کد خبر: ۲۶۵۱۸۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
پدرشهید علی اصغر لری گوئینی گفت: درخواست داریم عاملان و طراحان این جنایت دستگیر و مجازات شوند، کسانی که امنیت مردم را به خطر انداخته و افراد بی گناه را می کشند.

ماجرای شهادت دانش‌آموز سیرجانی در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ شیراز

عباس لری گوئینی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا درباره حادثه تلخ تروریستی حرم شاهچراغ شیراز بیان کرد: من به همراه پدر و مادرم و دو پسرم برای زیارت به شیراز رفته بودیم که ابتدای ورودمان به شیراز همزمان با اذان مغرب به حرم رفتیم.

وی ادامه داد: من سرگرم عکس گرفتن از پسرانم بودم که پدرم گفت فرار کن تیراندازی شده. من متوجه تیراندازی نشدم و شوکه شدم و زمانی که دیدم جمعیت در حال فرار است دست فرزندانم را گرفتم و به سمت درب بیرونی دویدم اما تروریست از روبه روی ما آمد و مردم برگشتند و پشت کولرگازی مخفی شدیم و نتوانستیم از جایی عبور کنیم.

گوئینی بیان کرد: من بچه ها را روی زمین خواباندم و خودم را روی آنها انداختم که آسیب نبینند. تروریست آمد و به سمت ما شلیک کرد و رفت اما دوباره برگشت و چند بار تیراندازی کرد.

وی افزود: زمانی که جو آرام شد و ماموران امنیتی آمدند، من اهورا (فرزند سه ساله ام) را از زیر سه جنازه بیرون کشیدم و علی اصغر را صدا کردم اما گلوله به سرش اصابت کرده بود و از گوشش خون می آمد و متوجه شدم به شهادت رسیده است.

پدر دانش آموز شهید علی اصغر لری گوئینی با بیان اینکه خوشخبتانه پدرم آسیب ندیده، گفت: خودم دست چپم از ناحیه آرنج تیر خورده، دست راستم نیز زخمی شده و ترکش در ران پایم است؛ اهورا هم ران پایش تیر خورده و چند ترکش در بدنش قرار دارد و من و اهورا در شیراز بستری هستیم.

وی که ۳۱ ساله است و دو فرزند پسر داشته، می گوید ساکن روستای خیرآباد، موتور چاه قوسکی شهرستان سیرجان و کشاورز است.

گوئینی بیان کرد: درخواست داریم عاملان و طراحان این جنایت دستگیر و مجازات شوند، کسانی که امنیت مردم را به خطر انداخته و افراد بی گناه را می کشند.

وی با اشاره به اینکه از ورود ما به حرم پنج دقیقه نمی گذشت که این اتفاق افتاد و فرزندم را از دست دادم، اظهار کرد: علی اصغر برای رسیدن به شیراز خیلی بی تابی می کرد و مشتاق بود برسد و در مسیر مرتب سئوال می کرد چه زمانی می رسیم.

به گزارش ایسنا، علی اصغر لری گوئینی دانش آموز هشت ساله از مدرسه کعبه روستای چاه قوسکی شهرستان سیرجان بود که در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ در شیراز به شهادت رسید.

مراسم تشییع و تدفین این شهید دانش آموز امروز و فردا در سیرجان برگزار می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری