کد خبر: ۲۶۵۶۴۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷
اعضای حقیقی و حقوقی جهاد دانشگاهی و هیات امنای فرهنگستان‌ها در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شدند.

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ۳ عضو حقیقی جهاد دانشگاهی را انتخاب کردند.

به گزارش  اعتدال به نقل از ایسنا، اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در جلسه عصر امروز سه‌شنبه(۲۴ آبان)، با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، انتشار ۱۱۲ هزار عنوان کتاب در سال ۱۴۰۰ و کسب رتبه اول نشر در منطقه و در جهان اسلام را نشان‌دهنده میزان علاقه به کتاب و کتابخوانی در کشورمان عنوان کردند.

در ادامه جلسه، سند ستاد توسعه علم و فناوری در حوزه نانو بررسی شد و به تصویب رسید. در این سند شاخص‌های مربوط به افزایش چشمگیر محصولات نانو در تولید ناخالص ملی با اولویت‌های حوزه انرژی، سلامت، کشاورزی، آب، محیط زیست و ساخت‌وساز تعیین شده است.
تشکیل ستاد علم و فناوری در حوزه نانو در سال ۱۳۸۵ به تصویب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی رسید و بر اساس آمار موجود در ۱۶ سال گذشته شاهد رشد چشمگیری در حوزه نانو بوده‌ایم.
بر این اساس، در حالی که در حوزه چاپ مقالات علمی در سال ۲۰۰۱ رتبه پنجاه‌وهفتم جهان را داشتیم، امروز به رتبه چهارم رسیده‌ایم و نیز در ۵ سال گذشته، ۳۳۱ ثبت اختراع در سطح جهانی داشته‌ایم که ۲۷ درصد ثبت اختراعات بین‌المللی را به خود اختصاص می‌دهد و بر اساس استانداردهای بین‌المللی رتبه پنجم جهان در حوزه نانو به جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد.
بر اساس آمار، رشد محصولات نانو از ۱۱ محصول در سال ۱۳۸۷ به ۱۲۶۶ محصول در سال ۱۴۰۱ و حجم گردش مالی در کسب و کارها و فروش محصولات نانو به ۲۰ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان رسیده است.
دستور دیگر جلسه امروز، بررسی صلاحیت ۳ عضو حقیقی هیأت امنای جهاد دانشگاهی بود که آقایان "دکتر حمیدرضا طیبی"، "دکتر عبدالحسین شاهوردی" و "دکتر کیوان مجیدزاده" که از سوی جهاد دانشگاهی برای این منظور پیشنهاد شده بودند، مورد تایید اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفتند.

همچنین معاون علمی و فناوری جدید رئیس جمهور نیز به عنوان عضو حقوقی به اعضای هیئت امنای جهاد دانشگاهی اضافه شد.

اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی همچنین پیشنهاد رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در خصوص عضویت آقایان دکتر محمدعلی محقق و دکتر سیدحسن امامی رضوی در هیأت امنای فرهنگستان‌ها را مورد تایید قرار دادند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری