کد خبر: ۲۶۵۹۲۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴
در پی بروز این حادثه تعدادی از کارگران واحدهای دیگر جهت امدادرسانی وارد محل حادثه شدند که در پی آن 19 نفر از کارگران دچار مسمویت شدند، اکنون حال 15 نفر بهبود پیدا کرده و 4 نفر به دلیل گازگرفتگی شدید در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

جزئیات حادثه در پتروشیمی ایلام

روز گذشته یک تانکر در حال تخلیه و تزریق اسید سولفوریک جهت خنثی‌سازی کاستیک ضایعات بود که در حین تخلیه مقداری از مواد در تانکر باقی ماند و به دلیل وزش باد، گاز در فضا منتشر و منجر به گازگرفتگی تعدادی از کارکنان پتروشیمی ایلام شد.

علیرضا معراجی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره جزئیات حادثه در واحد الفین پتروشیمی ایلام اظهار داشت: ساعت 18 روز گذشته یک تانکر در حال تخلیه و تزریق اسید سولفوریک جهت خنثی‌سازی کاستیک ضایعات بود که در حین تخلیه مقداری از مواد در تانکر باقی ماند و به دلیل وزش باد، گاز در فضا منتشر و منجر به گازگرفتگی تعدادی از کارکنان از جمله راننده تانکر شد.

وی افزود: در پی بروز این حادثه تعدادی از کارگران واحدهای دیگر جهت امدادرسانی وارد محل حادثه شدند که در پی آن 19 نفر از کارگران دچار مسمویت شدند، اکنون حال 15 نفر بهبود پیدا کرده و 4 نفر به دلیل گازگرفتگی شدید در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

سخنگوی پتروشیمی ایلام گفت: حال عمومی 4 نفری که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند تاحدی وخیم است اما بعید است به مرگ منجر شود.

وی تاکید کرد: حادثه در اثر سهل‌انگاری راننده بوده که باعث انتشار گاز شده و عمدی در کار نبوده است، البته موضوع جهت احتیاط بیشتر از سوی اچ‌اس‌ای در دست بررسی است.

معراجی خاطرنشان کرد: اکنون تمام واحدها در مدار تولید قرار دارند و همه کارکنان مشغول به کار هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری