کد خبر: ۲۶۶۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۲
وزارت خارجه کانادا از اعمال تحریم علیه ایران به بهانه «نقض حقوق بشر» خبر داد.

به گزارش ایرنا از اسپوتنیک، ملانی جولی وزیر امور خارجه کانادا امروز(جمعه) در بیانیه ای، بدون اشاره به کشته و زخمی شدن هزاران نیروی امنیتی، نظامی، پلیس و شهروندان ایرانی توسط گروهک های تروریستی در اغتشاشات اخیر، جمهوری اسلامی را به خاطر واکنش به این اقدامات تروریستی به نقض حقوق بشر متهم کرد.

وی، تحریم های جدید علیه چهار فرد و پنج نهاد ایرانی را با نقض سیستماتیک حقوق بشر و اقدام علیه امنیت و صلح بین المللی مرتبط دانست.

این مقام کانادایی تصریح کرد: اوتاوا در مقابل تشدید نقض حقوق بشر در ایران بیکار نخواهد نشست.

به گفته این مقام کانادایی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسن کرمی فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی، علی قناعت کار بازپرس دادسرای اوین، مرتضی طلایی فرمانده سابق نیروی انتظامی استان تهران،شرکت خدمات فرودگاهی سفیران ، شرکت تحقیقات هوافضا و خدمات مهندسی پرآور پارس، شرکت طراحی و ساخت موتورهای هوایی(داما)، شرکت بهارستان کیش و خبرگزاری (روزنامه) جوان از سوی کانادا تحریم شدند.

به گزارش ایرنا، کانادا و دیگر متحدان آمریکا در حالی برای حقوق بشر در ایران، اشک تمساح می ریزند که پرونده های نقض حقوق بومیان کانادایی و از بین بردن فرهنگ آنها توسط طبقه حاکم، در مجامع حقوق بشری باز است. روزانه، هزاران کودک، زن و سالمند ایرانی به خاطر تحریم های ظالمانه واشنگتن، اوتاوا و دیگر متحدانشان به خاطر دسترسی نداشتن به دارو کشته می شوند.

سازمان ملل و دیگر نهادهای حقوق بشری جهان درباره استفاده از تحریم به عنوان یک ابراز سیاسی هشدار داده اند زیر

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری