کد خبر: ۲۶۵۲۶۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸
رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ جزئیات بیشتری از ماجرای ربایش "پروفسور فرهود" پدر علم ژنتیک ایران ارائه کرد.

جزئیات بیشتر از ماجرای ربایش پدر علم ژنتیک

به گزارش اعتدال، پروفسور داریوش فرهود هشت آبان، در محل کار خود حاضر نشد. در پی این موضوع خبری مبنی بر مفقودشدن پدر علم ژنتیک ایران منتشر شد و پیگیری ایسنا حکایت از آن داشت که هیچ ‌کدام از نهادهای امنیتی در روزهای اخیر چنین فردی را دستگیر نکردند و موضوع دستگیری ایشان صحت ندارد.

پروفسور فرهود پس از بازگشت به محل کار در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: روز یکشنبه، هشت آبان‌ماه ساعت ۵:۵۵، در حال خروج از خانه بودم. دو نفر که لباس مشکی بر تن داشتند و مانند ماموران بودند، بسیار گرم با من سلام‌ و علیک کردند و سوار خودروی من شدند. سپس من را به مکانی بردند و سوار خودرو دیگری کردند.

حال سردار رحیمی رییس پلیس پایتخت با اشاره به ماجرای این ربایش و با اشاره به جزئیات جدید این پرونده از دستگیری عوامل ربایش پدر علم ژنتیک ایران خبر داده‌است.

سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جزئیات پرونده ربایش دکتر فرهود گفت: افرادی که اقدام به ربودن پروفسور فرهود کردند، از قبل شناختی از وی داشتند و جلوی در منزل وی پروفسور را ربودند.

وی ادامه داد: ربایندگان پروفسور فرهود را ۲۶ ساعت نگه داشتند که این اقدام آنان به منزله حبس غیرقانونی است و این مورد برای این افراد ثبت شده‌است. همچنین آن‌ها قصد داشتند تا از پروفسور اخاذی کنند و از وی هشت میلیارد تومان پول طلب کردند که سپس این مبلغ به چهار میلیارد تومان تقلیل یافت.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: این افراد تاییدیه پول را از پروفسور گرفتند و شب گذشته پیش از اینکه مبلغ را دریافت کنند دستگیر و به اقدامات خود معترف شدند. پروفسور فرهود اقدامات شایسته و خدمات زیادی برای کشور ارائه کرده و ما در پلیس آگاهی وظیفه داشتیم این موضوع را به سرعت پیگیری و سلامت و امنیت وی را تامین کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری