کد خبر: ۲۶۵۶۲۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
خطاب به وزیر بهداشت
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حوزه کمبود دارو گزارش کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و بررسی‌های انجام شده حاکی از این است که مشکلاتی در هماهنگی بین دستگاه‌ها وجود دارد.

قالیباف: در حوزه کمبود دارو در هماهنگی میان دستگاه‌ها مشکلاتی وجود دارد

به گزارش اعتدال، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه روز سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد بررسی نحوه مدیریت زنجیره تأمین و توزیع دارو و علل کمبودهای اخیر در کشور (گزارش شماره دوم از نحوه اجرای طرح دارویار)، طی اظهاراتی خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه امروز مهمترین موضوع ما کمبود دارو است، گفت: در این حوزه گزارش کمیسیون و بررسی‌های انجام شده حاکی از این است که مشکلاتی در هماهنگی بین دستگاه‌ها وجود دارد.

وی افزود: سالیان سال است که داده‌ها در سامانه تیتک وجود دارد و نیازهای ماه به ماه و نوع مریضی‌های موجود در کشور مشخص است و واقعاً غافلگیر شدن در این موضوع قابل پذیرش نیست.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه موضوع سلامت آنقدر مهم است که هم دولت و رئیس جمهوری و هم مجلس و کمیسیون بهداشت بر این موضوع حساس هستند، اظهار کرد: ما وزیر بهداشت را مسئول این هماهنگی‌ها می‌دانیم و دولت و مجلس نیز در خدمت این وزارت‌خانه هستند تا دیگر در اول زمستان اتفاقاتی نظیر آنکه حدود ۹۰ قلم داروهای کمیاب و بیش از ۳۰۰ قلم داروها با زحمت تهیه شود، رخ ندهد.

قالیباف افزود: خواهش ما این است که در این بخش دقت شود، تا انشاءالله این اتفاق مجددا در فصل زمستان تکرار نشود.

وی با بیان اینکه «مجلس آماده همکاری با وزارت بهداشت است» عنوان کرد: همانطور که وزیر بهداشت نیز در اظهارات خود اشاره کرد، سازمان‌های بیمه گر بیمه سلامت و نیروهای مسلح (در ورود اطلاعات) به‌روز کار خود را انجام می‌دهند اما بیمه تامین اجتماعی در حوزه بیماری‌های سرپایی و بیمارستان‌ها با تاخیر نسبت به ورود داده‌ها اقدام میکند که از اشکالات موجود است.

رئیس مجلس در پایان ابراز امیدواری کرد که وزیر بهداشت ان شاءالله بتوانید موضوع سلامت که مسأله جدی مرد است را حل و فصل کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری