کد خبر: ۲۶۵۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳
معاون دیوان محاسبات:
معاون دیوان محاسبات کشور تاکید کرد: اجرای به موقع و دقیق احکام مربوط به بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ که به پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران باز می‌گردد نقش بسزایی در حل مشکلات اقتصادی داشته اما با عدم تخصیص منابع از سوی سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها بر روی زمین مانده است.

دو سازمان‌ هدفمندی یارانه‌ها و برنامه در ندادن تسهیلات به سرمایه‌گذاران نقش دارند

به گزارش اعتدال، کیومرث داوودی در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون جهش و رونق تولید در خصوص عملکرد دستگاه‌های مسئول در اجرای بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بیان کرد: گزارش کمیسیون‌های مربوطه به جامعیت به نحوه اجرای قانون پرداخته است و قطعا اجرای دقیق و به موقع احکام بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ می‌تواند بخشی از مشکلات جامعه را حل کند و در کنار زدن مشکلات اقتصادی موثر واقع شود.

وی گفت: طی سنوات اخیر به دلیل عدم تخصیص منابع شاهد عدم تحقق اهداف قانونگذار در این حوزه هستیم. بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۰ باید ۳۲ هزار میلیارد تومان در اینجا تخصیص می‌یافت که تنها ۱۹ هزار میلیارد تومان یعنی معادل ۵۹ درصد آن محقق شده است. در هفت ماهه سال ۱۴۰۰ کل کشور نیز تخصیص منابع این بند بر روی زمین مانده است. تاکنون مبلغی توسط سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و سازمان برنامه و بودجه به این بخش اختصاص نیافته است.

معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات در ادامه اظهار کرد: عملکرد سال ۱۴۰۰ سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تنها به پرداخت ۱۳ هزار میلیارد تومان خلاصه می‌شود. در هفت ماهه سال جاری نیز برخی از منابع حاصل از صادرات وصول شده اما از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها واریز نشده است.

داوودی در ادامه با اشاره به دلایل عدم اجرای این جزء قانونی بیان کرد: عدم اجرای قوانین و مقررات توسط سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، عدم تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه، عدم تحقق ۷۰ درصدی منابع در شش ماهه سال جاری و عدم تحقق برخی از منابع حکم قانونی و عدم واریز به موقع برخی از منابع هدفمندسازی یارانه‌ها از جمله دلایل بر زمین ماندن این جزء قانونی است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری