کد خبر: ۲۶۶۰۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱
معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: فلسفه افشای اسامی مدیران متخلف بازار سرمایه آن است که تمام کسانی که می‌خواهند در بازار سرمایه فعالیت کنند، باید منبعی داشته باشند و ببینند آیا آن فرد سابقه خوبی دارد یا خیر که با راه‌اندازی این سامانه محقق خواهد شد.

به گزارش اعتدال به نقل از  ایرنا از سازمان بورس و اوراق بهادار، «مهرداد مسعودی فر» درباره اجرایی شدن بند چ ماده ۳۶ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و افشا اسامی مدیران متخلفین بازار سرمایه، اظهار داشت: فلسفه وضع این قانون، بازدارندگی است؛ یعنی مدیران توجه داشته باشند که اگر وصف تخلفاتی داشته باشد، اسامی آنها برای مردم افشا می‌شود.

وی افزود: فلسفه بعدی آن است که تمام کسانی که می‌خواهند در بازار سرمایه فعالیت کنند، قصد دارند سهمی بخرند یا مدیری را معرفی کنند، باید منبعی داشته باشند که ببینند آیا آن فرد سابقه خوبی دارد یا خیر، که با راه‌اندازی این سامانه محقق خواهد شد.

مسعودی فر ادامه داد: بنا بر دلایلی این قانون در ادوار گذشته سازمان اجرا نشد. جزئیات این قانون در شورای‌عالی بورس هم نهایی و ابلاغ شد و از این به بعد، اسامی افرادی که در بازار سرمایه مرتکب تخلفاتی شوند، در سامانه‌ای که به‌زودی اعلام خواهد شد، منتشر می‌شود.

معاون حقوقی سازمان بورس در پایان یادآور شد: ضوابط خاصی در خصوص سطح‌بندی جرائم نیز مشخص شده و فرآیندهای آن به کمک خبرنگاران اطلاع‌رسانی خواهد شد. ضمناً سقف نرخ جرائم به یک میلیارد تومان افزایش یافته است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری