کد خبر: ۲۶۵۷۲۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
حاج‌علی اکبری، نماینده رهبر انقلاب:
حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: آن چیزی که مردم سیستان و بلوچستان از آن ناراحت هستند خطاب کردنشان به عنوان تجزیه طلب است که این مساله را در چند روز اخیر همواره بر زبان آورده‌اند و باید گفت این مردم با غیرت پای وطن و میهن خود ایستاده‌اند و چنین وصله‌ای به شما و مردم شما نمی‌چسبد.

به گزارش اعتدال؛ به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام حاج علی اکبری در جمع علما، معتمدین، ریش سفیدان و نخبگان ایرانشهر گفت: محبت، غیرت، فرهیختگی و ولایتمداری در بین آحاد مردم ایرانشهر اوج می‌زند.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی شب گذشته در این جمع گفت: تجزیه‌طلب خطاب کردن مردم سیستان و بلوچستان کاری بسیار غلط و اشتباه هست زیرا مردم با غیرت این استان پای میهن و وطن خودشان ایستاده‌اند.

وی افزود: آن چیزی که مردم سیستان و بلوچستان از آن ناراحت هستند خطاب کردنشان به عنوان تجزیه طلب است که این مساله را در چند روز اخیر همواره بر زبان آورده‌اند و باید گفت این مردم با غیرت پای وطن و میهن خود ایستاده‌اند و چنین وصله‌ای به شما و مردم شما نمی‌چسبد.

وی ادامه داد: البته بعضی قصد نداشتند این نسبت(تجزیه طلب) را به مردم سیستان و بلوچستان بدهند و خواسته بودند بعضی افراد شرور که از بیرون آمده‌اند را معرفی کنند.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: فهرست درخواست‌ها هم امشب ارائه شد که همه را نوشتیم از منظر دانشگاهی، معتمدان، فرهنگیان، مسوولان و مدیران که گفتند همه را نوشتیم و ما این مجموعه درخواست‌های شما را منتقل خواهیم کرد به محضر رهبر انقلاب و به حوزه‌های مربوطه ارجاع قوی‌تری خواهد شد.

وی تصریح کرد: استخراج فرصت‌ها از دل تهدیدها مهم است زیرا در حوادث اخیر تهدیدهایی پیش آمد یکی از بهترین رویکردها این است که از آسیب‌های اخیر فرصت بسازیم و ریشه‌ها و زمینه‌های این اتفاقات و عوامل مداخله‌ای را بشناسیم و این یعنی استخراج فرصت‌ها و قرآن کریم این روش مواجهه را روش خردمندان می‌داند و صاحبان خرد از اصلی‌ترین ویژگی‌های آن‌ها عبرت گرفتن است.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبری افزود: برخی دوستان گفتند در برخی از موضوعات در سیستان و بلوچستان احساس تبعیض هست و این حرف مهمی است و آیا واقعا هست که اگر هست نامناسب و اگر نیست باید روشن شود و اینکه اهالی استان یا بخشی از اهالی احساس کنند رها شده‌اند و دیده نمی‌شوند و از آنان در پست های استانی استفاده نمی شود و می‌گویند ما افراد توانمند برای مدیریت زیاد داریم و چرا اعتماد نمی‌شود و این یک مسئله‌ است و ما در استان در زمینه سرمایه‌های انسانی نیروهای تحصیل کرده مختلفی داریم.

وی افزود: عشق سرشار مردم سیستان و بلوچستان به رهبر معظم انقلاب ستودنی است و معظم له نگاه ویژه ای به این استان دارد.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در استان در این نشست گفت: سال ۷۰ تا ۷۳ در خدمت مردم استان بودیم و در مرحله دوم که با حکم رهبری به استان آمدیم مردم بیان کردند از رهبر ممنونیم که یکی از خودمان را به استان فرستاد

نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: وقایعی در استان اتفاق افتاد و مباحثی از جمله تخلف برخی و کم‌کاری برخی دیگر و موج‌سواری دشمن سبب ایجاد یک کلاف پیچیده شد و من عرض کردم اگر بر اساس حق، عدالت، انصاف و اخلاق پیش می‌رفتیم اولاً این وقایع اتفاق نمی‌افتاد و بعد از اتفاق نیز به سرعت قابل حل بود.

وی خاطرنشان کرد: از همان روز نخست تاکید شد باید بر اساس عدالت و انصاف به دنبال بررسی جامع دقیق و منصفانه قضایا بود که این مطالبه حق در مرکز و به ویژه توسط مقام معظم رهبری پذیرفته شد و ایشان در چند مرحله پیگیری کردند و ارجاع دادند به شورای امنیت ملی و ما رفتیم و مطالبات مردم را به طور کامل بیان کردیم به نحوی که وقتی مردم و طوایف و علمایی زاهدان مطالبات را مطرح کردند گفتم مطالبات من خیلی بیشتر از شما است و مطالبات مورد تایید و تصویب قرار گرفته و به تائید رهبری رسیده و ابلاغ شده که برخی اجرا شده و باید منتظر اجرای بقیه باشیم.

محامی گفت: اعزام هیئت مطالبه ما نبود و تدبیر خود ایشان بود و تاکید داشتند که دل بدهند به مردم و حرف مردم را بشنوند و تا به حال سفر نتایج خوبی داشته و زحمت مضاعف هم این بود که شهر به شهر رفته و با مردم دیدار داشته باشند

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری