کد خبر: ۲۶۵۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
ساعاتی پس از حذف روبیکا از روی گوگل پلی به این دلیل که بر اساس اعلام این فروشگاه اینترنتی گوگل، روبیکا به خاطر عدم آپدیت سازی زیرساخت هایش، یک بدافزار ناامن شناخته شده بود، درحالی که مسئولان روبیکا در حال مکاتبه انگلیسی و پرسیدن دلایل بلاک و حذف از روی بزرگترین فروشگاه مجازی بودند، خود گوگل پلی از دسترس در ایران خارج شد.

فیلترینگ ناگهانی ابزار‌های پرطرفدار گوگل

از شب گذشته باری دیگر بخشی از ابزار‌های گوگل در لیست فیلترینگ قرار گرفت و ابتدا گوگل پلی و سپس گوگل مپ و حتی گوگل ترنسلیت از دسترس خارج شدند.

به گزارش اعتدال، تنها ساعاتی پس از حذف روبیکا از روی گوگل پلی به این دلیل که بر اساس اعلام این فروشگاه اینترنتی گوگل، روبیکا به خاطر عدم آپدیت سازی زیرساخت هایش، یک بدافزار ناامن شناخته شده بود، درحالی که مسئولان روبیکا در حال مکاتبه انگلیسی و پرسیدن دلایل بلاک و حذف از روی بزرگترین فروشگاه مجازی بودند، خود گوگل پلی به یکبار ساختاری و از ریشه از دسترس در ایران خارج شد.

درحالی که پیشتر اعلام شده بود تنها دو اپلیکیشن اینستاگرام و واتساپ با دستور امنیتی فیلترند و دیگر محدودیتی اینترنتی نداریم، بعد از گوگل پلی، فیلترینگ به نقشه و مترجم این اپلیکیشن تجربه محدودیت در ایران را تجربه کرده اند بی آنکه حتی یکی از مسئولان وزارت ارتباطات کلامی در این زمینه چیزی گفته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری