کد خبر: ۲۶۶۰۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۶
ایران و آمریکا در یکی از حساس ترین بازی های دور سوم جام جهانی به مصاف هم رفتند. و با شکست یک بر صفر ایران مقابل آمریکا، ایران از صعود جا ماند و آمریکا همراه انگلستان به دوره حذفی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کرد.

اعتدال - تیم ملی فوتبال ایران در سومین و آخرین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی در ورزشگاه الثمامه دوحه به مصاف آمریکا رفت که در پایان نیمه اول آمریکا با نتیجه یک بر صفر برنده شد.

جدول رده بندی گروه B قبل از آغاز بازی ها:

1- انگلیس 4 امتیاز

2- ایران 3 امتیاز

3- آمریکا 2 امتیاز

4- ولز یک امتیاز

حالات صعود تیم ها در گروه B:

برد ایران- برد مساوی انگلیس: صعود ایران - انگلیس

برد ایران - باخت انگلیس با اختلاف کمتر از 3: صعود ایران - انگلیس

برد ایران- باخت انگلیس با اختلاف بیشتر از 3: صعود ایران - ولز

مساوی ایران- برد مساوی انگلیس: صعود انگلیس - ایران

مساوی ایران - برد ولز با هفت گل: صعود ولز - ایران

مساوی ایران - برد ولز با کمتر از هفت گل: صعود انگلیس - ولز

باخت ایران - برد مساوی انگلیس: صعود انگلیس - آمریکا

باخت ایران - برد ولز با کمتر از هفت گل: صعود آمریکا - انگلیس

باخت ایران - برد ولز با بیشتر هفت گل: صعود آمریکا - ولز

 

ترکیب ایران

علیرضا بیرانوند،‌احسان حاج صفی، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی طارمی، علی قلی زاده، مجید حسینی، سردار آزمون، احمد نورالهی، رامین رضاییان، سعیدعزت الهی

ترکیب آمریکا

مت ترنر، سرجینیو دست، تایلر آدامز، آنتون رابینسون، یونس موسی، وستون مک‌کنی، کریستین پولیسیچ، تیم ریم، کامرون کارتر ویکرس، تیموتی وه‌آ و جاشوا سرجنت

 

لحظات حساس بازی

در دقیقه ۲۸ بازی، تیموتی وه‌آ روی یک ضربه سر در محوطه جریمه ایران می‌توانست دروازه بیرانوند را تهدید کند اما ضربه سر او کم‌جان بود و دروازه‌بان تیم ملی توپ را در آغوش گرفت. آمریکا بازهم در تلاش بود تا روی دروازه ایران موقعیت‌سازی کند و بار دیگر تیموتی وه‌آ در محوطه جریمه ایران،‌ صاحب موقعیت شد اما شوت این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت. در دقیقه ۳۸ مسابقه، پولیشیچ، روی نفوذ خود به محوطه جریمه ایران صاحب موقعیت شد و با ضربه پای راست موفق شد دروازه بیرانوند را باز کند. پس از گل آمریکا، بازی شکل‌ آرام‌تری به خود گرفت و در نهایت تلاش تیم ملی برای به ثمر رساندن گل تساوی ثمری نداشت تا بازی در نیمه اول با پیروزی یک بر صفر آمریکا به پایان برسد. اولین موقعیت نیمه دوم در دقیقه ۴۷ مسابقه توسط آمریکایی‌ها رقم خورد و جاشوا سرجنت روی نفوذ خود توانست صاحب موقعیت شود ولی ضربه کم‌دقت او نتوانست راه به جایی ببرد. اولین موقعیت بازی، در دقیقه ۵۲، روی ارسال رضاییان و و ضربه سر سامان قدوس شگل گرفت اما ضربه سر قدوس کم‌دقت بود و از بالای دروازه به بیرون رفت. بازی در ادامه شکل آرام‌تری داشت و آمریکا در تلاش بود تا گلی که به ثمر رساند محافظت کند. در مقابل ایران نتوانست موقعیت خطرناکی روی دروازه حریف ایجاد کند. در دقیقه ۶۱ مسابقه، در سمت راست محوطه جریمه آمریکا، رامین رضاییان موفق شد روی دروازه حریف سانتر کند اما توپ ارسالی او به مهاجمان ایران نرسید. تیم ملی تا دقیقه ۸۰ بازی، تلاش زیادی کرد تا بتواند روی دروازه آمریکا موقعیت ایجاد کند اما تیم ملی هر چه زد به در بسته خورد تا بازی تا دقایق پایانی خود با نتیجه یک بر صفر پیش برود. ایران در دقیقه ۸۲ بازی، روی یک ضربه ارسالی، می‌توانست دروازه آمریکا را تهدید کند اما برخورد علی کریمی با بازیکن آمریکا باعث شد تا فرصت ایران از دست برود. در این بین بازیکنان ایران اعتقاد به خطای هند داشتند اما داور تصمیم به ادامه بازی گرفت. با اعلام داور مسابقه، ۹ دقیقه زمان تلف شده برای این بازی در نظر گرفته شد و بازیکنان تیم ملی همچنان در پی راهی برای گشودن دروازه آمریکا بودند. در دقیقه ۳+۹۰ این دیدار، مرتضی پورعلی گنجی روی سانتر ارسالی رضاییان بار دیگر دروازه آمریکا را تهدید کرد اما ضربه این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت. در پایان تلاش ملی‌پوشان برای زدن گل تساوی‌بخش بازی، ثمری نداشت تا این بازی با پیروزی یک بر صفر آمریکا به پایان برسد. 

 
تعداد بازدید : 0
 
جام جهانی 2022 قطر| ایران صفر- آمریکا یک (نیمه دوم)+ عکس و ویدیوی گل
 
جام جهانی 2022 قطر| ایران صفر- آمریکا یک (نیمه دوم)+ عکس و ویدیوی گل
 
جام جهانی 2022 قطر| ایران صفر- آمریکا یک (نیمه دوم)+ عکس و ویدیوی گل
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری