به 275 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 25 درصد افزایش یافت و 188 میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم 173 میلیارد تومان ایستاد و بازار با مازاد تقاضا بسته شد.

در پایان معاملات نماد غاذر (شرکت کشت و صنعت پیاذر) با صف‌ خرید 21 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از غاذر، نمادهای ورنا (شرکت سرمایه گذاری رنا) و کپشیر (شرکت پشم شیشه ایران) بیشترین صف خرید را داشتند.

حرکت شاخص‌های اصلی بورس در دو جهت مخالف

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری