کد خبر: ۲۶۵۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
همه ما آرزو داریم که کارهای بیشتر و مفیدتری برای زندگی مان انجام دهیم. اما تنها برخی از افراد در این امر موفق هستند.

همه ما آرزو داریم که کارهای بیشتر و مفیدتری برای زندگی مان انجام دهیم. اما تنها برخی از افراد در این امر موفق هستند.
اما چرا این اتفاق می افتد؟ جواب کمی پیچیده است اما همه ما پاسخ آن را می دانیم : این افراد موفق نسبت به سایرین متفاوت فکر می کنند، متفاوت عمل می کنند و کارهای متفاوتی را انجام می دهند.
برای شروع به ایجاد تغییر در زندگی و رسیدن به رویاهای تان اولین قدم این است که برای پاسخ دادن به سوالات زیر وقت بگذارید.

سوالاتی که به شما در دستیابی به رویاها و تغییر زندگی تان کمک می کنند

سرگرمی شما چیست؟

به جز خواندن فال حافظ اصلی با تفسیر دقیق، آیا تا به حال فکر کرده اید که در دوران بازنشستگی تان علاقه دارید چه کارهایی انجام دهید؟ پاسخ به این سوال به شما نشان می دهد که علایق واقعی تان چیست و انجام چه کارهایی می تواند شما را واقعا سرگرم و شاد کند.
کارهایی را که واقعا دوست دارید انجام دهید تا سرزنده و شاداب شوید.
چه استعداد هایی دارید؟
موضوعی که حتی مهمتر از شناخت سرگرمی های شماست، درک استعدادهای تان است. پس بایستی بدانید در چه کارهایی واقعا خوب هستید؟ از پنج نفر از دوستان تان بپرسید که به نظر آنها مهم ترین استعداد های شما چیست؟
پاسخ های آنها به شما در یافتن استعداهای تان، تغییر زندگی و ساختن رویاهای تان قطعا کمک شایانی خواهد کرد.
دوست دارید با چه کسی کار کنید؟
فکر کنید و ببینید چه کسانی هستند که شما می توانید در کنار آنها به خوبی کار کنید؟ این افراد چه ویژگی هایی دارند؟
از پاسخی که برای این سوال دارید استفاده کنید و دقیقا به کسانی که در اطراف تان و یا در محیط کارتان این ویژگی ها را دارند نزدیک شده و سعی کنید با آنها کار کنید.
کار کردن در چه شرایطی را دوست دارید؟
کار کردن در چه مکان ها و با چه شرایطی باعث می شود که شما بیشترین بازدهی را داشته باشید؟ شاید کار گروهی مورد علاقه شما باشد یا شاید هم در کار های انفرادی راحت تر هستید. به هرحال در هر شرایطی که احساس بهتری دارید سعی کنید بیشتر زمان خود را در آن شرایط بگذرانید.
اگر شغلی که دارید شما را در شرایط و محیطی قرار می دهد که از آن لذت نمی برید و در نتیجه بازدهی تان هم کاهش می یابد حتما در مورد این موضوع با مافوق خود صحبت کنید.
چه احساساتی دارید؟
چه چیزهایی در زندگی تان می تواند شما را واقعا خوشحال کند؟ ابتدا تکلیف تان را با احساساتتان روشن کنید و پس از آن تمام تلاش خود را بر این موضوع معطوف کنید که وقت خود را صرف انجام کارهایی کنید که دوست دارید و از انجام آنها لذت می برید.
چگونه می توانید علایق تان را به کسب و کار خود مبدل سازید؟
خیلی از افراد علایق خود را به عنوان یک سرگرمی دنبال می کنند. اما بهترین اتفاق این است که شما بتوانید علایق خود را در مسیری هدایت کنید که بتوانید از آن کسب درآمد کنید.
اگر شغلی دارید که مورد علاقه تان نیست و از آن تنفر دارید سعی کنید که علایق تان را به کارتان مبدل سازید. انسان های موفق همگی افرادی هستند که عاشقانه کار خود را دوست دارند.
اگر برای رسیدن به خواسته های تان حاضرید کارهایی را انجام دهید که دیگران تمایل چندانی به انجام آنها ندارند، بدانید که در مسیر موفقیت قرار گرفته اید.
چه چیزهایی برای شما الهام بخش است؟
چه چیزهایی برای شما الهام بخش است و به شما انگیزه می دهد تا به سمت رشد و پیشرفت حرکت کنید؟ ممکن است پاسخ شما هرچیزی باشد، اعم از کتاب ها، وبسایت ها، دوستان، اعضای خانواده و ... . اما نکته مهم این است که هر روز بایستی به منابع الهام بخش تان اتصال یافته و برای حرکت رو به جلو از آنها انرژی بگیرید.
معمولا برای انجام کارها چگونه به خودتان انگیزه می دهید؟
داشتن یک انگیزه یک اتفاق بسیار عالی است. اما اگر روش و برنامه ای برای ایجاد انگیزه در خود ندارید تا در زندگی خود تغییر مثبتی ایجاد کنید، منتظر هیچ اتفاق مهم و مثبتی در زندگی خود نباشید و بدانید که در بهترین حالت در همین پله ای که قرار دارید، باقی خواهید ماند!.
رویاهای تان در مورد چه موضوعاتی است؟
رویاها معمولا مربوط به آن دسته از حقایق زندگی ماست که غالبا از رویارویی با آنها طفره می رویم یا اصلا از آنها بی خبریم. برای این که رویاهای واقعی خود را بشناسید نیاز به دسترسی به افکار ناخودآگاه تان دارید. افکار ناخودآگاه شما معمولا در خواب هایتان ظاهر می شوند.
اگر خواب هایی با موضوعات مشترک می بینید، حتما پس از بیدار شدن از خواب تمام جزئیاتی را که در خواب دیده اید ثبت کنید و سپس در طول روز سعی کنید این افکار ناخودآگاه خود را تجزیه و تحلیل کنید.
این ها رویاهای واقعی شما هستند پس تلاش کنید به آنها برسید.
تا کنون بر چه چیزهایی در زندگی تان غلبه کرده اید؟
اغلب ما تاکنون در زندگی مان توانسته ایم با تلاش و پشتکار،پ بر موانع بزرگی غلبه کنیم. بنابراین بایستی همیشه این موضوع را در خاطر داشته باشید و بدانید که همانطور که در گذشته توانسته اید از سد موانع بزرگی بگذرید، هم اکنون نیز این توانایی را دارید که بر مشکلات خود چیره شوید.
به گفته های دیگران در مورد خودتان چه واکنشی نشان می دهید؟
می توانید نسبت به آنچه دیگران راجع به شما می گویند واکنش نشان دهید یا اصلا گفته های آن ها را نادیده بگیرید حتی دوستان و اعضای نزدیک خانواده تان هم می توانند کارهایی را انجام دهند یا حرف هایی را بزنند که باب میل شما نیست.
اما این را فراموش نکنید که آنچه دیگران می گویند شما را تعریف نمی کند. آنچه معرف شماست، افکار و اعمالتان است. پس هیچ وقت این واقعیت مهم را فراموش نکنید.
چرا شما این جا هستید؟
آیا می خواهید بدانید که چگونه با یک قدم ساده رویای خود را پیدا کنید و زندگی خود را تغییر دهید؟ هدف اصلی شما در زندگی چیست؟ این یک سوال اساسی و بسیار مهم است که ممکن است هم اکنون جواب آن را به طور دقیق ندانید ولی خوب است که راجع به آن فکر کنید و وقتی پاسخ را یافتید می توانید برای رسیدن به آن حرکت کنید.
چه کسی را در زندگی تحسین می کنید؟
حتما کسانی هستند که بسیاری از کارهای آنها را تایید و تحسین می کنید. راجع به ویژگی هایی که این افراد دارند و برای شما تحسین برانگیز است فکر کنید و سعی کنید به نحو مطلوبی در مسیر رسیدن به این خصایص حرکت کنید.
چه نقاط ضعفی دارید؟
هیچ انسانی کامل نیست. بنابراین با اشراف به نقاط ضعفی که دارید و تلاش در جهت رفع آنها می توانید در مسیر تغییر زندگی خود و رسیدن به رویاهای تان قدم بردارید.
اهداف شما چیست؟
به آنچه می خواهید در زندگی تان تحقق یابد فکر کنید. داشتن هدف در زندگی به این دلیل مهم است که این اهداف شما هستند که اعمال شما را هدایت می کنند. بنابراین در مورد اهداف تان خوب فکر کنید.
چه برنامه ریزی ای برای تحقق اهداف خود دارید؟
داشتن هدف بدون داشتن برنامه ریزی بی معنی است. هنگامی که اهداف خود را مشخص می کنید، مراحل عملی برای رسیدن به آنها را یادداشت کنید. اکثر مردم این کارها را انجام نمی دهند و این همان وجه تمایزی است که شما را در مسیر رسیدن به رویاهای تان یاری می دهد.
بابت چه چیزهایی در زندگی تان شکرگزار هستید؟
هر روز بابت نعماتی که در زندگی دارید شکرگزار باشید و این شکرگزار بودنتان را به دیگران هم نشان دهید. از به کار بردن عبارت سپاسگزارم واهمه نداشته باشید. در قبال لطف دیگران قدردان و سپاسگزار باشید.
منبع : lifehack

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری