کد خبر: ۲۶۵۶۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۰
رئیس سازمان بهزیستی گفت: بخش توانبخشی سازمان بهزیستی برنامه مدونی برای افزایش مراکز روزانه و کمک به خانواده‌هایی که سرپرست کودکان اوتیسم هستند، دارد.

علی‌محمد قادری پیش از ظهر امروز (۲۵ آبان‌ماه) در حاشیه آیین اختتامیه ششمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر افراد دارای معلولیت (طلوع) در خصوص افزایش تعداد مراکز نگهداری از کودکان دارای اختلال اوتیسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بخش توانبخشی سازمان بهزیستی برنامه مدونی برای افزایش مراکز روزانه و کمک به خانواده‌هایی که کودکان اوتیسم دارند، دارد و باید به جهت شرایط نگهداری در منزل، آموزش، آگاه‌سازی و تسهیلات ورود این افراد به جامعه فراهم شود.

وی تصریح کرد: بهزیستی پروتکل‌های مشخصی برای اینکه بتواند از ضریب نفود در توانبخشی استفاده کند، دارد که برنامه جامعی است و درحال به روزرسانی هستیم تا بتوانیم پوشش حداکثری خدمات را داشته باشیم، اگر چه همیشه منابع محدود است ولی همکاران ما در تلاش هستند مراکزی تحت عنوان مراکز بینابینی ایجاد کنند که افراد بتوانند در مواقع ضروری عزیزان خود را در این مراکز در مدتی محدود مستقر کنند.

این مسئول ادامه داد: همچنین با توجه به شیوع زیاد بیماری اوتیسم باید ظرفیت پژوهشی خاصی را ایجاد کنیم تا ضمن مراقبت از نرخ شیوع بالای این بیماری، بتوانیم ظرفیت اساسی برای مدیریت افرادی که شامل بیماری هستند، داشته باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری