کد خبر: ۲۶۵۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره بازی با انگلیس و شرایط تیم ملی ایران سخن گفت و عنوان کرد این تیم به دنبال نمایش عالی در قطر است.

کی‌روش: هدف ما ایجاد شادی و افتخار است

به گزارش اعتدال، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در صحبت با ESPN درباره شرایط تیم ملی فوتبال ایران در آستانه جام جهانی صحبت کرد که در زیر می‌خوانیم:

ESPN: ایران هرگز در جام جهانی از مرحله گروهی صعود نکرده است، پس انتظارات در قطر چیست؟

برای من بد نیست که احساس کنم این فشار به بالا رفتن مسئولیت‌ها، انگیزه و وظایفمان منجر می‌شود. انتظارات ما برای عملکرد خوب دقیقاً در حد بقیه است. می‌خواهیم پیشرفت کنیم و بهتر شویم و مطمئناً انتظارصعود به مرحله دوم جام جهانی وجود دارد. هیچ چیز تغییر نکرده است. ما برای سومین جام جهانی خود با همان باور و همان جاه طلبی حضور خواهیم داشت.

ESPN: بازی افتتاحیه مقابل انگلیس است. انگلیس چقدر قوی است؟

از بازی با انگلیس خوشحالم، همانطور که از بازی با پرتغال یا اسپانیا خوشحال بودیم. ما خوشحالیم که با بهترین تیم‌های جهان بازی می‌کنیم زیرا این زندگی ماست. ما کار می کنیم که در بین بهترین تیم‌های جهان و در بین بهترین بازیکنان قرار بگیریم. بنابراین حضور در کنار این تیم‌ها لحظه‌ای از شادی را رقم می زند. در این لحظه جزو ۳۲ تیم برتر جهان هستیم، پس بیایید از آن لذت ببریم.

ESPN: پس از کار کردن در انگلیس با منچستریونایتد، این کشور را می‌شناسید اما قبلاً بارها شاهد شکست آنها در جام جهانی بوده‌اید. نظرتان چیست؟

انگلیس یک تیم برتر است. شکی نیست که در چند سال اخیر رشد کرده است و توانسته تیم بهتری شود اما من نمی گویم این تیم بهتر از آن تیمی است که بازیکنانی چون دیوید بکام و پل اسکولز را داشتند. این تیم در سطح آن تیمی که چنین بازیکنانی داشتند نیست. انگلیس اکنون یک چشم‌انداز روشن دارد و بازیکنان این تیم می‌دانند که باید در جام جهانی چه‌کار کنند. ما با یک ترکیب کاملاً جدید روبرو خواهیم بود و نسبت به دوره‌های قبل نیز جام جهانی متفاوتی است و بازیکنان در میانه‌های فصل در تیم حضور دارند.

ESPN: بازی با ایالات متحده آخرین بازی گروهی است و می‌تواند امیدهای هر دو تیم را برای صعود تعیین کند. شما در دهه ۱۹۹۰ با تیم مترو استارز نیویورک در MLS مربیگری کردید. تیم ایالات متحده و پیشرفت این کشور را در فوتبال چگونه می‌بینید؟

من پیشرفت فوتبال را در همه جا می‌بینم. فوتبال در ایالات متحده در حال پیشرفت است و تصمیمات سریع از سوی بازیکنان گرفته می شود بنابراین ما باید از آن آگاه باشیم. این اتفاق برای همه کشورها از جمله ایالات متحده رخ می دهد و سال به سال آنها در حال پیشرفت هستند. اکنون آنها بازیکنان بزرگی دارند. بازیکنان فوتبال ایالات متحده به سرعت در حال رشد هستند و با کشورهای دیگر و سایر قاره های جهان مقایسه می شوند.

ESPN: آیا ایران می‌تواند مردم را در این جام جهانی غافلگیر کند؟

آنچه ما در جام جهانی انتظار داریم، بازی‌ها و نمایش عالی است. ایران، انگلیس، ولز، اسپانیا، پرتغال، ایالات متحده آمریکا همه باید تنها با یک هدف درگیر باشند تا شادی و افتخار ایجاد کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری