کد خبر: ۲۶۵۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰
سه شنبه ۱۷ آبان ماه (هشتم نوامبر سال ۲۰۲۲)، یک خسوف کامل از مناطق آمریکای شمالی و جنوبی، اقیانوس آرام و استرالیا قابل مشاهده خواهد بود.

خسوف کامل در آسمان ۱۷ آبان

دومین ماه گرفتگی کامل سال جاری میلادی، روز سه شنبه ۱۷ آبان روی می‌دهد که آخرین ماه گرفتگی کلی موسوم به ماه خون تا سال ۲۰۲۵ میلادی نیز خواهد بود.

به گزارش اعتدال از تارنمای خبری فوربس، سه شنبه ۱۷ آبان ماه (هشتم نوامبر سال ۲۰۲۲)، یک خسوف کامل (موسوم به «ماه خون») از مناطق آمریکای شمالی و جنوبی، اقیانوس آرام (پاسیفیک) و استرالیا قابل مشاهده خواهد بود.

در جریان رویداد ماه کامل وارد مرکز سایه زمین برای مدت ۸۵ دقیقه خواهد شد و یک رنگ سرخ مسگون ایجاد می‌کند. این سومین خسوف یا ماه گرفتگی کامل در ۱۸ ماه گذشته و دومین مورد در سال ۲۰۲۲ میلادی و آخرین ماه گرفتگی کامل تا سال ۲۰۲۵ خواهد بود.

درباره چیستی ماه گرفتگی «ماه خون» باید بدانیم زمانی که ماه کامل از میان سایه زمین در فضا عبور می‌کند، یک ماه گرفتگی کامل روی می‌دهد. هر ماه ماه جدید از میان زمین و خورشید عبور می‌کند و سپس وارد مدار خود در آن سوی زمین می‌شود تا به ماه کامل تبدیل شود.

هفته گذشته یک خورشیدگرفتگی جزیی بر فراز اروپا و آسیا روی داد و موجب شد که ماه کامل بعدی در مکانی عالی برای ایجاد یک ماه گرفتگی کامل قرار گیرد. یک ماه گرفتگی همیشه در طرفی از زمین که شب است روی می‌دهد این رویداد از آمریکای شمالی و جنوبی، اقیانوس آرام، آسیا و استرالیا قابل مشاهده خواهد بود.

این «ماه خون» ۸۵ دقیقه‌ای دارای فرایندی است که در پنج مرحله جداگانه روی خواهد داد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری