کد خبر: ۲۶۵۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۶
«دمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین امروز (جمعه) با بیان اینکه خروج نیرو‌های روس از منطقه خِرسون تصمیم وزارت دفاع روسیه بود، اظهار داشت: «علی‌رغم این عقب‌نشینی، خرسون بخشی از خاک روسیه است و این وضعیت تغییر نخواهد کرد».

زلنسکی: شهر خرسون به اوکراین برگشت

پس از خروج نیرو‌های روسی از شهر خرسون، رئیس جمهور اوکراین در پیامی در شبکه اجتماعی تلگرام نوشت که خرسون مال ما شد.

به گزارش اعتدال، پس از خروج نیرو‌های روسی از شهر خرسون، «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در پیامی در شبکه اجتماعی تلگرام نوشت که خرسون مال ما شد.

زلنسکی همچنین گفت که یگان‌های ویژه ارتش این کشور در حال ورود به شهر خرسون هستند.

وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد، خروج نیروهایش از کرانه غربی رودخانه دنیپر اوکراین را به اتمام رسانده است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد خروج نیرو‌ها ساعت پنج صبح (به وقت محلی) به اتمام رسید و حتی یکی از تجهیزات نظامی جا گذاشته نشد.

بخش‌های تخلیه شده شامل شهر خرسون می‌شود که یکی از مناطق کلیدی تصرف شده از سوی نیرو‌های روس محسوب می‌شود.

با این حال، «دمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین امروز (جمعه) با بیان اینکه خروج نیرو‌های روس از منطقه خِرسون تصمیم وزارت دفاع روسیه بود، اظهار داشت: «علی‌رغم این عقب‌نشینی، خرسون بخشی از خاک روسیه است و این وضعیت تغییر نخواهد کرد».

وی گفت عملیات نظامی ویژه در اوکراین ممکن است حتی بعد از دسیابی به اهداف خود نیز ادامه داشته باشد.

پسکوف طی نشست خبری در کرملین توضیح داد: «عملیات نظامی در اوکراین فقط بعد از محقق شدن اهداف خود، پایان می‌یابد. البته این اهداف با گفتگو‌های صلح قابل دستیابی است، ولی مذاکرات صلح به دلیل موضع کی‌یف امکان پذیر نیست».

در همین حال، به نوشته روزنامه «وال استریت ژورنال»، با خروج نیرو‌های روس از خرسون، نیرو‌های اوکراین به سرعت در حال پیشروی در این منطقه هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری