کد خبر: ۲۶۵۱۷۱
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۴
اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید زندگی خود را به شکل مطلوبی تغییر دهید، باید بدانید که روش های مختلفی برای رسیدن به این هدف وجود دارد.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید زندگی خود را به شکل مطلوبی تغییر دهید، باید بدانید که روش های مختلفی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. اما لزوما تمام این روش ها دشوار نیست و راه های ساده ای هم وجود دارد فقط کافی است که برای این موضوع یک تصمیم جدی بگیرید و اقدام کنید.

چگونه یک زندگی شاد و سالم داشته باشیم؟

برای کمک کردن به دیگران داوطلب شوید

گاهی اوقات چنان در زندگی روزمره مشغول می شویم که فراموش می کنیم، هستند کسانی که به کمک ما نیاز دارند. وقتی به دیگران کمک می کنیم احساس رضایتی در ما شکل می گیرد که وصف ناپذیر است.
سعی کنید یکی از دفعاتی را که به دیگران کمک کرده اید به یاد بیاورید و به احساسی که در آن زمان تجربه کرده اید فکر کنید. حالا تصور کنید که اگر کمک کردن به دیگران یکی از برنامه های هفتگی شما شود و بتوانید این حس مثبت بودن را دائما تجربه کنید تا چه اندازه خودتان شادتر و راضی تر خواهید بود؟
با کمک کردن به یک انسان دیگر، می توانید در زندگی دو نفر باعث اتفاقات مثبتی شوید، اول خودتان و بعد هم کسی که به او کمک کرده اید.
کمک کردن حتما نباید در مقیاس های بزرگ باشد بلکه حتی اگر در طول روز بتوانید یک کمک کوچک هم به دیگران بکنید، می تواند تاثیر زیادی بر روی شما و دیگران بگذارد.

سحرخیز باشید

تنها نیم ساعت زودتر از ساعت مقررتان از خواب بلند شوید. این کار می تواند به شما کمک کند احساس آرامش بیشتری داشته باشید، کنترل بیشتری بر روی خود داشته و در کل شادتر باشید. این که زمان کافی برای کارهایتان داشته باشید کمک شایانی در اجتناب از عجله کردن و کاهش استرس تان می نماید.
این کار را مانند خواندن فال روزانه امروز، هر روز تمرین کنید تا به مرور به یک روال در رفتار شما مبدل شود و سپس خواهید دید که تا چه اندازه سالم تر و شادتر هستید.

برای تجربه هزینه کنید

محققان اجتماعی دریافته اند که صرف هزینه و پول خرج کردن برای امورات مختلف چیزی نیست که بتواند ما را در طولانی مدت واقعا خوشحال کند.
آنچه می تواند ما را در طولانی مدت راضی و خشنود سازد، هزینه کردن برای کسب تجربه است. بنابراین پیشنهاد می کنیم که به جای خرید یک گوشی یا لپ تاپ جدید بروید و یک مسافرت فوق العاده را در طبیعت و در میان اقوام دیگر تجربه کنید.

جلوی خنده و گریه تان را نگیرید

هم گریه و هم خنده راهی برای آزادسازی و ترشح اندروفین (هورمون شادی) در بدن شما هستند که باعث می شود بتوانید در هر زمانی حال خود را بهبود ببخشید.
شاید تصور این موضوع برای تان سخت باشد که گریه هم می تواند باعث شود احساس خوبی داشته باشید اما تصور کنید که تا زمانی که مانع از گریه کردن و تخلیه احساسات منفی خود می شوید چگونه می توانید احساس خوبی داشته باشید؟
این در حالی است که زمانی که بتوانید خود را با گریه کردن از فشار های روحی خلاص کنید مطمعنا می توانید احساسات مثبت تری را تجربه کنید. فراموش نکنید که تسکین دادن همیشه منجر به شکل گیری احساسات بهتری در شما می شود.

شیر بادام بنوشید

شیر بادام خواص بسیار زیادی دارد که با شیر لبنی کاملا متفاوت است. مصرف آن می تواند حجم زیادی از انرژی و مواد مورد نیاز بدن را تامین نماید. به همین دلیل پیشنهاد می شود که به جای استفاده از شیر لبنی، شیر بادام را جایگزین کنید چرا که علاوه بر این که برای سیستم قلبی، عروقی و اسکلتی شما سودمند است بر روی پوست هم تاثیر ویژه ای خواهد گذاشت.
همانطور که می بینید این یک تغییر کوچک در روال زندگی شماست اما می تواند تاثیر بسزایی در ارتقا سلامتی و شادابی شما به همراه داشته باشد.
بخندید
لبخند باعث آزاد شدن و ترشح اندورفین یا همان هورمون شادی در بدن شده و تقویت روحیه افراد را به دنبال دارد. حتی اگر نمی توانید لبخند بزنید، یک قلم را به صورت افقی مابین دندان هایتان قرار دهید، در این صورت مجبور به لبخند زدن هستید.
نگاهی به خودتان در آینه بیاندازید و ببینید که تا چه اندازه از خودتان بابت این کار سپاسگزارید. این یک فرمول فوری برای رسیدن به آرامش در هر لحظه پرتنش و حساسی است پس حتما آن را امتحان کنید.

خودتان را در احاطه انرژی های مثبت قرار دهید

انسان ها بر اساس ویژگی های روان شناختی که دارند معمولا تحت تاثیر محیط اطراف خود قرار می گیرند.
اگر شما ساعاتی از عصر خود را در میان یک جمع شاد بگذرانید حتی پس از ترک آن محفل نیز احساس شادی را با خود همراه دارید.
حالت بر عکس این موضوع نیز صادق است و انرژی های منفی اطراف به راحتی می تواند سطح انرژی های شما را نیز کاهش دهد پس چه بهتر که تلاش کنید تا خودتان را در احاطه انرژی های خوب و مثبت قرار دهید.

درست تنفس کنید

انسان ها معمولا زمانی که دچار استرس می شوند الگو های صحیح تنفسی خود را از دست داده و تنفس سطحی و نادرستی خواهند داشت.
هر زمان که متوجه شدید سرعت تنفس تان کم و یا کم عمق شده در حین هر کاری که هستید لحظه ای تمرکز کنید، نفس عمیقی بکشید، نگه دارید و پس از چند ثانیه نفس تان را رها کنید. این کار را چند بار تکرار کنید تا تنفس تان به ریتم صحیح خود بازگردد. مطمعن باشید که پس از این تمرین احساس سکون و آرامش خواهید کرد.
به خاطر داشته باشید که این کار برای ریه ها، سیستم گوارش، سیستم گردش خون و همچنین برای مدیریت استرس بسیار مفید است.

خود را کمی تحت کنترل قرار دهید

مانند زمانی که در محل کار خود مشغول به کار بوده و بر رفتار خود کنترل زیادی دارید، سعی کنید در مابقی ساعات روز نیز این چنین باشید، برنامه هایی را که می بینید، کتاب هایی را که می خوانید، کسانی را که برای معاشرت انتخاب می کنید و صفحات مجازی که دنبال می کنید سعی کنید همه و همه در شما ایجاد شادی و نشاط نمایند و از یاس و دلسردی دورتان سازند.

لیستی از کارهایی که می خواهید انجام دهید تهیه کنید

کارهایی را که تصمیم دارید تا یک ماه آینده انجام دهید، لیست کنید. لزومی ندارد که به کارهای بزرگ بپردازید، حتی کارهای کوچکی را هم که قرار است انجام دهید در این لیست بیاورید.
این کاملا بسته بر سلیقه و اراده شماست که بنا دارید به چه کارهایی جامه عمل بپوشانید. فارغ از محتوای برنامه این هدفمند بودن است که به شما انگیزه و انرژی کافی برای ادامه راه را می دهد.

برنامه معمول خواب خود را تغییر دهید

سعی کنید در یک ساعت مقرر به خواب رفته و در یک ساعت مقرر از خواب برخیزید. این موضوع باعث بالا رفتن سطح سلامت بدن و همچنین نشاط و تندرستی شما خواهد شد، از استرس و فشار های عصبی بر روی شما جلوگیری می کند و سطح آرامش ذهنی و جسمی تان را افزایش می دهد.
فراموش نکنید که گاها ممکن است برنامه خواب تان با تغییراتی مواجه شود ولی تلاش کنید که برنامه منظم خود را رعایت کنید.

بخورید و بیاشامید و خوشحال باشید

نه این که از اعتدال خارج شوید، بلکه باید کاملا اعتدال را رعایت نمود. علت تاکید بر این موضوع این است که خوردن و آشامیدن یکی از ساده ترین راه ها برای تحریک اندورفین در مغز است.
اندورفین هورمونی است که به سادگی قابلیت تحریک دارد و با خوردن انواع نوشیدنی های شیرین، چای ها (چای سبز، سفید و چای جنسینگ)، غذاهای پر ادویه، شکلات تلخ و ... به مقدار فراوان در بدن انسان ترشح می شود.

وزنه بلند کنید

انجام این کار قطعا انرژی زیادی از شما می گیرد اما بهترین راه برای کنترل خشم و همچنین هدایت آن است. این کار همچنین مزایای فوق العاده ای برای نشاط، تندرستی، وضعیت بدنی و قدرت عضلانی شما دارد.

شکرگزار باشید

از شکرگزاری می توان به عنوان ابزاری برای خوشبختی و سلامتی استفاده کرد. هر روز مدتی را وقت بگذارید و بابت نعماتی که در زندگی دارید، شکرگزار خداوند باشید و پس از مدتی ببنید که چه تحول شگفت انگیزی در زندگی شما رخ می دهد.
بسیاری از علمای قوانین جهان می گویند وقتی اظهار شکرگزاری می کنید بیشتر از آنچه سپاسگزار هستید دریافت خواهید کرد. فراموش نکنید که شکرگزاری و شادی در هم تنیده هستند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری