کد خبر: ۲۶۶۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۲
آیا فرصت طلایی فروش سکه فرا رسیده؟
قیمت سکه در روز یکشنبه ۱۳ آذر که تهران آب‌وهوایی بارانی را تجربه کرد، پس از افت و خیر فراوان روی ۱۷ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان آرام گرفت. اما گروهی که از مدت‌ها پیش با قصد سرمایه‌گذاری وارد بازار شده‌اند و به امید روزی که قیمت‌ها بالا برود، سکه خریداری کرد‌ه اند، حالا فرصت دارند ثمره بردباری خود را مزه‌مزه کنند.

اگر پارسال یک‌میلیارد تومان صرف خرید خانه کرده بودید، ارزش سرمایه شما الان حدودا به یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان رسیده بود. بازدهی یک‌ساله سکه ربع بهار آزادی از پارسال تا الان ۷۶ درصد برآورد می‌شود و حتی از تورم عمومی سالانه جلوتر حرکت می‌کند


اگر پارسال یک‌میلیارد تومان صرف خرید خانه کرده بودید، ارزش سرمایه شما الان حدودا به یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان رسیده بود. بازدهی یک‌ساله سکه ربع بهار آزادی از پارسال تا الان ۷۶ درصد برآورد می‌شود و حتی از تورم عمومی سالانه جلوتر حرکت می‌کند.

قیمت سکه در روز یکشنبه ۱۳ آذر که تهران آب‌وهوایی بارانی را تجربه کرد، پس از افت و خیر فراوان روی ۱۷ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان آرام گرفت. البته این قیمت معاملات تک‌فروشی بود و آن‌هایی که در معاملات نقدی فعالیت دارند و معمولا بیش از یک‌عدد سکه خریداری می‌کنند، فرصت داشتند تا ۶۰ هزار تومان بابت هر سکه طلا تمام بهار آزادی طرح جدید، تخفیف بگیرند. قیمت سکه نیم‌بهار آزادی به ۹ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان رسید و سکه ربع بهار آزادی و سکه گرمی به‌ترتیب شش میلیون و ۹۲۰ هزار تومان و سه میلیون و ۶۲۰ هزار تومان به‌فروش رسیدند. این عدد‌ها شاید برای شما ترسناک باشد، اما گروهی که از مدت‌ها پیش با قصد سرمایه‌گذاری وارد بازار شده‌اند و به امید روزی که قیمت‌ها بالا برود، سکه خریداری کرد‌ه اند، حالا فرصت دارند ثمره بردباری خود را مزه‌مزه کنند.

مقایسه بازدهی انواع سکه طلا

به گزارش فرارو، سکه ربع بهار آزادی بالاترین بازهی را در طول یک‌سال گذشته به‌خود اختصاص داده است. آنهایی که ۱۳ آذر سال ۱۴۰۰، اقدام به خرید یک‌قطعه سکه ربع کرده بودند الان بازدهی شگفت‌انگیز ۷۶ درصدی را پیش روی خود می‌بینند. سکه گرمی با بازدهی مثبت ۵۳ درصد در رتبه بعدی قرار دارد. بازدهی سک‌ساله سکه نیم‌بهار آزادی ۴۵ درصد است و سکه تمام بهار آزادی طرح جدید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به ترتیب با کسب بازدهی مثبت ۳۵ درصد و مثبت ۳۱ درصد در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

سکه ربع‌بهار آزادی در بازه شش‌ماهه نیز بهترین عملکرد را داشته است. آنهایی که شش‌ماه پیش در ۱۳ خرداد، برای خرید سکه ربع بهار آزادی اقدام کرده بودند الان با رسیدن به بازدهی ۲۳ درصدی، بیشتر از خریداران سایر انواع سکه سود برده‌اند. ارج و قرب سکه ربع در بازه یک‌ماهه هم مشخص است. خرید سکه در ۱۳ آبان و نگهداری آن تا امروز به‌معنای کسب سود ۲۳ درصدی است در حالی که مثلا سکه امامی در همین بازه زمانی نهایتا ۱۰ درصدی سود عاید سرمایه‌گذاران کرده. حالا اگر فرض کنیم، همین هفته پیش وارد بازار سکه شده باشید، الان بابت سکه ربع بهار آزادی ۱۱ درصد سود برده بودید در حالی که سود خرید سکه امامی در یک‌هفته ۳.۲ درصد است.

مقایسه بازدهی انواع سکه

آیا قیمت سکه باز هم بالاتر می‌رود؟

 

آیا قیمت سکه باز هم بالاتر می‌رود؟

پیش‌بینی قیمت سکه بدون درنظر گرفتن سایر عوامل دخیل، مانند قیمت دلار، ارزش طلا در بازار‌های داخلی و جهانی و تفاضا امکان‌پذیر نیست. در حال حاضر سکه امامی با لمس رکورد ۱۷ میلیون و ۶۳۵ هزار تومان، آرزو دارد به‌سمت ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان حرکت کند و در آنجا پس تشکیل استحکامات، ۱۷ میلیون و ۷۸۰ و حتی ۱۸ میلیون تومان را هدف بگیرد در صورت ناکامی و شکست خوردن در حفظ جایگاه فعلی، ورق برمی‌گردد و قیمت سکه پله‌های ترقی را یکی یکی به‌سمت عقب برمی‌گردد. در این صورت می‌توان سکه را روی سکوی ۱۷ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان ملاقات کرد.

 

سکه ربع بهار آزادی بالاترین بازهی را در یک‌سال گذشته به‌خود اختصاص داده است

سکه ربع بهار آزادی فعلا خودش را به شش میلیون و ۹۲۰ هزار تومان رسانده و فاصله چندانی با محدوده مقاومت هفت میلیون تومان ندارد. اگر دو دستی به این جایگاه بچسبد، می‌توان انتظار داشت اول خودش را به هفت میلیون و ۸۶۶ هزار تومان و بعد برای رسیدن به جایگاه هفت میلیون و ۲۵۰ هزار تومان یورش ببرد. این پیش‌بینی روی دیگری هم دارد.

 

در صورت شکست محدوده مقاومت فعلی، سکه ربع بهار آزادی سرنوشتی جز سقوط به جایگاه‌های شش میلیون و ۸۳۰ هزار تومان، شش میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، شش میلیون و ۵۸۰ هزار تومان نخواهد داشت. قیمت سکه ربع بهار آزادی در بدترین حالت، ممکن است به شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد. همه این‌ها را باید به‌عنوان احتمالات کوتاه‌مدت در نظر گرفت و به‌عنوان مبنای تصمیم‌گیری برای خروج از سرمایه‌گذاری مورد استفاده قرار داد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری