کد خبر: ۲۶۵۶۹۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
وزارت خزانه‌داری آمریکا شش شخصیت حقیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی از جمله رئیس این رسانه را در فهرست تحریم ها قرار داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اسامی ۶ فعال رسانه‌ای ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد. مطابق این بیانیه، اسامی محسن برمهانی، پیمان جبلی، احمد نوروزی، یوسف پورانواری، آمنه سادات ذبیح‌پور و علی رضوانی در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایرنا؛ دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی اعلام کرد رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و چند خبرنگار این رسانه را تحریم کرده است.
خرید اقساطی تلویزیون، یخچال و ماشین لباسشویی با «قیمت عالی»وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد پیمان جبلی، محسن برمهانی، احمد نوروزی، یوسف پورانواری، آمنه‌سادات ذبیح‌پور و علی رضوانی را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است، صدا و سیما رسانه دولتی ایران "صدها اعترافات اجباری از بازداشت شدگان ایرانی، دوتابعیتی ها و شهروندان خارجی را در ایران پخش کرده است."

وزارت خزانه داری آمریکا ادعا کرد: صدا و سیما و شرکت‌های تابعه آن که در سال ۲۰۱۳ تحریم شدند، به‌عنوان رسانه‌ عمل نمی کنند، بلکه به‌عنوان ابزاری مهم در کارزار سرکوب دسته جمعی و سانسور حکومت ایران علیه مردم این کشور ایفای نقش می کنند.

این نهاد آمریکایی ادامه داد: صدا و سیما مصاحبه های تلویزیونی از افرادی را تهیه و پخش کرده که حاکی از اعترافات اجباری است و در این اعترافات، افراد اعلام کرده اند که بستگانشان توسط مقامات ایرانی در جریان اعتراضات سراسری کشته نشده اند بلکه به دلایل تصادفی و نامرتبط جان خود را از دست داده اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری