کد خبر: ۲۶۵۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰
میزان قند خون افراد به عوامل مختلفی بستگی دارد . این عوامل می توانند تحت تاثیر فاکتور های متعددی ، بالا و یا پایین باشند . همچنین گاها ممکن است این تغییرات به صورت واقعی بوده و یا موقتا در بدن شخص ایجاد شوند .

خطا و ارور های دستگاه قند خون از اهمیت زیادی برخوردار هستند . هر ارور می تواند ناشی از خطای خاصی بوده ؛ که می تواند روی روند تست تاثیر گذاشته و نتیجه نهایی را تغییر دهد . در این شرایط ، نیاز است تا ابتدا علت ارور شناسایی شده و پس از برطرف کردن علت ، مجددا در راستای انجام اصولی آن اقدام نمود .
ارور یا خطا ها ممکن است ناشی از انجام غیر صحیح کار باشند . مثلا نوار تست قند خون تاریخ انقضا گذشته باشد ، خون ناکافی و ... . همچنین ممکن است ناشی از غیر استاندارد بودن میزان خون ، بالا و یا پایین بودن ان باشد .
در هرصورت ، هدف از اعلام این خطا ها ، تصحیح مراحل کار است .

H1 در دستگاه قند خون چیست؟

میزان قند خون افراد به عوامل مختلفی بستگی دارد . این عوامل می توانند تحت تاثیر فاکتور های متعددی ، بالا و یا پایین باشند . همچنین گاها ممکن است این تغییرات به صورت واقعی بوده و یا موقتا در بدن شخص ایجاد شوند .
برخی افراد ، از میزان قند خون واقعی اطلاعات صحیحی در دسترس ندارند . به همین دلیل ، تفسیر نتایج پس از تست قند خون برای انان دشوار می باشد . به همین منظور ، برخی برند های سرشناس سعی بر این داشته اند تا نوسانات غیر طبیعی قند خون را به فرد اطلاع دهند .
در این شرایط ، افراد ابتدا روند تست را مطابق مراحل عادی سپری کرده و نمونه خون جهت بررسی به سیستم ارائه می شود . نتایج به دست آمده علاوه بر این که به فرد اعلام می شوند ، طبق استاندارد های جهانی نیز سنجیده می شود . این قابلیت توسط شرکت در گلوکومتر تعبیه شده است که طبق آن ، حدود استاندارد سلامت در دستگاه تعریف شده است . بالا تر بودن میزان قند خون ، هشدار هایی را با عنوان هشدار H1 نشان می دهد . گاها ممکن است برخی برند ها از کد های اختصاری دیگری نیز برای معرفی این وضعیت استفاده نمایند .
این حد تعیین شده بر اساس فاکتور های جهانی تنظیم شده است . در این شرایط ، نتیجه تست قند خون با نتایج استاندارد مقایسه می شود و بررسی می گردد که میزان به دست آمده با رقم جهانی چه میزان تفاوت دارد .

چرا دستگاه تست قند خون ارور میدهد؟

ارور های ناشی از عملکرد غیر اصولی دستگاه تست قند خون

برخی هشدار ها در جهت تصحیح روند انجام تست هستند . در این شرایط ، نتیجه می تواند تحت تاثیر این عوامل ، تغییر کرده و از حیطه طبیعی خارج شوند . گاهی اوقات این فاکتور ها می توانند در حدی نتیجه را تغییر دهند که هشدار های امنیت سلامتی نیز به صدا در بیایند . اشنایی با این موارد و انجام تست به صورت صحیح و اصولی ، نتیجه را با بیشترین میزان دقت اعلام می کند :

1. باتری ضعیف : باتری های ضعیف شده و منبع ناکافی انرژی الکتریکی ، منابع خوبی برای این دستگاه نیستند . باتری ها باید همواره شارژ شده و جدید باشند . معمولا در صورتی که عمر باتری رو به اتمام باشد ، هشدار هایی روی مانیتور مشخص می شود . در این شرایط ممکن است هنوز باتری به طور کامل تمام نشده باشد ، اما با این حال ، ضعف عملکرد مجموعه را به همراه داشته و باید تعویض شود . گاها ممکن است این مشکل به علت بسته نشدن درب محفظه نگهدارنده باتری هم رخ دهد . در این شرایط باید ابتدا درب به خوبی بسته شود تا باتری درون محفظه محکم قرار بگیرد . سپس احتمال رفع شدن این خطا وجود دارد .
2. نوار های خراب و دارای مشکل : نوار های تست باید همواره از صحت و سلامت کافی برخوردار باشند . این محصولات دارای طول عمر مشخصی هستند و بعد از باز شدن درب بسته بندی ، باید ظرف مدت سه ماه مصرف شوند . بعد از گذشت این مدت ، بخش کاتالیزور معرف قند خون دچار اکسیداسیون شده و فاسد می گردد . در این شرایط ، نتایج به نحو صحیحی ارائه نمی شوند . برخی گلوکومتر های با کیفیت ، قابلیتی را اجرا نموده اند که طی آن ، امکان تشخیص نوار های سالم از گزینه های فاسد شده وجود دارد . این امر از کاربردی ترین قابلیت ها محسوب می شود . چرا که به طور عادی ، امکان تشخیص نوار ها وجود نداشته و افراد نمی توانند شخصا با بررسی ان ها متوجه سلامت نوار شوند .
از طرف دیگر ، نوار هایی که دچار اسیب فیزیکی شده باشند نیز نمی توانند عملکرد صحیح داشته باشند . نوارهایی که دچار تا شدگی ، تاب برداشتن ، شکستگی ، خراش و ... باشند ، برای انجام تست مناسب نیستند و باید با گزینه های سالم جابجا شوند . برخی دستگاه ها با دریافت این نوار های اسیب دیده ، هشدار هایی مبنی بر تعویض صادر می کنند.
3. حجم ناکافی از خون : یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در دقت نتیجه گیری دستگاه ، حجم خون است . در این شرایط ، با دریافت حجم ناکافی از خون روی نوار تست ، دستگاه به خوبی قادر به تجزیه و تشخیص نتایج نبوده ، و میزان قند خون را با خطا اعلام می کند . این وضعیت به صورت هشدار هایی روی مانیتور اعلام می گردد . در برخی دستگاه ها ، در این شرایط نیاز است تا مجددا تست با کمک نوار جدید و حجم کافی از خون تکرار شود . اما برخی دستگاه ها جهت جلوگیری از اتلاف هزینه ها ، این امکان را برای کاربر ایجاد نموده اند که ظرف مدت محدودی ، خون اضافه و کافی روی نوار اضافه شده و مجددا ان را وارد دستگاه نمود .
4. کدگذاری اشتباه : این خطا در دستگاه های قدیمی تر رایج بود . در نمونه های قدیمی ، نوار ها دارای کد هایی بودند که برای خوانده شدن ان ها توسط دستگاه ، باید کد ها به صورت دستی وارد سیستم می شدند . در صورت ایجاد اشتباه در هریک از کد های وارد شده ، دستگاه قادر به خواندن ان نمی باشد و پیغامی در راستای تصحیح ان صادر می کند . این مشکل در گلوکومتر های جدید و مدرن امروزی وجود ندارد . چرا که سیستم کاملا به صورت اتوماتیک بوده و نوار ها به طور اتوماتیک توسط سیستم خوانده شده و درج می گردند.

دریافت مشاوره از سایت تجهیزات پزشکی بی گزند

اگر نتوانستید مشکل ارور و خطای دستگاه تست قند خون بر طرف کنید یا قصد تهیه دستگاه جدید یا نوار تست قند خون را دارید می توانید به سایت تجهیزات پزشکی بی گزند مراجعه کرده و از مشاوران این مجموعه به صورت کاملا رایگان مشاوره دریافت نمایید جهت دریافت مشاوره این عبارت (( تجهیزات پزشکی بی گزند )) در اینترنت جستجو کنید.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری