کد خبر: ۲۶۵۸۷۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۹
به گفته وزارت بهداشت چین روز چهارشنبه بیش از ۳۱ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شد که حدود ۲۷ هزار نفر از مبتلایان علائم بیماری «کووید ۱۹» نداشتند.

به گزارش اعتدال به نقل از جماران به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات چین روز پنجشنبه اعلام کردند که موارد روزانه ابتلا به کرونا در این کشور رکورد تازه‌ای ثبت کرد.

به گفته وزارت بهداشت چین روز چهارشنبه بیش از ۳۱ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شد که حدود ۲۷ هزار نفر از مبتلایان علائم بیماری «کووید ۱۹» نداشتند.

فقط در یک روز یعنی روز چهارشنبه 31هزار و 656 مورد ابتلا به ویروس کرونا در چین ثبت شده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت بهداشت چین یک مورد فوتی نیز در روز گذشته در اثر کرونا ثبت شده است که بدین ترتیب تعداد کل فوتی های کرونا در این کشور به 5232 نفر سید.

رکورد قبلی موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در پرچمعیت‌ترین کشور جهان بهار سال جاری همزمان با قرنطینه شهر شانگهای به ثبت رسیده بود. چین تنها اقتصاد بزرگ جهان محسوب می‌شود که همچنان سیاست معروف به «کووید صفر» را دنبال می‌کند.

بر همین اساس به دنبال شناسایی موارد جدید کرونا در یک شهر مقررات سختگیرانه قرنطینه به اجرا گذاشته می‌شود. از سوی دیگر افرادی که با مبتلایان در تماس بوده‌اند نیز به اجبار قرنطینه می‌شوند.

پکن، پایتخت ۲۲ میلیون نفری چین طی روزهای گذشته به دنبال افزایش موارد ابتلا به کرونا شاهد قرنطینه ده‌ها ساختمان مسکونی و افزایش دورکاری کارکنان شرکت‌ها بود.

همه‌گیری کرونا در چین طی ماه‌های گذشته هم برای اقتصاد این کشور و هم برای شرکای تجاری پکن تبعات زیادی داشت. از سوی دیگر اجرای سختگیرانه و مکرر قرنطینه در چین اعتراض‌هایی را برانگیخته است. در همین راستا طی روزهای گذشته اعتراض‌هایی علیه محدودیت‌های مرتبط با مقابه با شیوع کرونا در شهر ژنگژو صورت گرفت.

مقامات چین علاوه بر اجرای سختگیرانه قرنطینه از انجام گسترده تست و اعمال محدودیت در سفرها نیز برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده می‌کنند. این در حالی است که اجرای برنامه واکسیناسیون در چین که با استفاده از واکسن‌های ساخت این کشور صورت گرفت موفقیت چندانی نداشت.

تا روز پنجشنبه گذشته تعداد مناطقی که خطرناک و بسیار خطرناک درج شده بودند به 19هزار و 190 منطقه در چین رسید این در حالی است که تعداد این مناطق تا شش ماه پیش فقط 56 منطقه بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری