کد خبر: ۲۶۵۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
معاون دیوان محاسبات کشور از هیأت کره‌ جنوبی برای سفر به ایران دعوت کرد.

محمدعلی زهره‌ای معاون دیوان محاسبات کشور در دیدار با همتای کره‌ای خود ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری این نشست اعلام کرد  دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران با داشتن سابقهٔ بیش از 100 سال در حسابرسی دولتی، در دورهٔ حاضر توسعهٔ روابط و همکاری‌های بین‌المللی بخصوص‌ با کشورهای منطقه‌ای و‌ آسیایی را در دستور کار قرار داده است. 

وی افزود: در همین راستا امضای تفاهم‌نامهٔ همکاری میان دو دیوان می‌تواند نقطهٔ عطفی در روابط این دو سازمان نظارتی باشد. همچنین از هیأت کره‌ای دعوت می کنم که از ایران و دیوان محاسبات کشور دیدن کنند. 

زهره‌ای همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک میان دو دیوان را گام بزرگی در پیشبرد روابط ارزیابی‌کرد.

معاون دیوان محاسبات کرهٔ جنوبی نیز ضمن ابراز تمایل به گسترش همکاری‌های متقابل دو دیوان محاسبات ایران و کره، در موضوع همکاری‌های دوجانبه در قالب تفاهم‌نامه موضوع سامانهٔ دیجیتالی کردن جمع‌آوری و تحلیل داده‌های حسابرسی را مطرح کرده و عنوان کرد که دیوان محاسبات کره جنوبی مایل است تجربیات خود را به اشتراک گذاشته و با دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران تبادل نیروی‌ فنی و‌ علمی داشته باشد. 

در پایان این نشست، متن تفاهم‌نامهٔ همکاری به امضای طرفین رسید. تعیین و توسعه چهارچوب همکاری و تعامل در زمینه حسابرسی دولتی و به اشتراک گذاری متقابل تجربیات و شیوه های عملی مطلوب در حوزه های گوناگون مالیه عمومی، علی الخصوص حسابرسی فناوری اطلاعات و محیط زیست، از جمله اهداف این یادداشت تفاهم همکاری عنوان شده است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری