کد خبر: ۲۶۵۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲
رخ‌دادن اتفاقات و حوادث اخیر در ایران، استرالیا را بر آن داشت تا در نامه‌نگاری با فدراسیون جهانی، با اشاره به ناامنی ایران درخواست کند میزبانی رقابت‌های پنجره پنجم از ایران گرفته شود و بازی‌ها به کشور دیگری برده شود. این درخواست از همان روز‌های نخست با واکنش منفی مسئولان فدراسیون بسکتبال ایران مواجه شد.

استرالیا حاضر به حضور در تهران نشد

پنجره پنجم رقابت‌های انتخابی جام جهانی بسکتبال در شرایطی قرار است از فردا در تهران شروع شود که استرالیا، یکی از رقبای ایران در این مرحله حاضر به سفر به ایران نشد. استرالیا که از ماه پیش در مذاکره با فدراسیون جهانی بسکتبال در پی بازی با ایران در زمین ثالث بود، به‌موقع برای دریافت ویزای ایران اقدام نکرد.

در واقع رخ‌دادن اتفاقات و حوادث اخیر در ایران، استرالیا را بر آن داشت تا در نامه‌نگاری با فدراسیون جهانی، با اشاره به ناامنی ایران درخواست کند میزبانی رقابت‌های پنجره پنجم از ایران گرفته شود و بازی‌ها به کشور دیگری برده شود. این درخواست از همان روز‌های نخست با واکنش منفی مسئولان فدراسیون بسکتبال ایران مواجه شد. آن‌ها اعلام کردند از آنجا که ایران پیش‌تر برای بازی با استرالیا به آن کشور سفر کرده، حاضر نیستند در جایی به غیر از ایران، با این رقیب روبه‌رو شوند.

این اتفاق در شرایطی رخ داد که به غیر از استرالیا، چین هم در این گروه حضور دارد؛ ولی چینی‌ها نه‌تن‌ها زودتر از موعد برای دریافت ویزای ایران اقدام کرده‌اند؛ بلکه با تعداد نفراتی بالا به ایران سفر کرده و قرار است فردا، ۲۰ آبان، مقابل تیم ملی بسکتبال ایران صف‌آرایی کنند.

به‌این‌ترتیب تیم ملی بسکتبال قرار است به فاصله دو‌ماه‌و‌نیم از آخرین دیدار رسمی خود (ششم شهریور - دیدار با استرالیا) حالا در چارچوب پنجره پنجم مسابقات انتخابی جام جهانی به مصاف حریفش برود. این پنجره از مسابقات د‌ر حالی پیش‌روی بسکتبال ایران قرار دارد که ملی‌پوشان کشورمان به خاطر عملکرد نه‌چندان قاطعی که در پنجره‌های قبل داشتند، موقعیت قابل استنادی در گروه F ندارند؛ به طوری که برای کسب سهمیه و قطعی‌کردن صعودشان ضمن تأثیر‌پذیر‌بودن از نتایج دیگر تیم‌های هم‌گروه، نیاز دارند دو دیدار خانگی خود در این پنجره را با برد پشت سر بگذارند. استرالیا که از سفر به ایران سر باز زده و باید منتظر واکنش کمیته‌های انضباطی مربوطه بود. پیش‌از این دیدار با دو تیم چین و استرالیا ۲۰ و ۲۳ آبان در ورزشگاه آزادی برنامه‌ریزی شده بود. ملی‌پوشان ایران که در گروه F انتخابی جام جهانی قرار دارند، در پنجره ششم و پایانی مسابقات هم باید با ژاپن (چهارم اسفند) و چین (هفتم اسفند) رقابت داشته باشند.

تیم ملی بسکتبال به خاطر دو باختی که در مرحله اول انتخابی جام جهانی (پنجره اول تا سوم) مقابل قزاقستان متحمل شد، شرایط سختی در گروه دارد. استرالیا، چین، ژاپن، قزاقستان و بحرین حریفان ایران در این گروه هستند. البته نتایج دیدار‌های مرحله اول برابر قزاقستان و بحرین لحاظ می‌شود و همین مسئله وضعیت ایران را برای صعود پیچیده‌تر کرده است؛ به طوری که علاوه بر عملکرد و امتیازاتش از دیدار‌های برگزار‌شده، از نتایج دیگر تیم‌ها هم برای صعود تأثیر خواهد گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری